www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Miejsce dla szczęściarzy

W połowie marca br. upłynął termin rekrutacji dzieci do Przedszkoli Samorządowych w Łomiankach. Rodzice do tego dnia mogli składać w przedszkolach karty zgłoszeniowe teraz czekają na wyniki rekrutacji, które ogłoszone zostaną pod koniec kwietnia.

– Aż boję się pomyśleć, że moje dziecko mogłoby nie zostać przyjęte do przedszkola samorządowego, nie stać mnie na drogie opłaty w prywatnej placówce – mówi mama 4 – letniego Jakuba. W gminie Łomianki są 3 samorządowe przedszkola i 5 prywatnych. To niemało. Jednak już dziś wiadomo, że nie wystarczy miejsc dla wszystkich chętnych maluchów.

Komisja zdecyduje

O przyznaniu dzieciom miejsc w przedszkolach samorządowych decyduje Komisja Rekrutacyjna, która zbierze się w najbliższych dniach. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, które spełniają najwięcej kryteriów określonych w regulaminie rekrutacji.

Co roku pojawia się ten sam problem – jest znacznie więcej chętnych niż wolnych miejsc. Ogólnie w Przedszkolach Samorządowych Łomiankach miejsc jest 226, odpowiednio 90 w Łomiankach, 61 w Dabrowie i 75 w Dziekanowie Leśnym. Z czego liczbę wolnych miejsc dyrektorzy przedstawiają dopiero na posiedzeniu komisji. Jednak wiadomo już, że kart zgłoszeniowych napłynęło znacznie więcej i nie ma mowy, by przyjąć wszystkie dzieci. – co roku rodzice są z tego powodu niezadowoleni. Niestety nie wystarczy miejsc dla wszystkich – wyjaśnia Urszula Górka, dyr. Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łomiankach.

W niepublicznej drożej

Są oczywiście w Łomiankach również przedszkola niepubliczne, ale i tam o miejsca nie jest łatwo. U Sióstr Salezjanek już pierwszego dnia zapisów lista przyjętych była zapełniona, a „Polsko – Angielskie Przedszkole Niepubliczne The Treehouse”” swoje listy zapełniło już na przełomie stycznia i lutego. W „”Słoneczku”” są jeszcze ostatnie wolne miejsca, ale tylko w najmłodszej grupie. Przedstawiciele tych placówek również mówią o dużej liczbie chętnych.

Rodziców nie odstraszają nawet ceny wyższe niż w placówkach publicznych. Za przedszkola samorządowe opłata miesięczna wynosi 145 zł plus opłata za wyżywienie, u Sióstr Salezjanek jest to już 350 zł za miesiąc, z wliczonymi opłatami za zajęcia dodatkowe oraz wyżywienie. Za dziecko w „”Słoneczku”” rodzice płacą miesięcznie 600 zł (razem z zajęciami dodatkowymi).Najdroższe jest przedszkole „”The Treehouse”” – miesięczna opłata to 900 zł, dodatkowo trzeba opłacać zajęcia pozaprogramowe, ale nie zraża to rodziców, gdyż w tej placówce zapełnione s już nawet listy oczekujących.

MP
Życie Łomianek 2/2007

Miejsce dla szczęściarzy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. ewa

    nie wiem skad autor brał te ceny .sloneczko za 600 ????? najdrozsze 900 .co za bzdety . szkoda ze nikt nie rpzygotowuje sie do tych artykułów . masakra. moje dziecko chodzi do przedskzola w lomiankach czesne 1200 zł bez zajec dodatkowych !!! i jest to normalna cena . nie ma przedszoli za 600 , a three house jest jeszcze drozsze .

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *