www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Miłosz Manasterski – dyrektorem DK

Jak informuje UM Łomianki…

Od dziś – 5 marca 2012 roku – obowiązki dyrektora Domu Kultury w Łomiankach pełnić będzie Miłosz Manasterski. Zastąpił na tym stanowisku odwołanego Łucjana Sokołowskiego.

Nowy dyrektor pracuje w Domu Kultury w Łomiankach od 2002 r. Zajmuje się promocją, organizacją i prowadzeniem imprez, warsztatami literackimi, redagowaniem serii książek poetyckich. Organizuje m.in. Turniej Jednego Wiersza o Laur Burmistrza Łomianek i spotkania literackie „Na strychu w Łomiankach””.

Miłosz Manasterski – (ur. 1977) jest poetą, prozaikiem i animatorem kultury. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. Zawodowo związany z kulturą od 1998 r. kiedy rozpoczął pracę w Akademickim Ośrodku Kultury w Łodzi. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w Śródmiejskim Forum Kultury w Łodzi, Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie i Państwowym Instytucie Wydawniczym.

Jest członkiem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich i Skarbnikiem Oddziału Warszawskiego ZLP. Należy do Związku Zawodowego Twórców Kultury i międzynarodowych stowarzyszeń twórczych Société Européene de Culture oraz Authors & Publicist International Association.

Laureat wielu nagród literackich m. in. VI Światowego Dnia Poezji pod patronatem UNESCO (2006) i Miesięcznika „Poezja dzisiaj” (2009). Wydał sześć książek poetyckich, w tym „Złote i czerwone”(2010) – w języku polskim i chińskim. Jego utwory tłumaczono także na rosyjski, wietnamski i słowacki.

W 2009 r. był członkiem delegacji Związku Literatów Polskich w Chinach na zaproszenie China Writers’ Association. W 2011 r. reprezentował Polskę na I Festiwalu Poezji Słowiańskiej w Moskwie. Jest jurorem w wielu ogólnopolskich konkursach literackich. Współpracuje z prasą literacką i kulturalną.

Mieszka w Łomiankach. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Miłosz Manasterski - dyrektorem DK

Miłosz Manasterski - dyrektorem DK

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *