www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mieszkańcy Bajkowego pozbawieni Funduszu

29 września br. decyzją wiceburmistrza Piotra Rusieckiego, w porozumieniu z burmistrzem Tomaszem Dąbrowskim, pozbawiono Mieszkańców Dziekanowa Bajkowego WSZYSTKICH środków przydzielonych nam do podziału w ramach Funduszu Sołeckiego.

05 października sołtys, Pan Jerzy Gregorczyk odwołał się od decyzji.

Tego samego dnia zwróciłem się z apelem do burmistrza Tomasza Dąbrowskiego o zmianę decyzji wydanej przez wiceburmistrza Piotra Rusieckiego. Decyzji stanowiącej obrazę prawa poprzez błędną interpretację przez owego urzędnika przepisów prawa oraz błędną ocenę stanu faktycznego. Zażądałem również szczegółowego, merytorycznego uzasadnienia dla każdej z 9. zawartych pozycji w przedłożonym przez sołtysa wniosku.

Ze względu na wagę sprawy pismo to przesłałem do wiadomości Regionalnej Izby Obrachunkowej, Wojewody Mazowieckiego – Jacka Kozłowskiego, Biura Poselskiego – posłanki Jadwigi Zakrzewskiej oraz Redakcji „Gazety Sołeckiej”.

Od burmistrza Tomasza Dąbrowskiego nie otrzymałem do tej pory żadnej odpowiedzi.

Dostałem za to informację z Biura Poselskiego…

„Szanowny Panie, uprzejmie informuję, że w związku z Pana prośbą o wsparcie w dążeniu do poszanowania prawa, Pani Poseł Jadwiga Zakrzewska skierowała do Biura Analiz Sejmowych zlecenie opinii prawnej w przedstawionej przez Pana sprawie. Z chwila jej otrzymania, niezwłocznie przekażę Panu jej kopię. Z poważaniem, Ewa Żak (Dyrektor Biura Poselskiego).”

Co dalej z naszym Funduszem Sołeckim?

Teoretycznie wniosek sołtysa powinien trafić pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej (22 października). Teoretycznie, radni (moje obawy dotyczą jedynie tych z KWW Tomasza Dąbrowskiego) kierując się zdrowym rozsądkiem wniosek sołtysa winni podtrzymać. To jednak wszystko teoria.

Niechęć burmistrza i jego zastępcy do Mieszkańców naszego sołectwa jest tak ogromna, że zalecam Państwu póki co, nie wierzyć w cuda, lecz… polegać na nich.

W załączeniu materiał dotyczący sprawy Funduszu Dziekanowa Bajkowego uzupełniony o akty prawne.

 


Załączone dokumenty:
Uchwała Mieszkańców z Zebrania.pdf
Wniosek o podział środków FS.pdf
Odrzucenie wniosku!.pdf
Odwołanie sołtysa od decyzji.pdf
Apel o cofnięcie decyzji.pdf
Ustawa o FS.pdf
Ustawa o Samorządzie.pdf
Zadania własne Gminy.pdf

 

Mieszkańcy Bajkowego pozbawieni Funduszu

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

8 komentarzy

 1. sąsiad z centralnych

  Robią co chcą. Jak tak można traktować mieszkańców i należące się mieszkańcom pieniądze sołeckie?
  Ktoś wyżej powinien się zainteresować tym co wyczynia władza. Może ta Izba Obrachunkowa powinna się tym zająć.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mieszkaniec Łomianek

  Najpierw Buraków, a teraz Dz. Bajkowy, i to wszystko pod patronatem Burmistrza Dabrowskiego. Kiedy ten człowiek przestanie działać przeciwko mieszkańcom własnej gminy?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Miki

  Zapytajcie się co się dzieje na Chopina i w Dąbrowie. Nie wiem czemu mieszkańcy się dziwią. Przecież chyba wszyscy ci którzy głosowali wiedzieli kogo wybierają na burmistrza i kto będzie jego zastępcą.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Zembaty

  Wyłupiasty z Dziekanowa leśnego i okularnik z Burakowa aktywni członkowie PO jak zwykle plują jadem.jak za pszczPOlkowskiego byli radnymi zachowywali dwie sprzedajne szmaty, na które nikt nie chciał nawet splunąć.My teraz PO mówimy -Won z naszego podwórka i miasta .

  0
  0
  Odpowiedz
 5. pozytywny

  Niestety tak właśnie, jak to wyraził Zembaty, wygląda poszanowanie mieszkańców, którzy dbają o dobro społeczne oraz osób, które mają odwagę wypowiadać poglądy odmienne od poglądów łomiankowskiej władzy.

  Agresja, szkalowanie, pomówienia, ataki personalne, zamiast merytorycznej dyskusji… czy tak powinno się odnosić do mieszkańców?

  Szkoda słów.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mieszkaniec Łomianek

  Poziom wypowiedzi „Zembatego” to poziom rynsztoku.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. oklok

  Trzeba było grzecznie podnosić łapkę jak większosć to by nie było problemów.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. sumarum

  Przeczytawszy odpowiedź pana wiceburmistrza (zresztą niegramatyczną w całym pierwszym paragrafie) nie znajduję w niej uzasadnienia decyzji. Jeżeli pan burmistrz stwierdził niezgodność wniosku z przepisami, to powinien chyba wyraźnie wskazać w którym punkcie wniosek jest niezgodny?

  Pan wiceburmistrz w swoim piśmie bardzo martwi się przestrzeganiem prawa. Czy jest zgodne z prawem, żeby urzędnik samorządowy, na którego pensję w wysokości prawie 20 tysięcy miesięcznie składają się wszyscy mieszkańcy, nie mając w tej kwestii wyboru (o ile się orientuję wynagrodzenie przyklepuje burmistrz i przychylna mu rada) wydawał decyzję na zasadzie „nie bo nie”?

  Tu by się przydala jakaś telewizja tabloidowa, żeby takim ludziom trochę przytrzeć nosa.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *