www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Mural Powstańców… kolejne odsłona

Po wczorajszej mało komfortowej dla Łomianek sytuacji dotyczącej muralu z hitlerowcami, dziś rano pojawił się nowy obraz – dziecko z przyłożonym do skroni pistoletem.

Grafika wywołała bardzo negatywne odczucia. „Ja sama byłam przerażona jak to zobaczyłam…a co dopiero dzieci”, „Kolejny esesman… ech szkoda słów” – komentują mieszkańcy.

Kto wpadł na taki pomysł?
Wykonujący pracę, powiedział, że dostaje dyspozycje i jest tylko wykonawcą.
Radny Paweł Słupski Kartaczowski – przewodniczący Osiedla Powstańców – twierdził, że to mieszkańcy osiedla Powstańców zadecydowali o tym co ma być namalowane. Jednak jak się okazało z dalszej części rozmowy telefonicznej, to on sam osobiście jest pomysłodawcą namalowania tej makabrycznej sceny – tak jak i pozostałych elementów murala. Radny na pytania czy nie jest to zbyt dosłowne i czy takie sceny powinny być pokazywane w przestrzeni publicznej odpowiedział, że tak to w czasie Powstania było i jak się komuś nie podoba to nie musi tą ulicą chodzić, albo może się odwrócić i nie oglądać.

O sytuacji poinformowaliśmy zastępcę burmistrza Piotra Rusieckiego. Powiedział, że nie Urząd podejmuje decyzje o tym co będzie namalowane i obiecał, że zajmie się tematem.

Po godzinie mural został przemalowany – zniknęła ręka trzymająca broń… ale jaki będzie efekt końcowy tego chyba nie wie nikt…

Mural Powstańców... kolejne odsłona

Mural Powstańców... kolejne odsłona

Mural Powstańców... kolejne odsłona

Mural Powstańców... kolejne odsłona

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

20 komentarzy

 1. z osiedla obok

  Najpierw jeden chce żeby mieszkańcy którym się coś nie podoab wyprowadzili się z Łomianek, teraz ten radny Słupski żeby się odwrócić i nie oglądać. Co się w tych Lomiankach dzieje? Co za człowiek? Kto go wybrał na te stanowisko? I wszystko to z klubu politycznego Tomasz Dąbrowskiego!!! WSTYD!!!

  Proponuje aby mieszkańcy Osiedla Powstańców następnym razem się głębiej zastanowili przed podjęciem decyzji o tym kto ma ich reprezentować.

  A teraz, no coż, szczere wyrazy współczucia. Będzieci mieli co codziennie podziwiać.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. nie zgadzam się!

  Może warto dodać że Pan Radny jest przewodniczący klubu Radnych z Komitetu Wyborczego Tomasza Dąbrowskiego? Dlaczego ten fakt jest pomijany?
  Panie Radny, Panie Burmistrzu opamiętajcie się trochę. Łomianki należą do mieszkańców a nie do was! I nie możecie tak w imię właśnych przekonań kompromitować dobrego mienia naszej miejscowości. Tu mieszkają normalni ludzie!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Marek

  Ani to ładne, ani patriotyczne. Radny to niech lepiej nie zajmuje się sprawami „patriotyzmu” bo efekty są takie jak widać.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. BRAWO PANIE RADNY

  Zupełnie nie rozumiem tej afery i czepiania się Pana Radnego. Jeżeli Pan Radny tak postanowił w imieniu wszystkich Mieszkańców Osiedla, to nie ma co się czepiać. Każdy ma prawo do PATRIOYZMU a ulic łączących Warszawską i Rolniczą jest klika więc wolny wybór. Demokracja dzięki Prawu i Sprawiedliwości, Panu Brumistrzowi Dąbrowskiemu w Łomiankach i w Rzeczpospolitej kwitnie i widać komu to się nie podoba. BRAWO PANIE RADNY, JESTEM DUMNA Z TAKIEGO RADNEGO. MURAL JEST PRAWDZIWIE PATRIOTYCZNY!!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. ZIOŁO

  Jesteście w tych ŁOMIANKACH idiotami?Poprawiliście mural na kadr z radzieckiego filmu by zamalowując pistolet pozostawić portret esesmana z dzieckiem?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Zniesmaczona

  A może pan radny się z łomianek wyprowadzi, prostackie wypowiedzi i prostacka postawa, nie przystoi radnemu !!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 7. #arek

  jestem osłupiały…. nie lepiej wlanąć zdjęcie z ostatniego marszu niepodległości? tam bylo pelno „powstańców”…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. ojejej

  Temu radnemu coś się pod sufitem poprzestawiało. Raczej powinien się usunąć z przestrzeni publicznej. Ma swoje lata i chyba powinien się już udać na emeryturę, a to jeszcze jakiś kolejny szalony numer wytnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. z Powstańców

  Bardzo przepraszam wszystkich sąsiadów, że nie byłem na wyborach samorządowych i nie wybierałem rady osiedla. Myślałem – jakie to ma znaczenie?
  Teraz wiem, że może gdybym głosował, gdyby głosowało więcej osób to taki ktoś jak radny Katarczowski i jemu podobni radni by nas może nie reprezentowali i nie kompromitowali całych Łomianek.
  Nie popełnię więcej tego błędu.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. R.Z.

  Ten mural to jedna wielka kompromitacja. Powinni ten mur wyczyścić i może byśmy o tym przykrym incydencie wszyscy szczęśliwie zapomnieli.
  A pan Kartaczowski i pan burmistrz Dąbrowski niech przeproszą wszystkich mieszkańców za to całe zamieszanie.
  I jeszcze wypisują hasła „Chwała bohaterom”. Wy obrażacie bohaterów takimi muralami.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Zniewolony wolny

  Cieszę się, że już nie jestem mieszkańcem Łomianek. Wystarczy mi, że MUSZĘ się wstydzić za Polskę. Taka kompromitacja dla całkiem sympatycznego miasteczka. Jestem zniesmaczony.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. FAKE NEWSY czyli wojna

  Tak jak napisane jest na stronie Urzędu Naszego Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego pomysł oraz wykonanie tego Dzieła Patriotycznego się bardzo podoba i zupełnie nie rozmumiem tego ataku na Pana Radnego Pawła Słupakiego Sartaczowskiego.
  Ataki te przypomianają aatki na Pana Ministra Antoniego Macierewicza oraz Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i na Miesięcznica Smoleńskie albo na Pana Dyrektora Miłosza Manasterskiego,

  Wszystko to jest opisane w Nowej Gazecie zatytułowej Dobre Słowo na Czasie, wydawanej przez Stowarzyszenie Dobro Wspólne Ojczyzna. Radny Paweł Słupski Kartaczowski też jest z Dobrem Wspólnym więc jest Dobrym i Prawym Człowiekiem.

  Potrzebna też jest pomoc finansowa aby pisać prawdę w gazecie Dobre Słowo na Czasie. Precz z cenzurą! Tylko Prawda Jest Ciekawa!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. olo

  przestań palic to zioło człowieku!!

  0
  0
  Odpowiedz
 14. PATRIOTA

  DZIĘKOWAĆ PANIE RADNY, DZIĘKOWAĆ PANIE BURMISTRZU!!! NIE MOŻEMY SIĘ PODDAĆ GRUPCE LEWYCH!!!! WIEDZA NA TEMAT WYCHOWANIA PATRIOTYCZNEGO MUSI SIĘ POGŁĘBIAĆ NA NASZEJ ŁOMIANKOWSKIEJ ZIEMI!!!! A JAK SIĘ KOMUŚ TAKI PATRIOTYZM NIE PODOBA TO NIECH WYBIERZE INNĄ ULICĘ ALBO INNE MIASTO!!!!! DZIĘKOWAĆ!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 15. oliwa

  Ten obraz SS-mana i pistolet przy skroni dziecka rozwinięty był na trybunach na którymś rozgrywkowym meczu Legi. Legia dostała za ten wyczyn jakąś karę od FIFA a radny chyba na pocieszenie szczyci się nówką laptopem którego jeszcze nie nauczyli go uruchamiać.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Anonim

  To wszystko już było:-) Szkoda, że ie stać artystę na coś oryginalnego

  0
  0
  Odpowiedz
 17. przechodzień

  Byłem, oglądałem. Niestety słabe artystycznie, nie mówiąc już o tym, że dziwi mnie zamiłowanie do pokazywania faszystów. Przykro, że coś takiego się dzieje w mooich Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. wkrótcemieszkaniec

  Hmm.. co za festiwal zakompleksienia w tych komentarzach. A o partyjniactwie nie wspomnę – „a X pan jest z klubu politycznego pana Y” „a pan Z jest od pana W” – przyganiał kocioł garnkowi. Żenujące jest to, że ludzie żrą się jak kibole, którzy zapomnieli po co przychodzi się na mecz (tak brzmicie tak samo, gdy żrecie się o to, że ktoś jest X, a drugi Y). Na pewno nie służy to Łomiankom takie upartyjnienie gminy.
  Fakt, mural jest mało oryginalny i słabo edukacyjny. To co na stadionie dobrze oddawało przekaz, nie pasuje jako trwała sceneria osiedla. A, że kadr z filmu.. chyba komuś muszę przesłać kadry z podobnych filmów amerykańskich, wietnamskich itp. to jest powtarzalny schemat. I nie „faszystów”, tylko niemców tamtych czasów, w końcu NSDAP liczyła sobie 8.5 miliona członków i była demokratycznie wybrana.
  Trochę autonomii myślenia i dystansu ludzie!! Zejdźmy z drzewa i odpartyjnijmy się!

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Anonim

  Kompromitacja zwłaszcza w kontekście ostatnich zawirowań z ustawą o IPN. Wstyd.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *