www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Na przełaj z łukiem

Z połączenia dwóch dyscyplin, biegania i łucznictwa, wyszedł mix – Łomiankowski Przełaj Łuczniczy (organizatorzy: AMM Archery i Stowarzyszenie Nasze Łomianki), w sobotnie popołudnie, 16 kwietnia, na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej.

Uczestnicy mieli do pokonania z łukiem w ręku trzy pętle przez las, każda o długości około 1,5 km. Trasa była zróżnicowana – podbiegi, konieczność pokonania zwalonych drzew, chaszczy. Po przebiegnięciu każdej pętli zawodnicy mieli za zadanie trafić trzy razy do celu na tarczy (no niestety nie wystarczyło trawienie w samą tarczę), co okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Każdy niecelny strzał skutkował koniecznością przebiegnięcia dodatkowych, karnych, 150 metrów.

Wiekszość startujących miała mało do czynienia ze strzelaniem, na szczęście organizator zapewnił każdemu przed biegiem przeszkolenie z łucznictwa. Zabawa była przednia, połączenie biegu z łucznictwem okazało się trafionym pomysłem, a przebiegnięcie z łukiem przez leśny gąszcz ciekawym doświadczeniem i wyzwaniem zarwno dla biegających, jak i tych, którzy na co dzień raczej strzelają.

Uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom gratulujemy. Organizatorzy zapowiedzieli zorganizowanie kolejnego przełaju łuczniczego we wrześniu. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Jeśli ktoś miałby ochotę spróbować swoich sił w łucznictwie sportowym, może to zrobić na zajęciach u olimpijczyka Grzegorza Targońskiego, w każdą niedzielę, w sali szermierczej ICDS, w godz. 18-19. Kontakt: 691 353 000

AM.
foto: LOMIANKI.INFO, AMM Archery

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

Na przełaj z łukiem

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. robin :)

  Fajnie! Czy na przyszłe zawody i na treninngi łucznicze trzeba mieć swój łuk i strzały, czy można sprzęt wypożyczyć?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. gtargonski

  Łuki na zawody wypożyczał organizator. We wrześniu pewnie też tak będzie. Zapraszam co niedziela na 18.00 na treningi łucznictwa do sali szermierczej w ICDS.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *