www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Na strychu wszystko się zmieści

Czy można w jeden wieczór posłuchać dobrego koncertu, porozmawiać z interesującym poetą, wygrać 500 złotych w konkursie, obejrzeć film i pokaz tańca a także kupić książki? A wszystko w niecałe trzy godziny? Odpowiedź brzmi: tak, jeśli wybierzemy się w najbliższy piątek 15 grudnia 2006 r. do Domu Kultury w Łomiankach. Tego dnia o godz. 18.00 rozpoczyna się druga impreza z nowego cyklu „Na strychu w Łomiankach””.

Pierwsza i bardzo udana odsłona łomiankowskiego „”Strychu”” miała miejsce 13 października 2006 r. Jan Kondrak ze sceny chwalił wtedy organizatorów za stworzenie imprezy XXI wieku. Kto był wtedy w Domu Kultury wie, że określenie to nie jest przesadne. „”Na strychu w Łomiankach”” to impreza prowadzona w żywym tempie, bez przestojów i nudy, za to z dużą porcją muzyki i multimediów. Po udanym starcie poprzeczka jest podniesiona bardzo wysoko. Ale wszystko wskazuje na to, że sukces da się powtórzyć. „”Strych”” nr 2 zapowiada się bowiem bardzo interesująco.
Tym razem głównym literackim bohaterem spotkania będzie Piotr Grobliński – poeta, dla łomiankowskiej i warszawskiej publiczności jeszcze niestety mało znany. Choć – dowodem na to jest wielkie uznanie jakim cieszy się w rodzinnej Łodzi – bardzo interesujący. Poeta przywozi ze sobą wystawę tkanin autorstwa Andrzeja Bartczaka – profesora łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.
W piątek usłyszymy także koncert ballad Leonarda Cohena w wykonaniu Kuby Michalskiego, artysty mniej znanego od Macieja Zębatego, ale nie mniej utalentowanego. Obejrzymy też etiudy filmowe słynnej zielonogórskiej niezależnej Wytwórni A`Yoy, w których wystąpią gwiazdy sceny kabaretowej (m.in. Joannę Kołaczkowską i Dariusza Kamysa).
Wyjątkową atrakcją dla miłośników współczesnej poezji i autorów będzie Turniej Jednego Wiersza o godziwą nagrodę 500 zł (wszak skoro wiersze mają być dobre, to i nagroda musi być słuszna) ufundowaną przez łomiankowski Dom Kultury. Premię tę może zdobyć każdy, kto tego wieczoru zdecyduje się przeczytać jeden wiersz własnego autorstwa. Utwory będzie oceniać świetnie dobrane, profesjonalne jury (Zbigniew Irzyk, Jan Zdzisław Brudnicki i Piotr Grobliński). Organizator przewidział dodatkowo nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczestników Turnieju.
Nie zabraknie także lokalnych akcentów: podczas „”Strychu”” zatańczą „”Łomianeczki”” prowadzone przez Ewę Stanisławską, odbędzie się także krótka prezentacja najnowszego wydawnictwa Domu Kultury w Łomiankach – książki poetyckiej „”Ślady”” Marii Kościuszko, autorki związanej z Łomiankowskim Klubem Literackim.

Tomasz Kruk

Na strychu wszystko się zmieści

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *