www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Memento znaczy pamiętaj…

Grupa Fidion ponownie zaprasza do Galerii „Przeskok” w Łomiankach. To szczególne miejsce, którego gospodarzami są młodzi twórcy pragnący zachęcić wszystkich, niezależnie od wieku, do obcowania ze sztuką. Tym razem zaproszenie jest szczególnie refleksyjne i ważne.

W dniach 28.11.-6.12.2009 roku na ul. Przeskok 4 w Łomiankach można i warto przyjść na „”Memento”.

„”Memento” znaczy pamiętaj. Według autora projektu – instalacji, Piotra Wawryło, warto pamiętać o ludziach zmarłych, o tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności.

39 portretów trumiennych zostało umieszczonych wewnątrz kuli o średnicy 3 m. Każdy odwiedzający wystawę jest zaproszony do wejścia do środka i krótkiej refleksji o przemijaniu. Portrety, które zobaczymy u naszych stóp, to postaci zmarłe niedawno. Wśród nich rozpoznamy Czesława Niemena, arbp. ks. Kazimierza Majdańskiego, Jana Pawła II, Michaela Jacksona. Ich rysy są wyraźne i dokładne. W miarę gdy nasze spojrzenie będziemy kierować coraz wyżej ku źródłu światła twarze zaczną się zacierać. Malarski efekt lekkiego rozmycia trafnie ilustruje słabość ludzkiej pamięci, która powoli wypiera wspomnienia o Jimi Hendrixie, kard. Stefanie Wyszyńskim, Janie Paderewskim, Jacku Malczewskim.

Grupa Artystyczna Fidion działa w Galerii „”Przeskok” od maja 2009 r. Artyści plastycy prowadzą zajęcia z rysunku dla dzieci i dorosłych. W planach są także kursy ceramiki, fotografii i grafiki komputerowej. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 664 962 298 lub bezpośrednio w Galerii „”Przeskok”.

Julia Wawryło

Memento znaczy pamiętaj...

Memento znaczy pamiętaj...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *