Martin Simon AstroLatin Rock Night
LEMON TREE zaprasza na koncert Martina Simona &AstroLatin Rock Night.
Program „AstroLatin Rock Nigh””, jak dobre Mohito, łączy zapach rytmicznych latynoskich rytmów z ostrym smakiem rocka. Elementy flamenco, rumby i samby ubrane są w rockowe wariacje. To program w którym oprócz na nowo zaranżowanej autorskiej muzyki usłyszymy utwory Santany, Paco de Lucia, Chick Corea czy Stinga.
Martin Simon (gitary), Pawel Mazurczak (kontrabas elektryczny), Adam Rozenman (instrumenty perkusyjne) + goście
LEMON TREE,ul. Zachodnia 38, 23 września 2012, g.18
BILETY: w przedsprzedaży 10pln, w dniu koncertu 20pln,
rezerwacja: bilety@lemon-tree.eu
Martin Simon – kompozytor i gitarzysta, jeden z najbardziej wszechstronnie twórczych muzyków słowackich, aktywny w obszarze jazzu, etnicznej i klasycznej muzyki, muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Jego twórczość jest porównywana do wirtuoza gitary akustycznej Dona Rossa czy eksperymentatorstwa multiinstrumentalisty Georga Kollera.
Martin Simon dorastał w Bratysławie. W wieku 10 lat zaczął grać na gitarze klasycznej. Do pierwszego zespołu wciągnął go jego starszy brat grający na saksofonie. Jako lider jazz-rockowej formacji JAZZVA, zdobył pierwszą nagrodę na New Faces of Slovak Jazz oraz został zaproszony do autorskiego nagrania dla Słowackiego Radia w ramach cykłu “Jazz under Pyramid”. W 1998 r. przeniósł się do USA, gdzie studiowal kompozycję u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer Prize – Tania León. Ukończył studia kompozycji, interaktywnych mediów i sztuki w Brooklyn College/CUNY w Nowym Jorku. Był wykładowcą w Pratt Institute na wydziale muzyki do filmu i animacji.
Współpracował z muzykami pochodzącymi z wielu różnych kultur, zwłaszcza śródziemnomorskich, latynoamerykańskich, hinduskich i afrykańskich, oraz ze sceny eksperymentalnej i improwizowanej m.in. takimi jak David Watson (John Zorn), Paul Steven Ray (Vernon Reid, Cyro Baptista), Salim Washington (Kenny Garret, Anthony Braxton), Chris Bacas (Buddy Rich), Jorge Amorim (Baden Powell, Al Foster), Arturo Martinez (Jose Greco), Alfonso Cid (Pilar Rioja), Carlos Hayre, zespołami New York Mandolin Orchestra, BC Electro-acoustic Music Ensemble. Współpracował z artystami takimi jak Miroslaw Rogala, John J.A. Jannone, Ronaldo Kiel, Anat Inbar, SangHee Ann. Był założycielem bądź współzałożycielem grup Jazzva, Areito, Escoto & Simon, BTY Orchestra, Convers Club, AstroLatin, Slavicada.
Jego solowy gitarowy album nagrany z hiszpańsko-honduraskim gitarzystą Astorem Escoto “Collage” został opisany w recenzji Muzik Reviews jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów dekady. Jego kompozycja “Vision of Seven Keystone” otrzymala nagrode w półfinale 2011 International Songwriting Competition w kategorii instrumentalnej po otrzymaniu rekordowej liczby zgłoszeń (ponad 16.000).
Martin Simon jest autorem koncepcji “muzyki konwersacyjnej,” którą zaprezentował na międzynarodowej konferencji International Society for Improvised Music w 2007 r. w Chicago wśród mistrzów wolnej improwizacji takich jak Oliver Lake, Art Lande, Mazen Kerbaj, Stephen Nachmanovitch, Pauline Oliveros, Michael Zerang, Anto Pett, AACM. Jego koncepcja zostala opublikowana w University Press of America. W tym samym roku przeniósł się z rodziną do Polski do Warszawy. W Polsce odbył pierwsze spotkania muzyczne z jazzmanami jak Michał Urbaniak czy Wojciech Karolak.
Paweł Mazurczak – kontrabasista (kontrabas elektryczny, akustyczny), gitarzysta basowy. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Kielcach oraz Podyplomowe Studium Jazzowe w Warszawie w klasie Zbigniewa Wegehaupta. Występował i nagrywał z Włodzimierzem Kiniorskim, Liroy’em, KASĄ, Tadeuszem Nalepą, Markiem Bilińskim, Korą Jackowską (Kora Ola Ola!), Elżbietą Mielczarek i zespołami: „”Trebunie Tutki””, „”Tam Tam Project””, „Swoją drogą”, „”Rejs””, „”100% Bawełny””. Obecnie współpracuje z Antoniną Krzysztoń, Kapelą ze wsi Warszawa, Incarnations, Sidney’em Polakiem i zespołem kubańskim Rei Ceballo y Calle sol.
Adam Rozenman – gra na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i bliskowschodnich. W Izraelu współpracował z grupą perkusyjną Mikcav i Meirą Asher, w Niemczech z brazylijskim gitarzystą Pedro da Silva i grupą Salsa Maraca. W Polsce grał z zespołami Cukunft, Alamut i Konoba a także z Krzysztofem Ścierańskim oraz Muhamedem Rasouli. Obecnie występuje z wokalistką Magdą Piskorczyk i etno-jazzowym zespołem Stilo.
„
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
Inwestycje w edukację. Nadal za mało miejsc w szkołach
W sześciu łomiankowskich samorządowych szkołach podstawowych, czterech przedszkolach i w liceum ogólnokształcącym uczy...
Znów zaŁOMOTało w Łomiankach
5. edycja ŁOMOTu, łomiankowskiego festiwalu młodzieżowego, okazała się sukcesem nie tylko pod względem muzycznym, ale...
By pamięć o nich nie zaginęła – odsłonięto tablicę Hanny i Jerzego Lutzów
1 sierpnia w Szpitalu w Dziekanowie Leśnym odsłonięto tablicę upamiętniającą Hannę i Jerzego Lutzów, którzy byli...
Sołectwo Kiełpin nagrodzone
Najaktywniejsze sołectwa Mazowsza wybrane! Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazło się również Sołectwo Kiełpin...
3200 metrów Pamięci Narodowej
17 września po raz jedenasty odbył się Bieg Pamięci Narodowej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Łomiankach...
Dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce
Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy, wciąż potrzebnych jest ponad 6700 osób w całej Polsce. „Jak pomóc tym,...
8. Bieg Sztafetowy w Łomiankach – ruszają zapisy
Po roku przerwy wraca jedna z ciekawszych imprez sportowych w Łomiankach. Już 7 października dwuosobowe sztafety...
Po sąsiedzku w Dziekanowie Polskim
Sołtys Henryk Zieliński i rada sołecka Dziekanowa Polskiego zaprosili sąsiadów na corocznie organizowany piknik, który...
20 lat temu powstało ICDS w Łomiankach. Dziś odbył się dzień otwarty
Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe w Łomiankach zorganizowało (podobnie jak w zeszłych latach) dzień podczas...
0 komentarzy