www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

NAFTYŃSKI MICHAŁ GRZEGORZ

Naftyński Michał Grzegorz – Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach, KWW „Wolne Łomianki”, 46 lat, psycholog biznesu.
Okręg wyborczy Nr 2 – osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców.

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 2 – osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców

Komitet wyborczy: KWW „Wolne Łomianki”

Wiek: 46 lat
Wykształcenie: średnie
Zawód wykonywany: psycholog biznesu

Kontakt dla wyborców: 53 53 53 412

Podstawowe informacja o kandydacie.
Profesjonalny optymista, zawodowy marzyciel. Jestem badaczem rynku i trenerem. W swojej pracy koncentruję się na słuchaniu ludzi i zrozumieniu ich potrzeb. Studiowałem socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i psychologię na Uniwersytecie SWPS.
Kocham Łomianki i nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu.
Moja rodzina mieszaka tu od 5 pokoleń.
Jestem strażakiem, instruktorem nurkowania oraz instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej.
Muzykuję i robię zdjęcia. Zawsze grałem dla WOŚP, a przez ostatnie 6 lat szefowałem sztabowi WOŚP w Łomiankach. Zainicjowałem Łomiankowski Bazar Zabawek Używanych.
Od 3 lat udzielam się w Radzie Rodziców SP nr 3.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Chciałbym, żeby Łomianki miały najlepsze szkoły podstawowe w Polsce. I nie chodzi mi tu o budynki, czy boiska. Chciałbym, żeby w Łomiankach uczyli najlepsi nauczyciele, żeby poziom nauczania był najwyższy. Żeby w Łomiankach nie zadawano prac domowych, a dzieci po szkole odpoczywały oraz spędzały czas z rodziną i rówieśnikami. Wiem, że to jest możliwe.
Marzę o Łomiankach mieście portowym, z pięknymi promenadami nad Wisłą.

2. Jakie inwestycje Pani / Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Zwiększenie nakładów na kształcenie nauczycieli w zakresie nowych metod nauczania. Całkowita likwidacja prac domowych. Inwestowania w rozwój poprzez zabawę i pracę. Ogólnodostępne sale prób dla zespołów muzycznych, stolarnie dla majsterkowiczów, garaże dla domorosłych mechaników. Chciałbym, żeby dzieci uczyły się gotować, malować płoty i opiekować roślinami. Żebyśmy żyli wolniej, częściej się uśmiechali i byli szczęśliwsi.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec. Jakimi wartościami powinien się kierować?
Powinien mówić prawdę i tylko prawdę. Nie powinien oceniać ludzi. Powinien być nastawiony na rozwiązanie problemu. Powinien być wizjonerem. Powinien widzieć więcej niż koniec swojej ulicy. Powinien działać dla dobra całej gminy. Powinien myśleć o Łomiankach w perspektywie dziesięcioleci, a nie swojej kadencji. Powinien szukać porozumienie z wszystkimi, którzy chcą dobra tego miasta. Powinien być dumny, że tu mieszka.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Położenie geograficzne blisko do stolicy, a jednocześnie jesteśmy od niej niezależni. Fantastyczna przyroda las, jeziora i Wisła. Ogromny potencjał ludzi dobrej woli, którym się chce.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Skłóceni politycy i ludzie nastawieni wyłącznie na swoją korzyść. Niechęć do porozumienia się ponad podziałami. Niedrożny przejazd we wszystkich kierunkach.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
No warto by było zrobić coś z Gościńcową, bo straszy. Chciałbym, żeby było więcej miejsc do posiedzenia i pogadania. Publicznych i prywatnych.

Ponadto:
Ciężko mi oceniać obecną władzę, bo mam za mało danych i nie znam się na inwestycjach w drogi i budynki. Ja na pewno będę chciał inwestować w ludzi.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

NAFTYŃSKI MICHAŁ GRZEGORZ

NAFTYŃSKI MICHAŁ GRZEGORZ

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *