www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Na S7 poczekamy dłużej… o wiele dłużej?

W ostatni poniedziałek, 24 października, zapadł wyrok WSA uchylający decyzję środowiskową dla nowej trasy wylotowej z Warszawy w kierunku Gdańska – drogi ekspresowej S7 Bemowo – Czosnów.

Na razie nie znamy uzasadnienia wyroku i nie wiemy, czy decyzja została uchylona w całości, czy w części i co konkretnie było powodem uchylenia. W każdym z przypadków oznacza to przynajmniej dwuletnie opóźnienie w realizacji inwestycji.

Aktualna procedura środowiskowa rozpoczęła się pod koniec 2005 roku. Decyzja środowiskowa na wariant II (tzw. mszczonowski) została wydana 6 maja 2009. Od listopada 2009 roku trwa projektowanie drogi i sporządzanie dokumentacji do decyzji realizacyjnej. Na dzień dzisiejszy dokumentacja ta jest na ukończeniu, trwa proces jej weryfikacji oraz sporządzana jest ocena oddziaływania na środowisko.

Stan zaawansowania projektowania S7 dawał nadzieję na uzyskanie decyzji realizacyjnej wiosną 2012 oraz na rozpoczęcie budowy na jesieni przyszłego roku (z terminem zakończenia na przełomie 2014 i 2015).

Uchylenie decyzji środowiskowej oznacza zastopowanie całego procesu i cofnięcie go o kilka lat. W chwili obecnej nie należy spodziewać się, że S7 powstanie przed 2016 rokiem, a w przypadku konieczności powtórzenia całej procedury środowiskowej nowa trasa wlotowa do Warszawy powstanie nie wcześniej, niż w 2020 roku.

Jak tylko WSA napisze uzasadnienie wyroku poinformujemy Państwa o tym i w sposób szczegółowy dokonamy analizy zaistniałej sytuacji.

redakcja@lomianki.info

Na S7 poczekamy dłużej... o wiele dłużej?

Na S7 poczekamy dłużej... o wiele dłużej?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *