www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Moja wigilijna opowieść – konkurs

Mamy dopiero październik, a do świąt Bożego Narodzenia jeszcze bardzo daleko. Tymczasem nie zdążymy się obejrzeć, a będziemy już „wystawiać buty na korytarz”” na mikołajkowe prezenty, obmyślać jadłospis na wigilijną wieczerzę i kontaktować się z bliskimi w celu zaplanowania świąt.

Boże Narodzenie to magiczne święto, podczas którego jednoczymy się z innymi ludźmi i wspólnie spędzamy z nimi czas. Wokół wszystko jest inspirujące: przygotowania, tarzanie się w śniegu, jazda na sankach, ubieranie choinki, odwiedzanie bliskich, kuszący zapach wypieków dochodzący z rozgrzanego pieca, oczekiwanie na Mikołaja i moment, kiedy zwierzęta zaczną mówić ludzkim głosem w wigilijną noc. Boże Narodzenie pobudza do działania, dlatego zapraszamy dzieci z całymi rodzinami do stworzenia niepowtarzalnej świątecznej opowieści, którą będziemy mogli wydać i rozpowszechniać wśród czytelników z Łomianek.

Szczegóły
– Zadaniem uczestników jest napisanie własnej bożonarodzeniowej historii w formie opowiadania (min. 1 strona formatu A4, maks. 2 strony) i nadanie jej niezwykłej szaty graficznej (np. nietypowy format, oryginalny materiał).
– Akcja może rozgrywać się wszędzie, np. na Biegunie Północnym, w domowym zaciszu etc. Jest jeden warunek: opowiadanie musi dotyczyć świąt Bożego Narodzenia.
– Opowiadania przynoście do biblioteki od 10.11. do 10.12.
– Najważniejsze, by pomysł na ciekawą historię umiejętnie przedstawić słowami i obrazami. Każda praca powinna zawierać tytuł.

Uczestnicy – kto może wziąć udział?
1. Indywidualnie – dzieci w wieku 6-10 lat
2. Rodzinnie:
a) rodzice/ dziadkowie/ opiekunowie/ rodzeństwo i dzieci w wieku 3-5 lat
b) rodzice/ dziadkowie/ opiekunowie/ rodzeństwo i dzieci 6-10 lat
3. Indywidualnie – młodzież w wieku 11-15 lat

Nagrody
Podczas oddawania opowiadania w bibliotece należy podać tytuł wymarzonej książki. Jeśli wygrasz/wygracie, otrzymasz/otrzymacie tę książkę! Dodatkowo zaprezentujemy innym Twoją/Waszą historię w trakcie „Głośnego czytania” na warsztatach bożonarodzeniowych w bibliotece (15 grudnia).

Grażyna Kozińska

źrdóło: Gazeta Łomiankowska
redakcja@lomianki.info

Moja wigilijna opowieść - konkurs

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *