www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Muzyka z serca płynąca

W listopadzie ub. r. spłonęła szkoła dla ociemniałych w Laskach. Odzew na dramat uczniów był natychmiastowy. Wiele instytucji i szkół zaofiarowało pomoc.13 stycznia, w geście solidarności z Laskami łączyły się Łomianki.
W Auli Koncertowej odbył się koncert charytatywny, celem którego było zebranie pieniędzy na pomoc szkole. Organizatorem wieczoru była łomiankowska szkoła muzyczna, której uczniowie – od maluchów do uczniów klas starszych zademonstrowali repertuar muzyki klasycznej.
Na koncert przybyli m.in.: burmistrz,Wiesław Pszczółkowski z małżonką, kierownik Referatu Oświaty i Wychowania UMiG, Hanna Kołakowska i dyrektor szkoły muzycznej przy Zakładzie dla Ociemniałych w Laskach, Beata Dąbrowska.
Wśród wykonawców nie zabrakło laureatów krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych, wychowanków szkoły muzycznej z Łomianek. Byli to m.in.: Ewelina Czarnowska, Nastasja i Artur Pinkosz, Jan Królak, Sylwester Bacik, Karol Rybak, Julia Stefaniuk, Mateusz Pankiewicz, Kamil Laskowski – mieszkańcy Łomianek, wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego. Młodych artystów wspierali znakomici profesjonalni muzycy – przedstawiciele rady artystycznej szkoły: wśród nich wybitny skrzypek, koncertmistrz warszawskiej Filharmonii Narodowej, jeden z nielicznych uczniów legendarnego Dawida Ojstracha – Piotr Cegielski, laureat I nagrody wiolonczelowego Konkursu im. L.van Beethovena – Piotr Hausenplas wraz ze Swietłana Dumanską-Pinkosz, Wojciech Szewczyk – uczestnik Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im.Fr. i Lucjusz Pinkosz – laureat II nagrody międzynarodowego konkursu we Francji.
Jako gość specjalny koncertował Eita Kannen z Japonii, którego znamy z konkursu im. J. Zarębskiego.
Wystąpili również uczniowie szkoły muzycznej w Laskach. Zaprezentowali się tego wieczoru: Magdalena Pochopień (śpiew), Barbara Leszczyńska (flet), Grzegorz Płonka (fortepian) i Michał Skowroński (trąbka).
Warto wspomnieć także o i nnych, którzy pozytywnie zareagowali na pomysł zorganizowania akcji: koncert realizowany był na nowym, specjalnie przywiezionym na ten cel z fabryki „pianoeurope”z Kalisza, fortepianie światowej marki „Schimmel”. Znakomite przygotowanie pod względem organizacji sali koncertowej (nagłośnienie, oświetlenie, klimatyzacja, estrada) zawdzięczamy nadzorowi dyrektora obiektu, Sławomira Magdziaka wraz z załogą. Specjalne podziękowania należą się jeszcze Dobrodziejom z cukierni„Tiramisu” (ciasteczka!) i BIT – usługi biurowe i komputerowe z Łomianek.
Wymiernym rezultatem koncertu była spora suma, którą przed i podczas koncertu stopniowo gromadzono. Zebrany grosz został przesłany na konto szkoły w Laskach.

Lucjusz Pinkosz, dyrektor szkoły muzycznej w Łomiankach
Gazeta Łomiankowska nr 02/2008

Muzyka z serca płynąca

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *