www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Martin Simon i przyjaciele w Lemon Tree

Restauracja Lemon Tree zaprasza dziś, 20 czerwca, o godz. 20.00 na koncert Martina Simona i przyjaciół (Wojciecha Hartmana – skrzypka, aranżera i kompozytora i Wojciecha Pulcyna – kontrabasisty).
Wstęp: 15 zł

Martin Simon – kompozytor i gitarzysta. Łączy jazz, muzykę klasyczną i etniczną. Tworzy również muzyką eksperymentalną i elektroniczną. Dorastał w Bratysławie. Jako lider jazz-rockowej formacji Jazzva, zdobył główną nagrodę New Faces of Slovak Jazz w 1996 roku. Dla Słowackiego Radia nagrał autorski projekt w ramach cyklu „Jazz pod piramidą”.
W 1998 roku przeprowadził się do USA.Jest absolwentem Brooklyn College Conservatory of Music w Nowym Jorku. Studiował u znanej postaci amerykańskiej współczesnej sceny nagrodzonej nominacjami Grammy i Pulitzer’a – Tanii León. Ukończył również podyplomowe studia interaktywnych mediów i sztuki. Był wykładowcą w Pratt Institute na wydziale muzyki filmowej.
Jest autorem koncepcji muzyki konwersacyjnej, którą zaprezentował w 2007 roku na międzynarodowej konferencji International Society for Improvised Music w Chicago wśród mistrzów improwizacji takich jak Oliver Lake, Art Lande, Mazen Kerbaj, Stephen Nachmanovitch, Pauline Oliveros, Michael Zerang, Anto Pett.
Jego solowy gitarowy album nagrany z hondurasko-hispańskim gitarzystą Astorem Escoto „Escoto & Simon – Collage” otrzymał recenzje jako jeden z najlepszych współczesnych gitarowych albumów.
Powrót do słowiańskich korzeni znalazł swoje odzwierciedlenie w jego autorskim projekcie Slavicada.

Martin Simon i przyjaciele w Lemon Tree

Martin Simon i przyjaciele w Lemon Tree

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *