www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach

Stowarzyszenie Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing-Duet pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej organizuje Mistrzostwa Europy w Tańcu na Wózkach 2014.

Impreza odbędzie się w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym (ICDS) w Łomiankach w dniach 6-10 listopada 2014 r. Ceremonia otwarcia mistrzostw w dniu 8.11 br planowana jest o godz. 15.00 (w dn. 9.10. rozpoczęcie o godz. 14.00).

W turnieju weźmie udział 120 zawodników w tym 60 tancerzy na wózkach z 18 krajów europejskich. Jest to wydarzenie o dużej randze i prestiżu, najważniejsza w roku 2014 impreza europejska, w której biorą udział niepełnosprawni tancerze.

Zawody rozgrywane będą w dwóch konkurencjach – combi (osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem) oraz duo (dwie osoby na wózkach), oraz w dwóch klasach tanecznych klasa 1 – osoba na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 – osoba na wózku o większej sprawności ruchowej. Ponadto w dwóch stylach: standardowym (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep) i latynoamerykańskim (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). Po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy w Tańcu na Wózkach będą rozgrywane nowe kategorie: soliści i styl dowolny.

Taniec to dyscyplina dająca możliwość zorganizowania wspaniałego widowiska sportowego. Widowiska, które dostarcza bogatych wrażeń estetycznych dzięki zestawom barw, strojom zawodników, rywalizacji sportowej, a przede wszystkim elegancji ruchu tancerzy. Sędziowie, oceniając tancerzy na wózkach, biorą pod uwagę takie same kryteria, jak przy ocenie par sprawnych, tzn. rytm, charakter tańca, technikę, a także choreografie, prezencje, charyzmę i ogólne wrażenie. Biorąc to wszystko pod uwagę, taniec na wózkach jest niezapomnianym przeżyciem dla występujących par i dla publiczności. Taniec dla ludzi niepełnosprawnych jest doskonałą formą rehabilitacji, zabawą, źródłem radości, satysfakcji oraz sposobem integracji.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *