LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

sobota, 1.4.2023


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIObstrukcja Adama Salwowskiego
2020-03-28, 01:10

KOMENTARZE: 15

26 marca 2020 r. Burmistrz Łomianek, Małgorzata Żebrowska-Piotrak, zwróciła się do Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Salwowskiego z wnioskiem o zwołanie na dzień 2 kwietnia br. XXIV Sesji Rady Miejskiej. Pan Adam Salwowski odmówił zwołania sesji. W skierowanej do Burmistrz odpowiedzi zarzucił Burmistrz łamanie prawa.

"W związku z wnioskiem złożonym przez Burmistrz Łomianek Małgorzatę Żebrowską-Piotrak o zwołanie sesji nadzwyczajnej jestem zmuszony odrzucić wniosek w całości. Na dzień dzisiejszy wniosek jest niedopuszczalny i namawia do jawnego łamania obowiązującego Prawa, Ustaw i Konstytucji (...)".

W odpowiedzi Burmistrz Łomianek wezwała Przewodniczącego do wykonywania ciążących na nim ustawowych obowiązków. Do pisma załączona została opinia prawna, w której jasno określono, że Przewodniczący Rady Miejskiej ma bezwzględny obowiązek zwoływania sesji na wniosek Burmistrz w ustawowym czasie.

Przygotowywana na 2 kwietnia sesja Rady Miejskiej, zgodnie z zapewnieniami Burmistrz, miała odbyć się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Burmistrz Łomianek wzięła w tym zakresie na siebie pełną odpowiedzialność.

Destrukcyjne działania Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Adama Salwowskiego, nie po raz pierwszy paraliżują pracę Rady Miejskiej, co w konsekwencji przekłada się na bezczynność pracy Urzędu. Stosowana przez p. Salwowskiego obstrukcja powoduje, że Urząd nie jest w stanie wypełniać nałożonych przez ustawodawcę zadań. Taki stan rzeczy może doprowadzić do nałożenia na Gminę kar z tytułu unieważniania przetargów, czy zrywania podpisanych umów.

Marcin ETIENNE

Załączone dokumenty:

Wniosek o zwołanie Sesji RM.pdf
Odpowiedź Burmistrz Łomianek.pdf
Opinia prawna.pdfKOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW MOJE.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: #ciekawy IP: 83.28.245.*
2020-03-28, 09:26    
A czy można poprosić o odpowiedz Adama Salwowskiego w całości? Bo nie ma jej w załącznikach.
2020-03-28, 09:41    
Do #ciekawy

Pan Adam Salwowski nie przekazał informacji w formie pisma do Urzędu. Przesłał jedynie do Biura Rady lakoniczną informację via e-mail. Poniżej pełna treść maila.


Szanowni Państwo,
W związku z wnioskiem (w załączeniu) złożonym przez Burmistrz Łomianek Małgorzatę Żebrowską-Piotrak o zwołanie sesji nadzwyczajnej jestem zmuszony odrzucić wniosek w całości.
Na dzień dzisiejszy wniosek jest niedopuszczalny i namawia do jawnego łamania obowiązującego Prawa, Ustaw i Konstytucji.

W dniu 20 marca 2020 roku, wystąpiłem do Ministra Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno=Epidomiologicznej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Z pytaniem czy, mogę zwołać sesję Rady Miejskiej w Łomiankach?
W dniu 25 marca otrzymałem odpowiedz od Zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego (Kopia odpowiedzi poniżej).

Szanowni Państwo,
poruszane przez Pana kwestie rozstrzygają przepisy prawa ogólnie obowiązującego w tym rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 522)

Z poważaniem / Kind Regards
Izabela Kucharska
Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego
NIEZALOGOWANY: #cojestnietakzasalwowskim IP: 83.28.173.*
2020-03-28, 18:34    
Jakieś żarty sobie robi. Przecież dostał od poważnej instytucji odpowiedź jak dla dziecka: "weź sobie Adasiu i przeczytaj", tylko napisane urzędowo, "Państwo sobie przeczytajcie". Takie działanie w takiej chwili? To niech radni poważnie się zastanowią, czy chcą podzielać odpowiedzialność z tym, kto stosuje obstrukcję przeciwko własnym wyborcom. Wstyd Panie Salwowski, wstyd.
NIEZALOGOWANY: #legalista IP: 5.173.194.*
2020-03-29, 16:16    
Przewodniczący Rady Miejskiej postąpił rozsądnie i słusznie. Czas na referendum i zmianę Burmistrza. W mojej oceni, Pani Burmistrz doszła do kresu możliwości zarządzania Łomiankami
NIEZALOGOWANY: #Dariusz IP: 51.89.147.*
2020-03-30, 00:52    
Wczoraj słyszalem, że kandydatem na urząd burmistrza zatwierdzonym przez byłęgo wiceburmistrza jest radny Bartoszewski. Na facebooku można zauważyć jego zwiększoną aktywność i byłego wiceburmistrza, który chyba otrząsnął się z porażki i zaczyna działać w swoim stylu. Coś może być na rzeczy.
Panie radny Etienne, czy Pan coś wie na ten temat?
NIEZALOGOWANY: #Lekarz IP: 217.17.34.*
2020-03-31, 09:45    
Z medycznego punktu widzenia Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski postąpił słusznie.

Mamy stan epidemii - najgorsze przed nami;
w Łomiankach kolejne osoby z koronowirusem - na dziś to 3 osoby,
na kwarantannie ok. 50 osób (dane ciągle ulegają zmianie),

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r., (Dz. U. poz 522), i komunikaty wydawane przez Głównego Inspektora Sanitarnego mówią krótko; " ZOSTAŃ W DOMU".

Życie jest najważniejsze, a jakieś decyzje mogą poczekać, dziś nie wiemy co będzie po epidemii i jakie skutki ona przyniesie, eksperci twierdzą, że recesja nie Polski.
NIEZALOGOWANY: #obstrukcjasalwowskiego IP: 83.28.173.*
2020-03-31, 15:10    
Do Lekarz: Obstrukcji Adama Salwowskiego nie można usprawiedliwić niczym, a zwłaszcza nie powołanym Rozporządzeniem MZ. Jest tam mowa o wykonywaniu zadań i obowiązków, na to powołuje się Pani Burmistrz w piśmie do STOSUJĄCEGO OBSTRUKCJĘ Adama Salwowskiego. Burmistrz zaoferowała odpowiednie zorganizowanie sesji. Nawet Sejm i Senat obradują w specjalnych warunkach, w oddzielnych salach, w rękawiczkach, maseczkach. zachowuje się jak . To jest działanie przeciw Gminie, małe gierki polityczne. Wystawił sobie fatalne świadectwo.
NIEZALOGOWANY: #Lelarz IP: 217.17.34.*
2020-04-02, 09:20    
Jako, wykładowca w Akademii Medycznej i profesor z 35 letnim stażem pracy, z ogromnym dorobkiem naukowym podtrzymuje swoją opinię, że z medycznego punktu widzenia Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Salwowski postąpił słusznie.

Pragnę zauważyć, że z tego co wiem to Radni nie mają umów o pracy z Urzędem w Łomiankach, więc mowa o wykonywaniu zadań i obowiązków ich nie dotyczy.

A Radni to funkcja społeczna.

Pan Przewodniczący postąpił słusznie, widzimy tu odpowiedzialność za życie i zdrowie innych oraz zdrowy rozsądek.

Natomiast opisywanie takich sytuacji nie ma sensu, bo mamy stan epidemii i dziś najważniejszy jest Minister Zdrowia a on, wydał rozporządzenie i kropka.

Życie jest najważniejsze, a jakieś decyzje mogą poczekać, dziś nie wiemy co będzie po epidemii i jakie skutki ona przyniesie, eksperci twierdzą, że recesja nie Polski.
NIEZALOGOWANY: #obstrukcjasalwowskiego IP: 83.28.192.*
2020-04-03, 14:32    
Do Lekarz:Obstrukcja Adama Salwowskiego jest faktem, zwłaszcza w świetle rozporządzenia Ministra Zdrowia. Kto chce, niech sprawdza, wszystko jest w opublikowanej korespondencji. Pani Burmistrz wypunktowała Adama Salwowskiego stosującego obstrukcję przeciwko własnej Gminie. Wdał się w małe gierki, w politykowanie w obliczu tak groźnej sytuacji. Utracił jakąkolwiek legitymację moralną do reprezentowania Rady, ponieważ nie wykonuje obowiązków Przewodniczącego. Proszę nie udawać, że nic się nie stało, proszę nie dolewać oliwy do ognia. Niech Radni zdecydują, czy dalej chcą mieć takiego "organizatora" pracy Rady Miejskiej.
NIEZALOGOWANY: #konflikt władzy IP: 5.184.20.*
2020-04-06, 19:38    
Do wyborów Pani Burmistrz szła z różnymi hasłami. Wyszło jak wyszło, to każdy widzi jak jest w Łomiankach.
Obecnie szaleje COVID-19, a Burmistrz jest w konflikcie nie tylko z opozycją, ale też z własnym koalicjantem już nie może się dogadać, a i dotychczasowi jej apologeci mają już powoli dosyć. Przewodniczący Rady Miejskiej p.Salwowski postąpił słusznie- co do tego nie może być żadnych wątpliwości. Szkoda tylko, że rządząca Łomiankami koalicja walczy ze sobą na łamach prasy. W ten sposób nie załatwia się polityki. Mamy poważny kryzys w zarządzaniu Łomiankami, jakiego od 1990r u nas nie było. Skoro Pani Burmistrz nie może się dogadać z własnymi koalicjantami to źle to świadczy o ekipie zarządzającej Łomiankami. Czas na zmiany. Czas żeby Pani Burmistrz podała się do dymisji lub mieszkańcy powinni ją odwołać.
NIEZALOGOWANY: #Jaki konflikt IP: 83.28.135.*
2020-04-06, 21:25    
Jaki konflikt władzy? Pan Przewodniczący Salwowski jest mało wiarygodny, stosuje obstrukcję, od dawna "pogrywa" sobie. Jakie referendum? Niby z powodu wybujałych ambicji jednego radnego, jaka władza jest, to jest, ale w tak poważnej kwestii obstrukcja Adama Salwowskiego jest czymś niebywałym. Czy radni tego nie rozumieją, nie wiem na co czekają z odwołaniem, to będzie doprawdy dobra zmiana, niech 2 radnych pis nie udaje, że nie rozumie sytuacji. Z pewnością ludzie tego Salwowskiemu nie zapomną i najdalej przy kolejnych wyborach zobaczymy reakcję. Nawet lokalna i rodzinna solidarność nie pomoże, najwyżej nie będą mieli swych przedstawicieli. Radni partyjni mogą nareszcie pokazać, że stoją po stronie Prawa i Sprawiedliwości, na to liczą ich wyborcy. Rada musi swe obowiązki wykonywać, a gdy nie wykonuje, to może być odwołana. A może to przewodniczący zrezygnuje z funkcji? Wtedy współpraca nabierze normalnego wymiaru, bo takiej obstrukcji nikt odpowiedzialny przed wyborcami nie będzie uprawiał.
NIEZALOGOWANY: #Referendum IP: 5.184.20.*
2020-04-07, 10:16    
Referendum dlatego, że:

1. afera z odbiorem zielonych
2. nieudolna próba zakupu działki po byłych zakładach drzewnych
3. konflikt w ośrodku władzy paraliżujący funkcjonowanie urzędu miejskiego (konflikt w łonie KOALICJANTÓW)
4. kontrowersyjny styl zarządzania Łomiankami
5. brak strategicznych inwestycji
6. dziury w drogach
itd itp
można by tak wymieniać i wymieniać...dlatego jeżeli Pani Burmistrz sama nie zrezygnuje, podziękują jej mieszkańcy Łomianek...
NIEZALOGOWANY: #absurdzreferendum IP: 83.28.135.*
2020-04-07, 21:41    
Do Referendum. Absurdalna wyliczanka, bądźmy poważni, jest epidemia i nie czas na obstrukcyjne działania przeciwko własnej Radzie Miejskiej. Ale jeżeli już, to proszę:
- nie ma żadnej afery z odbiorem zielonych, wszystko działa.
- próba zakupu działki po zakładach drzewnych była ok, zastosowanych chwytów nikt by nie przełamał, a poprzednicy próby nie zrobili, przecież oni wydali decyzję.
- nie ma konfliktu w ośrodku władzy, to bzdura. Owszem, wewnątrz RADY miejskiej jest. Przewodniczący okazał się zupełnie niedojrzały do organizacji pracy Rady i to on jest producentem problemów. Praca urzędu nie jest sparaliżowana, Rada kieruje się swoimi prawami, Przewodniczący faktycznie konfliktuje i usiłuje sparaliżować Radę. Nie pokazuje klasy w tak trudnym dla nas wszystkich czasie.
- kontrowersyjny styl? Niby o co chodzi, że mniej pompy i nadęcie, że na discopolo się nie biega? A może kontrowersyjne jest, że rozmawia się z mieszkańcami? Nie obraża się ich i nie poniża pracowników?
- jakich strategicznych inwestycji jest brak, od początku trzeba było zaczynać, ile inwestycji zrobili poprzednicy w pierwszym roku, a ile po 8 latach? Kiedy przyszło obcięcie środków? A może winą obecnej władzy jest też gradobicie na Pomorzu?
- dziury w drogach, no tak, jeszcze zapomniałeś(łaś) wspomnieć o kałużach, bo poprzednicy marnie starali się o inwestycje, przecież ulice budowali na szybko, a wykonawcy partaczyli. Woda zalewa ulice bo tak prowadziliście inwestycje.
Na koniec powiem jasno. Pani Burmistrz nie ma powodu do rezygnacji, poczekamy aż Pan Przewodniczący oprzytomnieje i zacznie wypełniać obowiązki, albo sam zrezygnuje....
NIEZALOGOWANY: #Janusz IP: 83.28.242.*
2020-04-15, 15:40    
Referendum, referendum, odwołać Panią domu. Nie tylko nie ma koalicjanta, ale własnego obozu nie szanuje. Połajanki radnych, belferskie nawyki czas ukrócić. Niech się sprawdzi w szkolnictwie jak ktoś ją zechce.
NIEZALOGOWANY: #z sali IP: 37.130.46.*
2020-04-23, 10:44    
Cztery urzędy miejskie - jest moc i styl w zarzadzaniu
DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY CZASOWO NIEDOSTĘPNE
Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 1
© LOMIANKI.INFO 2006-2019   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT