www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Most na Wiśle i Trasa Legionowska?

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury na zostać uruchomiony program „Mosty dla regionów”. W ramach programu ma powstać m.in, most na Wiśle na wysokości Łomianek i Jabłonny.

Czy oznacza to, że – poza samą przeprawą przez rzekę -powstanie tzw. Trasa Legionowska, która przetnie Łomianki od Wisły do trasy E7 i planowanego węzła z S7, wzdłuż ul. Armii Poznań?

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury…
Uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe w ciągach dróg będących w zarządzie jednostek samorządu terytorialnego przewiduje rządowy program Mosty dla regionów.
Program, finansujący przygotowanie dokumentacji dla nowych przepraw mostowych, będzie realizowany w latach 2018-2022.
W ramach programu będą budowane mosty na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wsparcie obejmie budowę drogowej przeprawy mostowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz nadzór inżynierski.
Za dofinansowanie przygotowania dokumentacji dla nowych przepraw mostowych będzie odpowiedzialne Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i wojewodami. Budowa i modernizacja odcinków dróg samorządowych wraz z mostami, w tym budowa nowych mostów w ramach programu Mosty dla regionów, zostanie dofinansowana z przygotowywanego w Ministerstwie Infrastruktury Funduszu Dróg Samorządowych.

foto: Ministerstwo Infrastrutury
redakcja@lomianki.info

Most na Wiśle i Trasa Legionowska?

Most na Wiśle i Trasa Legionowska?

Most na Wiśle i Trasa Legionowska?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. Anonim

  Burmistrz Tomasz Dąbrowski wraz z rządem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego ZMIENIA NA LEPSZE Polskę i Łomianki.
  Jak wybudujecie autostradę na Legionowo i trasę na Kościelnej Drodze to bez żadnych utrudnień będziemy mogli spędzać wolne niedziele nad Zalewem Zegrzyńskim lub będziemy mogli pojechać nad piękne Jeziora Warmii i Mazór
  BRAWO PANIE BURMISTRZU TOMASZU DĄBROWSKI, BRAWO PANIE PREZESIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI!!!!!!!!!
  DOBRĄ ZMIANĘ WIDAĆNA KAŻDYM KROKU WBREW MALKONTENETOM I OPOZYCJI!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mikrus

  Teraz wiadomo dlaczego jest taki napór na zbudowanie Kościelnej Drogi. Gratulacje dla Czosnowa. Kto pamięta slogan „Nie damy rozjechać Łomianek” ?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Tata

  Dąbrowski jako że za „przyjaciół” ma towarzystwo związane z PiS a w szczególności z p.Macierewiczem pewnie wiedział o tym pomyśle i może właśnie dlatego chciał już wcześniej zaplanować dwupasmówkę zwaną małą obwodnicą do Czosnowa.
  Tylko pytanie czy Dąbrowski jest burmistrzem Łomianek czy tamtejszych inwestorów i deweloperów?

  Ale nie, mylę się, to wszystko to zapewne przypadkowy zbieg okoliczności.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. #12345

  Ciekawe ile WZ-etek wydał mądry Dąbrowski w rezerwie pod tą trasę? Ludzie mu podziękują. Dali się wciągnąć w awanturę, która pomogła mu wygrać 2 kadencję, a teraz zapłacą za to własnym majątkiem.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. mieszkaniec

  E7, S7, tzw. mał obwodnica od Czosnowa do ronda przy Biedronce przez Kościelną drogę, teraz jeszcze most i Legionowska? Ciekawe jakie jeszcze atrakcje zostawi nam jaśnie panujący burmistrz Dąbrowski pod patronatem Rusieckiego?

