www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mistrzostwa Europy w Łomiankach

8 listopada 2014 roku w łomiankowskim ICDS odbędą się Mistrzostwa Europy w tańcu na wózkach inwalidzkich – IPC Wheelchair Dance Sport European Championships Łomianki.

W zawodach weźmie udział około 150 zawodników z 20 krajów. Organizatorem Mistrzostw jest łomiankowskie Stowarzyszeniem Swing Duet.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze Stowarzyszeniem Swing Duet i Polskim Komitetem Paraolimpijskim, co przyczyniło się do powierzenia im organizacji znaczących międzynarodowych zawodów. Poprzez tę imprezę mamy szansę rozwinąć popularność tańca na wózkach w Europie. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wspaniałych występów – komentuje na paralympic.org Prezes Zarządu Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, Xavier Gonzales.

– Jesteśmy dumni, że będziemy gospodarzem Mistrzostw Europy. Spodziewam się, że zawody przyczynią się do zwiększenia świadomości w środowisku lokalnym, jak i całej Polsce na temat dyscyplin sportowych uprawianych przez zawodników niepełnosprawnych – mówi Iwona Ciok ze Stowarzyszenia Swing Duet, będąca Przewodniczącą Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Łomiankach.

źródło: UM Łomianki
foto: mm. / LOMIANKI.INFO

Mistrzostwa Europy w Łomiankach

Mistrzostwa Europy w Łomiankach

Mistrzostwa Europy w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *