www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Na biegówki – marsz!

Słońce, mróz, dużo śniegu… to wymarzone warunki do rozpoczęcia przygody z narciarstwem biegowym. Położenie Łomianek sprzyja uprawianiu tego, dostępnego niemal dla każdego, sportu. Aby biegać – lub też po prostu chodzić – na nartach nie potrzeba specjalnego przygotowania. Wystarczy chęć, czas… i narty z kijkami.

Odpowiednie szlaki znajdziemy w Kampinoskim Parku Narodowym. Wyprawę można rozpocząć z Dąbrowy (zbieg ulic Sierakowskiej i Łuże) oraz z Dziekanowa Leśnego (koniec ulicy Konopnickiej przy Szpitalu i końcowej pętli eŁki). Kampinoskie szlaki dostarczą poza dobrymi warunkami, wytchnienie od codziennego zgiełku i prawdziwie zimowe widoczki.

Drugim całkiem sympatycznym miejscem jest Park Młociński położony przy granicy Łomianek i Warszawy. Do Parku można dostać się od strony Burakowa (ul. Parkowa) lub od strony Warszawy (ul. Papirusów). W Parku do dyspozycji narciarzy są dwie ścieżki łączące się za sobą placem zabaw i miejscami piknikowymi. Tu niestety – w przeciwieństwie do szlaków KPN-u – już trochę czuć i słychać urbanizację 🙁

Każdy narciarz – co oczywiste – powinien posiadać narty z odpowiednimi butami i kijkami.
Nowy zestaw dla początkujących to wydatek od 500 do 1000 złotych, natomiast dobrej jakości sprzęt używany można kupić już za 400. Trochę dużo 🙁
Jednak… zawsze można spróbować swoich sił na sprzęcie wypożyczonym. Koszt wypożyczenia przygotowanych nart wraz z butami i kijkami to 45 pln – informuje Michał Halski z wypożyczalni na Bielanach (ul. Lisowska 22, tel. 501 809 258).

Narty biegowe – w przeciwieństwie do zjazdowych – to aktywność bezpieczna, uruchamiająca pracę wszystkich mięśni nie obciążając stawów, odpowiednia dla każdej grupy wiekowej.

Zachęcamy do ruszenia w drogę! Warto pamiętać o ciepłej czapie, rękawicach i termosie z ciepłą herbatą 🙂

redakcja@lomianki.info

Na biegówki - marsz!

Na biegówki - marsz!

Na biegówki - marsz!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *