www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

MTB Mazovia Marathon w Łomiankach

W niedzielę 12 października rowerzyści wielkiej rodziny Mazovii, wyruszą ponownie na wspaniałe malownicze trasy po Kampinoskim Parku Narodowym. Niedzielny maraton, stanowiący epilog kolarskiego sezonu 2008 wyruszy z Zespołu Szkół w Dziekanowie Leśnym o godz. 11.00. Tegoroczna edycja epilogu Mazovii- największego w kraju cyklu maratonów rowerowych, którego historia narodziła się właśnie tu w Łomiankach, organizowana jest w ścisłej współpracy z władzami samorządowymi Urzędu Miejskiego w Łomiankach.

Wprowadzony w 2006 roku do programu Mazovii epilog ma inny, bardziej relaksowy charakter w porównaniu z sportowymi regulaminami cyklu Mazovia. Realizowany jest on bardziej w konwencji jesiennego pikniku i rajdu rowerowego niż stricte zawodów kolarskich. Epilog Mazovii stanowic będzie więc dla mieszkańców Łomianek ciekawą alternatywę weekendowego jesiennego wypoczynku. W tym roku Organizator nie bez powodu wybrał na lokalizację wioski startowej i pikniku rekreacyjnego teren Zespołu Szkół w Dziekanowie Leśnym.

Imprezę Łomiankowską poprzedzi akcja popularyzująca wśród mieszkańców Łomianek, zwłaszcza dzieci i młodzieży bezpieczeństwo na drodze. Cezary Zamana nie tylko wybitny kolarz, ale także zagorzały promotor” bezpiecznego rowerowania” wraz z Mazowiecką Komendą Policji zainicjowali w regionie Mazowsza akcję „Zabłyśnij na drodze”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerowych użytkowników mazowieckich dróg. Podczas swojej prezentacji Mistrz opowie młodym adeptom sztuki rowerowej z Łomianek jak w tłoku peletonu zawodowego i ruchu miejskiego przejechał bezpiecznie ponad 700 tys. kilometrów. Akcja ta nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza teraz w warunkach jesienno –zimowych powodujących wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczący w pikniku mieszkańcy Łomianek otrzymają opaski oraz inne gadżety odblaskowe.

W ramach wspierania działań samorządu Łomiankowskiego na polu polityki prozdrowotnej organizator wprowadził do programu niedzielnej imprezy także atrakcyjne elementy z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia. M.in. mieszkańcy Łomianek będą mogli sprawdzić swoją wydolność organizmu na specjalnym trenażerze w wirtualnych pojedynkach z tuzami światowego kolarstwa pod czujnym okiem samego mistrza Zamany.

Obiecując te i inne także sportowe atrakcje oraz świtną jesienną zabawę przy grilu i prawdziwej gorącej wojskowej grochówce organizator oraz Urząd Miejski w Łomiankach zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

MTB Mazovia Marathon w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *