Mirosław Markowski dyrektorem KPN
1 sierpnia 2014 r. funkcję dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego objął mgr. inż. Mirosław Markowski. W Kampinoskim Parku Narodowym pracuje od 1988 r.; od 1995 r. jako zastępca dyrektora.
Mirosław Markowski urodził się 26 lutego 1956 r. w Suwałkach. W 1975 r. ukończył naukę w Technikum Leśnym w Lesku. Następnie rozpoczął – zakończone w 1981 r. studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
– Swoją drogę zawodową rozpocząłem w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej – oddział w Toruniu, w zespole glebowo-siedliskowym. Uczestniczyłem w sporządzaniu operatów gleb i siedlisk m.in. nadleśnictw: Włocławek, Skrwilno, Zamrzenica., Miradz, rezerwatu Cisy Staropolskie w Wierzchlesie. W 1985 r. przeszedłem do pracy w nadleśnictwie Skrwilno, gdzie pracowałem na stanowisku nadleśniczego terenowego obrębu Skępe k/Lipna. Moim celem była jednak praca w ochronie przyrody i cel ten zrealizowałem w 1988 roku podejmując pracę w Kampinoskim Parku Narodowym na stanowisku nadleśniczego nadleśnictwa Laski – wspomina dzisiaj dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego – Mirosław Markowski.
Po przyjściu do pracy w parku przyszłemu dyrektorowi podlegała wówczas kilkunastoosobowa administracja terenowa nadleśnictwa. Objęcie funkcji zastępcy dyrektora ds. społecznych parku w 1995 r. wiązało się z przejęciem przez Mirosława Markowskiego wielu dodatkowych obowiązków, które realizował z sukcesami. Wśród powierzonych zadań były m.in: współpraca z organami administracji państwowej i samorządowej, gospodarka przestrzenna, realizacja prac naukowo-badawczych nad przyrodą Puszczy Kampinoskiej, monitoring przyrodniczy, prowadzenie działalności edukacyjnej, udostępnianie i zagospodarowanie turystyczne, wydawnictwa parku i jego komputeryzacja.
Od 01. listopada 2009 r., w związku ze zmianami struktury organizacyjnej parku jego dzisiejszy szef pracował na stanowisku zastępcy dyrektora ds. gospodarki przestrzennej i kontroli wewnętrznej, a od 10 marca 2011 r. na stanowisku zastępcy dyrektora ds. gospodarki przestrzennej, gospodarki nieruchomościami, informacji przestrzennej i współpracy z samorządami.
Podczas pracy zawodowej obecny dyrektor podnosił swoje kwalifikacje na wielu kursach i szkoleniach, a przede wszystkim na studiach podyplomowych: w latach 1984-85 Urządzania Lasu, w roku 1996 Ochrony Parków Narodowych, w latach 2007-2008 Urbanistyki, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Przestrzennej. W 1998 roku dyrektor uzyskał uprawnienia biegłego w zakresie ochrony przyrody.
Zainteresowania zawodowe nowego szefa parku wiążą się ze współpracą z administracją samorządową i organizacjami pozarządowymi. Dyrektor od lat specjalizuje się i posiada ogromną wiedzę merytoryczną na temat zagospodarowania przestrzennego parku i strefy ochronnej, procesów powstawania planów ochrony parku oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Od 2008 r. jest ekspertem w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w dziedzinie ochrony przyrody.
Prywatnie nasz nowy dyrektor interesuję się kynologią, turystyką krajoznawczą, filatelistyką. Od lat jest wytrwałym biegaczem. Bierze udział w biegach długodystansowych, w tym – z sukcesami – w biegach maratońskich – zarówno w kraju jak i za granicą. Ma żonę Jolantę oraz dwóch synów – Radosława i Przemysława. Nowemu dyrektorowi Kampinoskiego Parku Narodowego życzymy wielu sukcesów przede wszystkim zawodowych, ale i prywatnych, wytrwałości, życzliwości i zdrowia.
tekst: Magdalena Kamińska
fot. Magdalena Kamińska; Michał Starnowski
31 sierpnia 2014 roku odbyły się uroczystości pożegnania dotychczasowego Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzego Misiaka.
Mszę św. w izabelińskim kościele odprawił Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawskiej J.E. Biskupa Józefa Górzyńskiego. Jerzy Misiak złożył, w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, kwiaty pod pomnikiem pomordowanych i poległych leśników.
Część oficjalna zorganizowano w Sali Koncertowej Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczestniczyli w niej m.in. Minister Środowiska – Maciej H. Grabowski, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz przedstawiciele samorządów, instytucji, stowarzyszeń i przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego.
Jerzy Miska został odznaczony złotym medalem za zasługi dla obronności kraju.
redakcja@lomianki.info
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
Projekt uchwały krajobrazowej – kolejne podejście
Urząd Miejski w Łomiankach informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu uchwały w sprawie zasad i warunków...
Parlamentarzyści spotkali się z mieszkańcami Łomianek
Budowa S7, budowa bus-pasa, metropolia warszawska, wiatraki, telewizja publiczna,, emerytury, prawdomówność i...
Podziel się odblaskiem – zaprasza Straż Miejska w Łomiankach
Tradycyjnie 6 grudnia, przed siedzibą Straży Miejskiej przy ul. Warszawskiej 87 (skrzyżowanie z Wiślaną), stanęła...
Reaktywacja Klubu Honorowych Dawców Krwi w Łomiankach
7 grudnia o godzinie 19:00 w ICDS, ul. Staszica 2 odbędzie się spotkanie w sprawie reaktywacji Klubu Honorowych Dawców...
Okres przedświąteczny w Łomiankach oficjalnie otwarty
W niedzielę, 3 grudnia przy ICDS odbył się Rodzinny Jarmark Świąteczny. Na odwiedzających teren przy łomiankowskim...
Zapisz się na akcję „Zima w mieście 2024” w Łomiankach
Jak informuje Urząd Miejski w Łomiankach... W okresie od 15 stycznia 2024 r. do 26 stycznia 2024 r....
Łomiankowskie lodowisko już otwarte
1 grudnia otwarto sezon na łomiankowskim lodowisku. Na terenie lodowiska funkcjonuje również wypożyczalnia łyżew....
Już jest! Łomiankowska choinka dobroci
Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach kolejny raz organizuje akcję, dzięki której potrzebujący pomocy mogą zostać...
Niewidzialność, czyli o tym, co zabija zimą – Straż Miejska przypomina
Zima jest tą porą w roku kiedy przyroda przechodzi niezwykłą metamorfozę. Ubrana w śnieg, mróz, magiczny czas...
0 komentarzy