  Ludzie za chwile Łomiank będą jednym wielkim skrzyżowaniem. Czy to jest właśnie ta DOBRA ZMIANA?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. paranoja

  Potańcówki czas zacząć!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Adaś

  Mam nadzieję, że to tylko kiełbasa wyborcza dla ciemnego ludu. Taka samo głupi pomysł jak obwodnica do Czosnowa.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. #12345

  Rezerwa pod tę trase istnieje od kilkudziesięciu lat. Więc nie jest to kiełbasa wyborcza.
  Nie pasują ci drogi i mosty to przesiądź się do furmanki.
  Ciemny lud nie chcę stać w korkach i nie chce też nowych dróg, idioci !!!
  Obwodnicą dla Czosnowa powinna zająć się prokuratura, śmierdzi lewymi układami. I jest to pomysł z ostatniej chwili.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Czas stąd uciekać. ..

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Lomianek

  Kilka słów wyjaśnienia dla #mieszkaniec oraz pozostałych „inżynierów” ruchu drogowego:
  S7 to nie Kościelna Droga – są to odrębne koncepcje składające się na sieć drogową w Łomiankach. Kościelna Droga będzie drogą zbiorczą (przekrój 1×1)służącą głównie mieszkańcom Łomianek a nie Warszawy czy Czosnowa. Ma odciążyć wiecznie zapchaną Warszawską i zapewnić dojazd do nowych osiedli. S7 to ekspresówka (przekrój 3×3)odchodząca od Kolejowej na wysokości Fabiańczyka i dalej skrajem puszczy przy cmentarzu północnym wpadnie w duży węzeł na Bemowie (dla tranzytu ale także dla osób pracujących w Warszawie będzie świetną alternatywą dla Kolejowej). Trasa Legionowska będzie drogą wojewódzką (prawdopodobnie 2×2) i jest ujęta od wielu lat w planie rozwoju Warszawskiego węzła drogowego. Ma się łączyć z S7 w celu zapewnienia spójności komunikacyjnej aglomeracji. W Łomiankach nie ma alternatywy dla S7 w wariancie na Bemowo – albo powstanie albo korki będą sięgały Czosnowa i nikt nie wyjedzie z Łomianek ani Kolejową ani Wiślaną. Co do Kościelnej Drogi jest to inwestycja bardzo potrzebna dla dalszego rozwoju Łomianek. Łomianki będą się rozrastały czy to się nam podoba czy nie. Żeby zapanować nad nieładem przestrzennym i komunikacyjnym potrzebne są inwestycje w infrastrukturę.Kto tego nie pojmuje powinien zamieszkać w lesie. Rozmawiałem z człowiekiem, który zbudował dom w rezerwie pod S7 i teraz lamentuje a sam się przyznał, że od początku wiedział o jej przebiegu przez ten teren. Twierdził, że to w Polsce nigdy się nie uda a ja się cieszę, że Łomianki, Powiat, Mazowsze i w końcu Polska się rozwijają.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. fanta21

  Widziałem ostatnio, że na Chmielnej powstaje jakiś Implant. Wie ktoś może co to ma być? Ciekawość mnie zżera 😀

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Klocek

  wpisz sobie implant warszawa i powinna ci wyskoczyć ich strona 🙂 a ogólnie to chyba taki zespół sklepów i innych lokali bardziej ekologicznych

  0
  0
  Odpowiedz
 13. katamaran

  Implant super, na prawdę warto uwagi projekt. Tu możesz sprawdzić więcej info – implantwarsaw.com

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Mieszkaniec Łomianki

  Myślę że most łączący Łomianki z Jabłonną czy Legionowem to strzał w dzięsiątkę, który staje się naprawdę niezbędny, a wręcz konieczny.
  Znam wiele osób które jeżdzą na tamtą stronę Wisły do pracy czy w celach rekreacyjnych a na ten moment nie jest to najprostsza sprawa.., bo w obu kierunkach nadrabiamy dużo kilomentów i tracimy wiele czasu.
  Most jest to również szansą na rozwój miejscowości po obu stron rzeki a w połączeniu z trasą Legionowską znacząco odciąży ruch w kierunku Młocin czy Czosnowa.
  Łomianki rozrastają się i potrzebują nowych rozwiązań drogowych bo bez nich zatamują się całkowicie.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Righult

  Lecę na Haiti. Na razie. Pozdrawiam. Przemek. Jimmy. Bamboleirro.

  Szczęścia Zdrowia i Pomyślności życzę wam dziś. Cześć.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *