LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

wtorek, 18.5.2021


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIJak Burmistrz dba o bezpieczeństwo...
2017-10-31, 00:19

KOMENTARZE: 1

13 września 2017 r. złożyłem na ręce Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego pismo w sprawie poprawy bezpieczeństwa dzieci korzystających z przejścia dla pieszych zlokalizowanego nieopodal szkoły w Dziekanowie Polskim, przy zarządzanej przez Gminę ulicy Podróżnej (w załączeniu). Tego samego dnia skierowałem analogiczne pismo do Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego w sprawie przejścia dla pieszych zlokalizowanego przy ul. Rolniczej (droga powiatowa). Przy czym zaproponowałem rozwiązanie najtańsze i niepowodujące rozwleczenia sprawy w czasie (w załączeniu). Instalacja migających świateł z zastosowaniem solarów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi pozwoleniami, które należałoby uzyskać od Zakładu Energetycznego.

W piśmie do burmistrza poza prośbą o doświetlenia przejścia wniosłem dodatkowo o odmalowanie pasów, gdyż te istniejące są niemal niewidoczne.

25 września otrzymałem z Gminy odpowiedź (w załączeniu), że cyt. "tut. urząd nie widzi zasadności realizacji tego przedsięwzięcia". Równolegle otrzymałem z Zarządu Dróg Powiatowych zapewnienie, że zadanie, o które wnoszę w piśmie zostanie przez powiat wykonane.

W tym miejscu szczególne podziękowania dla Starosty Jana Żychlińskiego za błyskawiczne, merytoryczne podejście do problemu oraz pomoc w jego rozwiązaniu. Wedle zapewnień referatu podległego staroście, oświetlenie ostrzegawcze przy pasach ma być zamontowane do końca listopada. Same pasy zaś odmalowane zostaną gdy tylko ustabilizuje się pogoda.

W ślad za informacjami telefonicznymi uzyskanymi z Zarządu Dróg Powiatowych otrzymałem pismo (w załączeniu). Poproszono mnie jedynie, bym wystąpił do burmistrza z prośbą o wymianę oprawy oświetleniowej w jednej latarni usytuowanej bezpośrednio przy szkole - z żółtej na białą. Tak, by wyróżniało się ono wśród innych lamp zainstalowanych w ciągu ulicy Rolniczej. 2 października przesłałem do burmistrza interpelację w sprawie (w załączeniu). 10 października otrzymałem odpowiedź z Urzędu (w załączeniu), iż cyt. "wymiana lamp na energooszczędne (ledowe), planowana jest (...)" kiedyś tam, w bliżej nieokreślonym czasie. Istny matrix. Chodziło mi przecież o jedną konkretną lampę przy przejściu dla pieszych, nie zaś o wymianę wszystkich lamp na terenie gminy. Pozostawiam to bez komentarza.

Zarząd Dróg Powiatowych jest w trakcie realizacji zadania. W budżecie powiatu zarezerwowano środki. Wyłaniany jest wykonawca, który dostarczy i zainstaluje oświetlenie aktywne na przejściu dla pieszych na przeciwko szkoły. Przejście dla pieszych w ulicy Podróżnej zostało oznakowane dla służb, które je odmalują... Była prośba - jest odzew.

Na koniec polecam uwadze Burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego oraz jego zastępcy ds. SPOŁECZNYCH Piotra Rusieckiego przykładowy materiał wideo (nieoznakowane przejście dla pieszych zlokalizowane przy innym skrzyżowaniu).

Oczekuję od obu panów nie tylko więcej empatii, ale i wyobraźni. Mieszkańcom naszym zaś życzę, by w kwestiach bezpieczeństwa nie musieli się już ścierać z bezdusznymi urzędników rozterkami typu "warto, czy nie warto".

Marcin ETIENNE


Z ostatniej chwili...
30 października w Centrum Kultury odbyła się "debata" o bezpieczeństwie. Zapraszał na nią Burmistrz Tomasz Dąbrowski. Na spotkaniu jednak nie pojawił się ani burmistrz, ani jego zastępca. Przybył na nie jedynie urzędowy dozorca, który raczył czynić połajanki pod adresem komendanta policji na okoliczność braku zdecydowanej interwencji wobec mieszkańców ulicy Grzybowej.


Załączone dokumenty:

Interpelacja Burmistrz - 13.09.pdf
Odpowiedź Burmistrza - 25.09.pdf
Interpelacja Starosta - 13.09.pdf
Odpowiedź Starosty - 30.10.pdf
Interpelacja Burmistrz - 2.10.pdf
Odpowiedź Burmistrza - 10.10 .pdfFragment odpowiedzi Burmistrza Łomianek


Przejście przy ul. Podróżnej


Garaż przysłaniający przejście dla pieszych


Przejście przy ul. Rolniczej


Marker starostwa dla służb malujących pasy

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #Magda IP: 94.254.139.*
2017-12-01, 14:11    
P.Etienne co Pan zrobił dla Łomianek ???
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem


KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT