www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Na wniosek mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy Osiedla Chopina,

z publikacji na lomnianki.pl dowiedzieliśmy się, że zabiegacie o fundusze dla Waszych ulic. My również staramy się o to od około 30 lat. Wiemy dobrze co to, życie w kurzu i błocie. Na naszym osiedlu mieszkają jednak ludzie, którzy nim zaczną upominać się o cokolwiek, najpierw biorą sprawy w swoje ręce. W ten sposób powstało u nas wiele instalacji kanalizacyjnych i nawierzchnie niektórych ulic.
Wiemy, że środków w budżecie gminy nie starczy dla wszystkich. Zdajemy sobie sprawę, że dla Was Wasze drogi będą zawsze najważniejsze. Mimo to, chcemy Wam powiedzieć, że uważamy, iż środków przewidzianych w Wieloletniej Prognozie Budżetowej na 2014 dla naszego osiedl nie powinno się nam odbierać i przenosić na zadanie w al. Chopina.
Jest wiele argumentów, które moglibyśmy przytoczyć na rzecz naszej inwestycji, przekazaliśmy je wszystkie władzom gminy. Tu chcielibyśmy tylko podkreślić, że nie byłoby fair rozwiązywać problemy jednego osiedla przez odbieranie raz przyznanych środków innemu.
Mamy nadzieję, że będzie możliwe sfinansowanie zadań w obu naszych osiedlach. Gdyby tak nie było, chcielibyśmy byście wzięli pod uwagę, jak długo walczyliśmy, o to by znaleźć się w Wieloletniej Prognozie Finansowej i jak dużo wysiłku i środków włożyliśmy sami w uporządkowanie naszych ulic.

Z pozdrowieniami

Witold Gawda
W imieniu 1297 mieszkańców Osiedla Dąbrowa Zachodnia

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

14 komentarzy

  1. bonbonella

    Ja w sprawie wykupu działek pod ulicę w osiedlu Chopina. Jeżeli deweloper buduje osiedle mieszkaniowe, to albo niech robi to w ramach istniejącej infrastruktury drogowej (posiadającej odpowiednią przepustowość), albo niech odda gminie ziemię na drogi dojazdowe do swojego osiedla. Dlaczego gmina ma od dewelopera te drogi wykupywać? Dlaczego ja ze swoich podatków mam je sponsorować??? Do tego przecież zaraz dojdzie obowiązek zaopatrzenia tej drogi w instalacje wod-kan, potem położenie asfaltu i chodników, oświetlenia, utrzymanie drogi w zimie – to gmina powinna pokryć ze swojego budżetu. Niech radni nie zgadzają się na takie procedury. Tu powinni wyrazić sprzeciw przy uchwalaniu budżetu. Fakt że jeden z nich zamieszkuje w okolicy jednak jakoś dziwnie pozbawiło kolegów radnych czujności w opiniowaniu tej pozycji w budżecie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?

    0
    0
    Odpowiedz
  2. Malgorzata ZP

    Szanowni Mieszkańcy całej gminy,
    myślę, że zostali Państwo wprowadzeni w błąd lub nie do końca wiedzą, czego dotyczy sprawa.

    Mogę zapewnić (po wielokrotnych rozmowach z sąsiadami bliższymi i dalszymi), że mieszkańcy sołectwa Łomianki Chopina też by chcieli, by właściciele gruntów znajdujących się pod wyznaczoną przez gminę drogą zwaną aleją Fryderyka Chopina zdali te grunty na rzecz gminy.

    Większość byłych właścicieli tak uczyniła – dzięki temu było możliwe zrealizowanie pierwszego etapu budowy al. Chopina (tzn. zrobienie nakładki, gdyż do końcowego wyglądu alei zaplanowanej przez gminę w planie zagospodarowania przestrzennego daleka jeszcze – nomen omen – droga).

    Niestety, nie wszyscy zdali grunty gminie. Z powodów różnych – albo są to grunty osób zmarłych i toczą się (albo i nie) sprawy spadkowe, albo są to mieszkańcy Łomianek, którzy nie mieszkają bezpośrednio przy alei Chopina i nie zależy im na infrastrukturze w tym miejscu, a przepisy niestety nie są jednoznaczne, jeśli chodzi o zdawanie gruntów na drogi przy odrolnianiu działek (to są sprawy sprzed wielu lat; a na pewno warto je dopracować, zanim odrolni się kolejne grunty).

    Rozumiem, że skoro nie mieszkam tu jeszcze 30 lat, to według Państwa nie mam prawa jeździć po równej drodze? Według Państwa mam grzecznie taplać się w błocie i omijać gigantyczne dziury, bo Państwu nie udało się do tej pory zrealizować własnych inwestycji w Dąbrowie Zachodniej??

    Niestety, nie ma na to zgody ani mojej, ani mieszkańców osiedla. Nie walczymy o nasze wewnętrzne, prywatne, deweloperskie lub nawet gminne, ale szerokie tylko na 5-8 metrów drogi przy posesjach. Tu znaczna część ulic jest utwardzona prywatnie, właśnie przez mieszkańców. Tak, potrafimy się skrzyknąć, dogadać i doprowadzić nasze drogi dojazdowe pod dom do porządku. Nie wymagamy od gminy równania, utwardzania czy odśnieżania naszych wewnętrznych dróg – sami za nie odpowiadamy.

    Sprawa dotyczy GŁÓWNEJ DROGI SOŁECTWA. Wytyczonej przez gminę wiele lat temu. Łączącej ul. Wiślaną z ul. Armii Poznań. Ulicę równoległą do Rolniczej i Kościelnej Drogi. Czy wyobrażają sobie Państwo błotnistą i dziurawą jak szwajcarski ser ulicę Zachodnią czy Sierakowską? Albo ul. Akacjową czy Partyzantów??? Bo nie piszemy tu o tak małych uliczkach jak prywatna Wyboista (na którą powoływała się pani radna podczas obrad Komisji Technicznej) czy poboczne w Dąbrowie lub w innych częściach Łomianek.

    Chętnie też przyłączylibyśmy się do sieci wod.-kan., tyle że budowa tej sieci w alei Chopina (zaplanowana! i z przeznaczonymi na to pieniędzmi!) jest zagrożona właśnie przez to, że nieustalona jest własność gruntów alei Chopina od Wiślanej do Szymanowskiego. Ale mogę się jedynie domyślać, że niewielu z Państwa wie, o których ulicach piszę, bo nigdy tu nie byli (przecież całkiem niedawno – wg niektórych radnych i mieszkańców innych osiedli w Łomiankach – pasły się tu krowy). Ale łatwo napisać na forum, że ktoś na coś nie wyraża zgody.

    Bardzo chętnie popracuję na rzecz dobra wspólnego całej gminy. Jednak teraz piszę ten list na rzecz dobra mniejszej, ale bardzo rozwojowej części gminy. Bo doprowadzenie GŁÓWNEJ DROGI sołectwa DO STANU UŻYWALNOŚCI (tak, chodzi o dokończenie zaplanowanego!, i wpisanego w WPF na najbliższe lata drugiego etapu budowy al. Chopina, czyli też położenie nakładki asfaltowej na środkowej części drogi, a nie zrobienie jej już wg końcowego planu) uważam za dobro wspólne całego osiedla.

    Nie domagamy się w tym momencie chodników, latarni i pięknych drzew (które są zapisane w planie zagospodarowania i mam nadzieję, że trochę szybciej niż za 30 lat zostanie to zrobione). Teraz chcemy jeździć GŁÓWNĄ DROGĄ osiedla bez strachu, że urwiemy koło (aby wydostać się z osiedla do ul. Wiślanej, trzeba przejechać po tych niezdanych na rzecz gminy dziurawych kawałkach). Chcemy też dojść suchą nogą i nieochlapani błotem do naszych wewnętrznych, prywatnie utwardzonych dróg.

    Mam nadzieję, że zanim ktoś następny zarzuci nam, mieszkańcom sołectwa Łomianki Chopina, że żądamy gwiazdki z nieba, to wcześniej sprawdzi w gminnych dokumentach, o czym mowa, i na przykład zajrzy też na nasze osiedle…
    Chętnie pokażemy miejsca, o które zadbaliśmy sami (wbrew opinii pozostałych mieszkańców Łomianek na osiedlu Chopina nie mieszkają jedynie roszczeniowi krzykacze. Potrafimy zadbać o wspólne drogi, mimo że nie mieszkamy tu jeszcze 30 lat).
    I pokażemy też to sporne miejsce, którego doprowadzenie do porządku leży już tylko w gestii gminy.

    Z pozdrowieniami
    Małgorzata Żebrowska-Piotrak,
    mieszkanka sołectwa Łomianki Chopina

    PS Dodam jeszcze, że trudno zorganizować akcję społeczną nt. zdania gruntów pod drogę (zaproponowaną przez panie radne z Komisji Technicznej) w miejscu, gdzie nie mieszka właściciel tegoż gruntu. Nie bardzo da się dyskutować z wiatrem hulającym wśród ugorów (a dane osobowe właścicieli są pilnie strzeżone przez ustawę i pracowników urzędu)…

    PS2 Jeśli też już Państwo tak wnikliwie analizują wieloletnie wydatki, to dlaczego nie protestowali Państwo, gdy gros środków szło na upiększanie Burakowa (tam już chyba nie ma nawet ścieżki, która nie została wyasfaltowana), lub gdy przeznaczano pieniądze na wymianę asfaltu przy ul. Gościńcowej? (to są przykłady „na szybko”, ale myślę, że jest dużo więcej miejsc, gdzie poprawiano z dobrego na lepsze, nie zważając na gigantyczne braki w innych miejscach gminy). Ale pewnie, że łatwiej zaatakować „nowego”, niż podpaść staremu znajomemu…

    0
    0
    Odpowiedz
  3. gap

    Część Chopina od strony Armii Poznań z góry wygrywa przed innymi ulicami. Tam musi być zrobiona kanalizacja o ile Łomianki chcą budować kolejne ujęcia, by nie tylko poprawić ale i zapewnić gminie odpowiedzią ilość wody.Tam w rejonie Chopina Armii Poznań i Kościelnej drogi na gminnej działce jest przewidywana lokalizacja ujęć.
    Sprawa realizacji sieci to kolejna kwadratura koła. Zaplanowano i zdobyto fundusze unijne. Inwestycja się toczy. Jednak prze lata swego panowania Burmistrz Dąbrowski nie zbliżył się ani o krok do zapewnienia możliwości realizacji sieci. Bo dróg nie powywłaszczał, bo nie zachęcił mieszkańców do korzystania z droższej kanalizacji. A dziś i terminy zagrożone i podłączeń domów brakuje, a dotacja coraz bardziej enigmatyczna z uwagi na niespełnienie podstawowych warunków. A tymczasem wydano kasiorkę na działkę na rzekoma szkołę w Dąbrowie z boiskiem na dachu i salą koncertowa dla prywatnej szkoły muzycznej. Zamiast zajmować się podłączeniami, Burmistrz walczy z radą i stale ja szkaluje.
    Można przyjąć że trzydzieści lat oczekiwania na drogę, to mało przy takich rządach, anarchii i sobiepaństwie burmistrza.

    0
    0
    Odpowiedz
  4. Chopin z Łomianek

    Ad vocem p. Gawda z Dąbrowy. Wieloletnia Plan Finansowy uchwalony jeszcze za poprzedniej władzy zakładał KOMPLEKSOWE wykonanie alei Chopina do 2015 r. Wraz z nadejściem nowej władzy zaplanowane środki na kolejne lata modernizacji alei Chopina były przesuwane w przyszłość a w tym czasie remontowano kolejne drogi w innych sołectwach i dzielnicach (w tym Dąbrowy). Proszę więc nie uprawiać demagogi, twierdząc, że ktoś Wam zabiera na rzecz alei Chopina. Wystarczy prześledzić zmiany w ostatnich 5-6 latach w Wieloletnim Planie Finansowym aby się o tym przekonać.

    0
    0
    Odpowiedz
  5. Malgorzata ZP

    Nie bardzo wiem, gdzie mogłabym wpisać, więc dodaję tu…

    Cytat z wniosku radnych do projektu uchwały budżetowej na 2014 r. (który został dziś przegłosowany):
    „Zdejmowanie z innych planowanych wcześniej zadań, na które mieszkańcy czekają od wielu lat i blokowanie środków finansowych jest niezrozumiałe.”
    To a propos zmniejszenia w projekcie budżetu wartości zadania 32/08 o 1 1024 150 zł do 135 850 zł.

    To, że radni nie zagłosowali za projektem burmistrza, to jedno.
    To, że zdjęli do wartości dużo niższej niż była wcześniej zaplanowana w WPF-ie, to drugie.

    Pytanie moje brzmi:
    Jak się mają Państwa zacytowane powyżej słowa z wniosku do Państwa czynu, czyli zabrania już wcześniej przeznaczonej na 2014 rok na osiedle Chopina tej reszty z 450 000 zł???

    Gratuluję Państwu radnym dobrego samopoczucia.

    MŻP

    PS a tu cytat z p. Gawdy (powyżej):
    „Tu chcielibyśmy tylko podkreślić, że nie byłoby fair rozwiązywać problemy jednego osiedla przez odbieranie raz przyznanych środków innemu”

    Hm, chyba nie jest fair…
    314 150 zł gdzieś się nam ulotniło (nie pierwszy zresztą raz przez ostatnie lata zniknęły pieniądze „na Chopina” z WPF-u)…
    No, ale mamy przecież nakładkę asfaltową na połowie głównej osiedlowej drogi… Cieszmy się.

    0
    0
    Odpowiedz
  6. do Małgorzata ŻP

    Pani Małgorzato,

    Dlaczego nie wspomina Pani o innych inwestycjach na terenie Pani osiedla.

    Kompleksowa przebudowa ul. Wiślanej na odcinku od
    ul. Rolniczej do ul. Brzegowej – 180.000 zł.
    Wykonanie oświetlenia Al. Chopina – 145.000 zł.
    Ogród Jordanowski – 30.000 zł.
    Sygnalizacja świetlna Wiejska/Rolnicza – 50.000 zł.

    a także

    Budowa Al. Chopina – 135.850 zł.
    z uzasadnieniem:
    Kwotę 135.850 zł. należy przeznaczyć na przeprowadzenie procedury ZRID i uzyskanie od Starosty Powiatu Warszawskiego zachodniego decyzji w celu uporządkowania własności gruntów.

    Osiedle Chopina ma zapisane w budżecie w sumie: 510.850 zł.

    Proszę porównać tę kwotę z kwotami przeznaczonymi na inne osiedla i sołectwa.

    0
    0
    Odpowiedz
  7. entomol

    # Do Małgorzata ŻP. Może zabrali na ulice, które bardziej potrzebują, chociaż to nie jest fair? Jechała Pani kiedykolwiek, przykładowo, ul. Działkową do samego końca? Ulic, które mają tragiczną nawierzchnię jest w Łomiankach bardzo wiele, a kasy na wyasfaltowanie ich zapewne za mało. Niektóre ulice Dąbrowy, które znam (uprzedzam, że nie jestem z Dąbrowy) są w tragicznym, niezmiennym stanie od kilkunastu lat i nie zauważyłam, żeby coś w ostatnich latach przy nich robiono. Podejrzewam, że w każdym osiedlu są te „lepsze” ulice, które szybciej załapują się na zmiany (czasami na zmiany z dobrego na lepsze), a inne o zmianach mogą tylko pomarzyć. Tak można dyskutować w nieskończoność, kto ważniejszy, kto powinien pierwszy, a i tak zawsze znajdzie się niezadowolony.

    0
    0
    Odpowiedz
  8. Jak sprawdzić właściciela?

    Nr działki można sprawdzić przez internet w serwisie geportal:

    http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0

    Następnie trzeba wystąpić z wnioskiem do referatu ewidencji gruntów w celu ustalenia nr księgi wieczystej.

    Mając nr księgi wieczystej właściciela można sprawdzić przez internet bazie danych ksiąg wieczystych.

    http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

    I już można negocjować wykup lub prosić o przekazanie działki dla gminy.

    0
    0
    Odpowiedz
  9. Malgorzata ZP

    Szanowna/-y NIEZALOGOWANY

    Rzeczywiście, aż iskrzy od inwestycji w naszym sołectwie…

    Zacznę od końca:
    „Proszę porównać tę kwotę z kwotami przeznaczonymi na inne osiedla i sołectwa.”

    Bardzo proszę.
    W przypadku innych gminnych osiedli czy sołectw w budżecie zapisano (w znacznej ilości) tzw. rozpoczęcie zadania – z minimalną kwotą, żeby właśnie zacząć, żeby zadanie wpisać, żeby „nie uciekło”. Realne kwoty, zdecydowanie większe niż te początkowe, pojawią się w kolejnym roku. W przypadku Łomianek Chopina podano kwotę największą, czyli środki przeznaczone już na faktyczne wykonanie.
    Prosty przykład:
    Zadanie 2/10 – Kompleksowa przebudowa ul. Gościńcowej na odc. od ul. Włościańskiej do ul. Wiślanej
    Budowa przewidziana na lata 2010–2015
    Kwota wydana do końca 2012 r. – 59 780 zł
    Kwota przewidziana na 2013 r. – 450 251 zł
     
    Ale do rzeczy (ulubione powiedzenie na sesjach) 😉

    1. Kompleksowa przebudowa ul. Wiślanej na odcinku od ul. Rolniczej do ul. Brzegowej – 180 000 zł.

    Ulica Wiślana od Rolniczej do Brzegowej ma 1,5 km. KOMPLEKSOWA przebudowa ma zmieścić się w 180 000 zł, czyli 120 zł za metr. WOW! Czy mam życzyć innym osiedlom i sołectwom takiej „kompleksowej” przebudowy?

    Pełne brzmienie wniosku radnych to:
    Zad. 67/07 Kompleksowa przebudowa ul. Wiślanej na odcinku od ul. Rolniczej do ul. Brzegowej zmniejszyć wartość zadania o 470 000 zł do kwoty 180 000 zł. Powyższa kwota pozwala rozpocząć I etap inwestycji – budowę chodnika.

    Poza tym ul. Wiślana (od Rolniczej do Brzegowej) to droga łącząca 4 osiedla/sołectwa: Łomianki Stare, Łomianki Pawłowo, Łomianki Chopina i Łomianki Dolne. To może podzielmy tę kwotę na 4 części, by było sprawiedliwie?

    2. Wykonanie oświetlenia al. Chopina – 145 000 zł

    Jedyna inwestycja na 2014 r., w dodatku zapisana w budżetach z poprzednich lat.
    To nic, że na dokończenie czekaliśmy prawie 10 lat. To nic, że nadal nie będzie oświetlona cała aleja Chopina, bo pozostały odcinek jest „poszatkowany” (prywatne kawałki na zmianę z gminnymi). Ale może za kolejne 10 lat cała główna „aleja” doczeka się lamp. Może ziści się prognoza, że na inwestycję poczekamy 30 lat, po 10 lat na każdy kawałek oświetlenia JEDNEJ ulicy.

    3. Ogród Jordanowski – 30 000 zł

    Tu również wielkie WOW! Te pieniądze są przeznaczone na KONCEPCJĘ, do wykonania daleka droga. A jak wiadomo, koncepcje w urzędzie już nie tylko takie leżą i się kurzą… Ale może będziemy mieć szczęście i ta koncepcja nie przeleży zbyt długo?

    4. Sygnalizacja świetlna Wiejska/Rolnicza – 50 000 zł

    Nie dość, że projekt realizowany w większości z pieniędzy powiatowych, to jeszcze to skrzyżowanie nie leży w granicach sołectwa Łomianki Chopina (wg mojej wiedzy to Łomianki Stare; korzysta z tej drogi wielu mieszkańców całej gminy). Ale niezorientowani przytakną, że to na Chopina poszło…
    Nie przeczę, że to jeden z wyjazdów z naszego sołectwa (na razie jedyny asfaltowy!), niebezpieczny, stąd pomysł na poprawę bezpieczeństwa tego skrzyżowania, jednak nie zmienia to faktu, że w naszym sołectwie nie leży. Przebudowę Brukowej czy Warszawskiej też do nas dorzucicie? Przecież z nich korzystamy…

    5. Budowa al. Chopina – 135 850 zł
    z uzasadnieniem:
    Kwotę 135 850 zł należy przeznaczyć na przeprowadzenie procedury ZRID i uzyskanie od Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego decyzji w celu uporządkowania własności gruntów.

    No właśnie, uzyskanie decyzji i uporządkowanie własności gruntów. Ale nie każdy wie, że ZRiD nie jest darmowy. Zakłada odszkodowania, na które gmina musi mieć przeznaczone fundusze. I stąd był ten wpis do budżetu. Na razie zostały same słowa, bez zabezpiecznia finansowego. Jak zwykle obiecanki cacanki. 
    I powtórzę, nie dość, że nie przeznaczono więcej, to jeszcze zdjęto z tego konkretnego zadania pieniądze (bo jeśli już dojdzie jakimś cudem do ZRiD-u, to już nie wystarczy na tę nakładkę czy równanie – bo mimo zaplanowanych 470 000 zł – sprawdziłam, tyle było dokładnie w WPF-ie – na „budowę” al. Chopina na 2014 r. zostało 135 850 zł; chyba tylko na te procedury). 

    Podsumujmy więc uczciwie:
    – „Kompleksowa” przebudowa ul. Wiślanej na odcinku od ul. Rolniczej do ul. Brzegowej – 45 000 zł (ta 1/4 chodnika)
    – Wykonanie oświetlenia al. Chopina – 145 000 zł
    – „Budowa” al. Chopina – 135 850 zł
    – Koncepcja budowy ogródka jordanowskiego – 30 000 zł

    Razem: 355 850 zł

    I na tym trzeba poprzestać, ponieważ po rozpoczęciu zadań w innych sołectwach i osiedlach na kolejne środków już nie będzie, o czym radni doskonale wiedzą, ustalając budżet tak a nie inaczej. Rozpoczęte zadania należy skończyć. Na wpisanie czegokolwiek na Łomianki Chopina będziemy czekać, aż się w innych miejscach zadania zrealizują. Świetna perspektywa, nieprawdaż?

    Z pozdrowieniami,
    Małgorzata Żebrowska-Piotrak

    0
    0
    Odpowiedz
  10. Malgorzata ZP

    ups, niestety nie najlepiej wyglądają cudzysłowy i myślniki konwertowane z Open Office’a. Następnym razem będę pisać w najprostszym edytorze tekstu 😉

    mzp

    0
    0
    Odpowiedz
  11. Malgorzata ZP

    Do Entomol:

    Zdążyłam poznać Łomianki całkiem dobrze, na ul. Działkowej też byłam. To prawda, że stan ulic w gminie jest tragiczny. Bo nawet nie zły.

    Problem polega na tym, że porównywana jest aleja Chopina, GŁÓWNA DROGA DUŻEGO SOŁECTWA (ma 1,7 km długości, została zaplanowana przez gminę jako szeroka aleja, z chodnikami, oświetleniem itp.) do pobocznych (nawet i większych, ale nie głównych) na innych osiedlach/w innych sołectwach.
    Tylko tyle i aż tyle.

    Z pozdrowieniami,
    MŻP

    PS Stwierdzenie, że coś jest fair lub nie fair, było jedynie odpowiedzią na pierwszy list.
    O ulice w gminie należy dbać. O wszystkie bez wyjątku.
    mzp

    0
    0
    Odpowiedz
  12. Malgorzata ZP

    Do NIEZALOGOWANY (jak sprawdzić właściciela?)

    Rozumiem, że informację tę otrzymali jednocześnie pracownicy urzędu i radni?

    Przecież potem „tylko”:
    „I już można negocjować wykup lub prosić o przekazanie działki dla gminy.”

    Ach, to takie proste!
    Jednak pozostawię tę czynność osobom, które nie dość, że mają uprawnienia wynikające z zajmowanego stanowiska, to jeszcze dostają pieniądze za wykonywanie swoich obowiązków.

    Łączę pozdrowienia!
    Małgorzata Żebrowska-Piotrak

    PS Jako osoba prywatna nie mam uprawnień do negocjowania w imieniu gminy.

    0
    0
    Odpowiedz
  13. kij-w-mrowisko

    W budżecie Gminy na 2014 r. znalazły się następujące zadania:

    – ul. Sierakowska od ul. Irysa do ul. Zachodniej (wykonanie chodnika) 180 320 zł
    – ul. Krokusa (kontynuacja) 205 486 zł
    – ul. Przebiśniega, Michałowicza i Zawilca (I etap realizacji) 320 000 zł
    – ul. Zachodnia (dokumentacja) 80 000 zł
    – pętla autobusowa (dokumentacja) 70 000 zł
    – oświetlenie drogi paskowej od Kołłątaja do Wiosennej 150 000 zł
    – plac zabaw 50 000 zł

    Ponadto kwotą 600 000 zł Gmina dofinansuje zadanie Powiatu dotyczące ronda Zachodnia/Wiślana leżącego poza terenem naszego osiedla lecz dla nas bardzo istotnego.

    Podsumowując
    Osiedle Dąbrowa Zachodnia uzyskało w trudnym budżecie na 2014 rok największy udział w inwestycjach, daleko wyprzedzając pozostałe osiedla i sołectwa. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście Państwo nie eksponowali tej informacji w kontaktach z przedstawicielami innych części naszej Gminny, gdyż taki triufalizm mógły tylko utrudnić wykonanie tych z trudem wywalczonych planów.

    (z oficjalnej strony Dąbrowy Zachodniej)

    0
    0
    Odpowiedz
  14. Dzika Lomianki

    Wkradł się mały błąd – zajęcia odbędą się w poniedziałek, a nie we wtorek 🙂

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *