www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Moda na Sport w ICDS

W sobotę 19 stycznia 2013 roku w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno Sportowym odbył się pierwszy z czterech Halowych Turniejów Piłki Nożnej pod nazwą „CHA Łomianki Cup 2013”.

W rywalizacji udział wzięło dziewięć zespołów składających się z jedenasto letnich młodych miłośników piłki nożnej. W trzydziestu czterech spotkaniach padły aż 134 bramki. Kilka z nich było niebywałej urody, których nie powstydziłby się sam Leo Messi. Wszystkie te wyczyny podziwiane były przez rodziców, dziadków i kolegów, a w pewnym momencie na trybunach atmosfera nie odbiegała poziomem od najgorętszych aren sportowych na świecie. Wszystko to za sprawą kibiców Klubu Sportowego Łomianki, którzy sprawili młodym piłkarzom niespodziankę i prowadzili zorganizowany doping, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Radości i sportowych emocji było co niemiara, ale jak to w sporcie bywa są zwycięzcy i ci przegrani, którym danego dnia poszło troszkę gorzej. Jednak uśmiech i radość z uczestnictwa w zawodach dostrzec można było na twarzy każdego zawodnika, a to było najważniejsze tego dnia, bo sport to przede wszystkim dobra zabawa.

Najlepszym zespołem okazał się zespół Varsovii, który wygrał wszystkie spotkania. Swoją dominację tego dnia potwierdzili wygrywając również dwie klasyfikacje indywidualne tj. najlepszy bramkarz – Krzysztof Bujak oraz najlepszy zawodnik – Maksymilian Fogtt. Najlepszym strzelcem z 9 trafieniami został zawodnik GOSiRu Stare Babice – Mikołaj Saworski. Każdy z wymienionych otrzymał pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz piłkę. Nagodzone zostały wszystkie zespoły uczestniczące w imprezie. Najlepsi otrzymali puchary, medale, piłki oraz torby sportowe, a pozostali słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród było Centrum Handlowe Auchan Łomianki, które jest Sponsorem Głównym całego cyklu imprez pod nazwą „CHA Łomianki Cup”. W imieniu Sponsora oraz Organizatora nagrody wręczał zastępca Burmistrza ds. społecznych Piotr Rusiecki.

Przed nami kolejne imprezy, które odbędą się kolejno 16 lutego (rocznik 1997), 23 lutego (rocznik 1999) oraz 2 marca (rocznik 2003). Poprzeczka ze względu na poziom organizacyjny, sportowy oraz nagrody dla uczestników zawieszona została wysoko, ale liczymy na to, że w kolejnych imprezach będzie jeszcze lepiej. Mamy ku temu powody, ponieważ „Moda na Sport” opanowała coraz większą rzeszę osób.

Michał Piros

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I MIEJSCE – VARSOVIA I
II MIEJSCE – VARSOVIA II
III MIEJSCE – HUTNIK WARSZAWA
IV MIEJSCE – GOSiR STARE BABICE
V MIEJSCE – KS ŁOMIANKI I
VI MIEJSCE – OŻAROWIANKA
VII MIEJSCE – UKS 293
VIII MIEJSCE – ML SPORT IZABELIN
IX MIEJSCE – KS ŁOMIANKI II

Moda na Sport w ICDS

Moda na Sport w ICDS

Moda na Sport w ICDS

Moda na Sport w ICDS

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Zoska P.

  Bardzo fajna impreza. Widziałam zabieganych i uśmiechniętych chłopców.
  Szkoda tylko, że ciągle w jednej dyscyplinie. 🙁
  Czy Łomianki są w stanie coś sportowego zaproponować dla dziewcząt? Może Pan Rusiecki się wysili intelektualnie a nie lansuje się przy „naszym sporcie narodowym”? Panie Piotrze czekamy.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Ania

  Zawsze było więcej imprez dla chłopaków.
  Wystarczy spojrzeć na sport ogólnopolski. Jak grają w piłką nożną to jest przymus słuchania w mediach o tym przez kilka tygodni przed i po porażce.
  Piłka nożna to duża kasa także lokalnie. Zwróćcie uwagę jakie pieniądze co roku dostaje klub KS Łomianki z budżetu gminy. Najwięcej ze wszystkich Stowarzyszeń!

  Niestety nasi włodarze cały czas myślą na poziomie „baby do garów” 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 3. do Ania i Zośka

  Po co wypisywać głupoty…Autor tekstu i współorganizator imprezy przez ponad rok prowadził zajęcia zorganizowane dla dziewcząt z piłki nożnej. Niestety dziewczynkom zabrakło zapału, a obecnie można je spotkać na ławkach, pod wywiewem i a CH Auchan – szwendające się bez celu. Bo tak łatwiej… Jeżeli chodzi o pieniążki dla KSu to jest to ok. 100tys zł rocznie, dla porównania KS Ożarowianka otrzymuje 320tys rocznie. Gmina o podobnym budżecie i populacji, gdzie klub posiada mniej grup młodzieżowych, a seniorski zespół gra w niższej lidze.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. xantia

  No i właśnie potwierdziłeś to o czym piszą Ania i Zośka.
  Nic dziwnego , że nie było zainteresowania kopaniem w piłkę zwłaszcza wśród dziewcząt.
  Rozumiem , że autor jest specjalistą w sprawach piłki nożnej i nikt mu tego za złe nie ma. Bardzo dobrze!
  Jednak istnieją jeszcze inne sporty grupowe. Siatkówka, koszykówka. Dlaczego tych dyscyplin nikt tak nie finansuje?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Zeus-s

  Elo! WTF? Sziewczyny. Są inne dyscypliny.Oczywistość. Ale po co się czepiać tego że turniej w noge jest?To co lepiej by się wnic nie grało? Bo noga to tylko dla facetów?
  Kopać się będzie zawsze i szlus.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kot_w_worku

  A np. takie pływanie? Żeby dziecko nauczyło się pływać w samorządowym basenie w ICDS to za 8 zajęć po 45 min. rodzice muszą zapłacić koło 250 zł. To drogo. Może jednak powinno się dać niższą cenę co przyciągnie nowych użytkowników basenu, spowoduje, że więcej dzieci będzie pływało? Nie samą piłka nożną żyjemy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. do kota

  Krysteki i Ruseki mówili że basen jest za DROGI to po co jeszcze do niego dopłacać? Trzeba było tańszy wybudować.
  Jest już w ICDS nowy znajomek od od gazety ,,czerwone Łomianki” to bedzie teraz wiadomo kto i co tam szwankuje.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. do xantia

  no i właśnie pokazałaś że nie masz o tym co się dzieje w sporcie w Łomiankach zielonego pojęcia bo dziewczyny same wyszły z taką propozycją by trenować piłkę a zapału starczyło im na rok

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Kazik

  Nie trzeba być znawcą tematu aby zauważyć lobby piłkarskie na każdym poziomie i gminnym i krajowym.
  OK. niech sobie piłkarze kopia w piłkę, ale też nich będą organizowane inne zajęcia w innych dyscyplinach.
  Oczywiście na efekty trzeba pracować latami i latami wspierać inne dyscypliny nie tylko piłkę nożną.

  Za szeroki rozwój sportu w gminie odpowiada burmistrz i to on powinien spojrzeć szeroko na ten temat. Za zeszłego burmistrza były organizowane zawody w piłce siatkowej a teraz została nam tylko piłka kopana. Szkoda.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Woytek

  Tam gdzie jest lobbing i pieniądze zaczynają być problemy.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *