www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mieszkańcy ŁOMIANEK…

Na początku marca w Łomiankach pojawiła się nazwa „MIESZKAŃCY ŁOMIANEK”.Internet zawrzał. Co ciekawe, większość internautów pozytywnie przyjęła same idee,jak i sposób ich komunikowania przez Stowarzyszenie. Czy ten wstępny entuzjazmi sygnały sympatii oznaczają nadzieję na zmiany w naszym mieście?O to, kim są „Mieszkańcy Łomianek” i jakie mają plany, zapytaliśmy współzałożycielkęStowarzyszenia, radną Rady Miejskiej – Małgorzatę Żebrowską-Piotrak.


LOMIANKI.INFO: Kim są „Mieszkańcy Łomianek”.Jakie są cele stowarzyszenia, dlaczego powstało?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: „Mieszkańcy Łomianek”to ludzie działający na rzecz społecznościłomiankowskiej. Rozproszenie wysiłków, działaniew pojedynkę nie było jednak skuteczne, dlategopostanowiliśmy się zjednoczyć. Chcemy, by naszgłos się liczył, by nie ignorowano potrzeb jednostek.Od kilku lat narasta frustracja z powodu murudzielącego Urząd Miasta Łomianki od jego mieszkańców,niedostępności urzędników oraz kontrowersyjnychdecyzji burmistrza. Arogancja, butai pogarda władzy dały się we znaki wielu z nas. Dlategozaczęliśmy mówić jednym, silnym głosem.

LOMIANKI.INFO: Czy inicjatywa ma coś wspólnegoze zbliżającymi się wyborami samorządowymi?Wystawicie swoich kandydatów?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Inicjatywa topotrzeba chwili. Tworzą ją mieszkańcy Łomianek.Ukierunkowana jest na działanie długofalowe,wieloletnie. Aby mieć realny wpływ na to, co siędzieje wokół, należy działać na różnych poziomach.Zarówno oddolnie, jak i tam, gdzie są podejmowanedecyzje o charakterze strategicznym,dotyczące rozwoju gminy. W tej sytuacji jest oczywiste,że stowarzyszenie „Mieszkańcy Łomianek”weźmie udział w najbliższych wyborach samorządowych.

LOMIANKI.INFO: „Mieszkańcy Łomianek łączą,nie dzielą.” „Mieszkańcy Łomianek, cieszą sięz rozwoju”, „Zapraszamy do współpracy”… to dośćdziwne hasła, jak na łomiankowskie realia. Do tejpory efekty wyborcze przynosiła kampania negatywna.Wszyscy dobrze pamiętamy poziom „czerwonejgazety”, której twórcy przegrywają terazsprawy sądowe.

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Tak, to możeuchodzić za novum w naszych lokalnych realiach.Zauważyliśmy, że to, co zniechęca społecznikówdo działania w Łomiankach, to właśnie lokalne„dziel i rządź”, to skłócanie jednych z drugimi. Torównież obrzydliwie brudna kampania wyborcza.Wielu pewnie powie: „Tak przecież jest wszędzie”.To prawda. Ale czy u nas musi tak być? W Łomiankach,moim zdaniem, mieszka wiele fantastycznychludzi – i tych, którzy na tych terenach są„od zawsze”, i tych, co zamieszkali tu całkiem niedawno.Właśnie rozmowy z nimi utwierdziły nasw przekonaniu, że już dość, że już wystarczy tejnagonki, tego brudu, że chcemy inaczej – właśniełączyć, a nie dzielić, że potrzebne są merytorycznespotkania i taka praca, by służyła większości.I mamy odwagę mówić o tym głośno. Że wartowprowadzać nowe, otwierające na współpracęstandardy i do sąsiedztwa, i do urzędu. Na tym będziebazowała nasz kampania. Czy inni też w takisposób podejdą do tematu? Mam nadzieję, że tak.

LOMIANKI.INFO: Stowarzyszenie działa jawnie.Nie skrywacie swoich intencji. Na stronie internetowejpod każdym artykułem widnieje nazwisko.Jesteście transparentni. Nie obawiacie się atakówpersonalnych?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Oczywiście, żedziałamy otwarcie. Naszą zaletą jest właśnie autentyczność.Szczycimy się tym. Mówimy wprost,co nas boli, co chcemy zmienić. Wkrótce sprecyzujemy,jak to zrobimy. Właśnie ta nasza jawność,pisanie pod własnym nazwiskiem, bezpośrednikontakt z realiami łomiankowskiej codziennościprzysporzył nam tak wielu sympatyków. Świadomijesteśmy, że obecne władze gminy niszczą swoichprzeciwników. Jesteśmy gotowi stawić im czoła.

LOMIANKI.INFO: Co Mieszkańcy Łomianek chcielibyprzekazać czytelnikom?

Małgorzata Żebrowska-Piotrak: Napoleon Hillpowiedział: „Wygrywają jedynie ci, co mają jasnookreślone cele i nieodparte pragnienia, by je osiągnąć”.Mieszkańcy Łomianek mają i cele, i pragnienia.Mają ponadto odwagę i ogromną determinację,by działać.
Zapraszam na stronę internetową – www.mieszkancylomianek.pl, gdzie na bieżąco pojawiają sięinformacje o naszych inicjatywach, pomysłach naprzyszłość oraz o sprawach, które dotyczą każdegomieszkańca Łomianek.

Mieszkańcy ŁOMIANEK...

Mieszkańcy ŁOMIANEK...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. vjwgscf

  Kto to jest ?
  Bardzo „brzydka” ta kobieta…..

  0
  0
  Odpowiedz
 2. mieszkam w Łomiankach

  Całym sercem popieram. Brawo za to co zostało zrobione i za to co będzie dalej.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. hmmm

  Tracicie kobiety przez wpisy takich głupków jak #vjwgscf. Widzę, że nerwowo się robi. Zastanówmy się, komu zabrakło argumentów. Panu Rusieckiemu? Radnemu Wroniewskiemu, czy Słupskiemu-Kartaczowskiemu. Trudne do odgadnięcia, bo wszyscy trzej pomimo różnicy wieku, mentalnie reprezentują bardzo podobny poziom.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Gość

  Brawo twórcy stowarzyszenia. Tak trzymać.Czas na koniec wszechwładzy bliźniaków dwujajowych w gminie.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Słuchaj #vjwgscf, ty masz takie pojęcie o urodzie kobiet jak gęś o logarytmach-to po pierwsze a po drugie ” nie dla psa kiełbasa”.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Magda

  Dziękuję jako mieszkanka Łomianek za tak piękne Łomianki.
  Mamy dobrego gospodarza brawo P.Tomaszu.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. stary Łomiankoszczak

  Zróbmy coś z panem prezesem spółdzielni mieszkaniowej Łomianki za bardzo się panoszy i dlaczego tak oskubał z pieniędzy gminną kasę a przy okazji nas wszystkich mieszkańców

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Anonim

  HE HE HE HE. PRAWDZIWI MIESZKAŃCY ŁOMIANEK GŁOSUJOM NA PANA BURMISTRZA RUSIECKIEGO I DĄBROWSKIEGO KTÓRZY PODNIEŚLI ŁOMIANKI Z KOLAN
  A JAK SIĘ KOMUŚ NIE PODOBA TO SIE MOŻE WYPROWADZIĆ

  GŁOSUJEMY NA PANA BURMISTRZA RUSIECKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 9. NIEZALOGOWANY

  a co takiego zostało zrobione przez to stowarzyszenie ?
  nic nie słyszałam. Robią rozgłos przed wyborami i tyle w temacie.
  Obecny burmistrz zasługuje na wielkie brawa , mieszkanka Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Marek

  „Niezalogowana” możesz zajrzeć na stronę http://www.mieszkancylomianek.pl i obaczyć czym się zajmują.

  Uwierz, że życie w Łomiankach to nie tylko to co pokazują w gazecie łomiankowskiej. Jest znacznie ciekawsze i bogatsze, mieszkają w Łomiankach ludzie o szerokich horyzontach i poglądach. Nie tylko zwolennicy potańcówek i discopolo (discopolo też akceptuje, ale nie w nadmiarze).

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *