www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nagroda dla Miłosza Manasterskiego

Miłosz Kamil Manasterski, dyrektor Domu Kultury w Łomiankach, poeta i animator kultury, został nagrodzony tytułem “Człowieka Zasłużonego Kulturze Polskiej” i statuetką ”Złoty Laur” podczas tegorocznego festiwalu Światowego Dnia Poezji UNESCO. Nagrodę przyznała Organizacja Polonijna Na Rzecz Rozwoju i Promocji Kultury Polskiej “Głos Polskiej Kultury” z Birmingham (Wielka Brytania).

Wręczenie nagrody odbyło się przy okazji spotkania z poetami-gośćmi tegorocznego festiwalu Światowy Dzień Poezji. Łomianki odwiedzili m.in. Anna Magdalena Mróz (Warszawa), Agnieszka Komoter (Wielka Brytania), Janina Grigorowicz (Białoruś), Małgorzata Marchlewska (Gdynia), Lubow Kraszewskaja (Rosja), Piotr Kasjas (Wielka Brytania) i Krzysztof Maria Szarszewski (Toruń).
Spotkanie poprowadził osobiście Redaktor Naczelny “Poezji dzisiaj” Aleksander Nawrocki.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 im. Jacka Kuronia w Dziekanowie Leśnym, a także przedstawiciele najwyższych władz miasta: Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza Piotr Rusiecki, Sekretarz Gminy Beata Duch-Kosiorek, Skarbnik Gminy Ewa Rusak oraz przedstawiciele Rady Miejskiej – radni Sławomira Laskowska i Tadeusz Krystecki.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach

Nagroda dla Miłosza Manasterskiego

Nagroda dla Miłosza Manasterskiego

Nagroda dla Miłosza Manasterskiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

26 komentarzy

 1. Janek

  Gratulacje Panie Miloszu, cieszę się, że z daleka (z Anglii) widać lepiej Pana pracę. Taki dystans pomaga w rzeczywistej ocenie człowieka i jego działań. Świetnie, że mamy takiego Dyrektora Domu Kultu ry. Niech Pan się trzyma!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Jaca

  Janku pewnie prawdą jest to co piszesz. Zapewne w Anglii nie widzieli Raportu Komisji Rewizyjnej i nieprawidłowości w Domu Kultury, które tenże Raport obnaża.
  Może po zapozmaniu się z tym dokumentem http://lomianki.info/document.php?did=3330 zmienili by zdanie?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ewa

  Zazdrość zżera niektórych. Gratulacje dla Pana Dyrektora i świetnego poety.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. pi

  Brawo! Powinnismy byc dumni, a nie probowac niszczyc czlowieka. Co ma glupi raport do dzialalnosci tworczej.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. sztuka czytania w spa :)

  Ewo-Janku w jednej osobie. Dobrze, że Miłosz Manasterski dostał nagrodę, będzie miał na półkę postawić 🙂 Ale żeby tam tego zazdrościć? Nie przesadzaj.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. sztuka pisania w spa :)

  do #pi. Oczywiście, za raport komisji rewizyjnej nie ma nic wspólnego z poezją Manasterskiego. Co do niszczenia to chyba nikt tu go nie niszczy. Podejrzewam też, że nikt nie ma do niego nic jako poety.

  Pan Manasterski sam sobie szkodzi wypowiedziami o „ataku na kulturę polską”. Moim zdaniem sięgnął bardzo nisko.
  Jako przykład niech posłuży wypowiedź dla gazety Info Łomianki: http://www.lomianki.info/miesiecznik.php, numer marzec 2014 – 2014/02, strona 4. Podobne chyba też były w Łomiankowskiej.

  Moim zdaniem poecie, człowiekowi wydawałoby się pracującemu na „wyższym” poziomie nie wypada pisać takich głupot. Sam się sprowadził do poziomu łomiankowskij polityki, którą uprawia m.in. Pan Rusiecki. No bo chyba nikt mu takich tekstów pisać nie nakazał?

  ps. tomiki autorstwa Manasterskiego pt. „Sztuka czytania” i „Spa” bardzo cenię.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Rewolucjonista!

  Brawo! Po zapoznaniu się z twórczością Pana Miłosza uważam, że ta nagroda to tylko wstęp do kolejnych wyróżnień tej rangi.
  PS.
  Swoją drogą zazdroszczę pracownikom Domu Kultury dyrektora, który może być ich autorytetem 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 8. lomian

  Pan Dyrektor dostaje wyróżnienia międzynarodowe za swoją pracę, a radni opozycji go „opluwają”. Moje zdanie jest niezmienne, radnym podziękujemy na wyborach już na jesieni. Jak można tak niszczyć ludzi.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. pozytywny

  Jakim cudem lomianki.info przekazały jakąś pozytywną wiadomość o obecnym dyrektorze naszego Domu Kultury?
  Panie Miłoszu, niech Pan działa dalej! Życzę kolejnych sukcesów!

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Janek

  Proszę najpierw sprawdzić całe IP a potem robić ze mnie Ewę.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Komentator subiektywny

  do #lomian

  Możesz wskazać dokładniej gdzie jak piszesz „radni opozycji go „opluwają”.”
  Mi się wydaje, że to właśnie Ty opluwasz radnych pisząc takie słowa.

  ps. Cenię Miłosza jako twórcę i gratuluję nagrody. Jako dyrektora już mniej.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Elo

  Swietnie, ze mamy takiego dyrektora w domu kultury. Szacun,

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Elo

  No tak nagroda z niedawno powstałego ośrodka polonijnego gdzieś tam w mglistej Anglii to wielkie wyróżnienie.
  Czas oceni, tak jak Syzyfa.
  A tak na marginesie ponoć jutro tj 4 bm o godz 10 w DK jest tajne spotkanie festiwalu w ramach UNESCO ……. I jakoś dyrektor tym się nie chwali! Bo zapewne sponsorem łatwo być ale na czyj koszt?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Do Elo 2

  A ty ile masz nagrod za dzialanosc kulturalna? Idz do domu kultury i sprawdz czy jest tam tajne spotkanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. WN

  Szkoda, że obiektywne lomianki.info nie dodały, za co dostał pan Miłosz nagrodę i moim zdaniem bardzo zasłużony tytuł. Kto chce wiedzieć więcej musi niestety zajrzeć na „paskudną” stronę gminy: http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=3180

  Cytuję: W uzasadnieniu do przyznania nagrody napisano: “To znaczące wyróżnienie zostało przyznane za nieocenioną działalność w dziedzinie rozpowszechniania polskiej kultury i sztuki. Pan Miłosz Kamil Manasterski jest uznanym poetą i menedżerem kultury, który z ogromną determinacją i wielkim zaangażowaniem przyczynia się do mobilizacji polonijnych środowisk artystycznych, generując kolejne sukcesy w propagowaniu kultury narodowej poza granicami kraju.”

  Moje gratulacje dla Pana Dyrektora. Nagroda zasłużona i mam nadzieję, że wyrównuje choć trochę szykany ze strony opozycji od niedawna nielubiącej już Pana. Na szczęście jak widać Łomianki to nie cały świat.

  Do Elo z numerem drugim: dzisiaj w DK jest koncert zespołu Foyer o 19.00. Jawny i nawet bezpłatny.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. Zuzia

  Serdecznie gratuluję Panu Miłoszowi Manasterskiemu tak prestiżowej nagrody ! ;>Polecam wszystkim tomiki wierszy właśnie jego autorstwa !

  0
  0
  Odpowiedz
 17. j23

  Lansuje się dyrektor za gminne pieniądze

  0
  0
  Odpowiedz
 18. brunner

  „Organizacja” powstała w 2012r, została założona przez Piotra Kasjasa – kolegę pana Manasterskiego z klubu poetyckiego. To klub wzajemnej adoracji, o czym przekonamy się kiedy na nasz koszt przyjadą następne hordy wierszokletów na Gminne Dni Poezji Pod Patronatem. Wydają sobie wzajemnie laurki i nagrody. Nie podniecajcie się słowem UNESCO w nazwie…

  Uwielbiam poezję, ale sposób lansowanie się Manasterskiego przekroczył już dawno granicę poetycką. To chamska walka o stołki i publiczne pieniądze. Manasterski to grafoman próbujący nam wmówić przez swoich kolesiów że tak powinna brzmieć współczesna poezja!

  0
  0
  Odpowiedz
 19. RM

  Lewackie obrażają wspaniałego Pana Dyrektora Poetę Miłosza Manasterskiego , dzięki któremu mamy w Łomiankach Kulturę najwyższą z najwyższych !

  Panie Dyrektorze czekamy na następny występ Pana Jana Pietrzaka bo w tym roku jeszcze Pana Pietrzaka u nas nie było i bardzo proszę aby jeszcze raz przyjechał Pan Minister Antoni Macierewicz i prezentował fakty na temat samolotu smoleńskiego.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. łahciM

  jaki dyrektor taka QLTURA

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Prawy

  Co się nie podoba lewactwu? Pan Pietrzak się nie podoba, pan Macierewicz? Bardzo dobrze, że tacy bohaterowie są zapraszani Domu Kultury w Łomiankach. Mam nadzieję, że uda się też zaprosić Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Może w organizacji tego oczekiwanego przez mieszkańców Łomianek spotkania pomoże Pan Burmistrz Dąbrowski, który przecież kiedyś kandydował z Komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

  Tak Pan trzyma Panie Dyrektorze, a nie jedna nagroda się znajdzie. Panie Burmistrzu, Pana słowa, które kierował Pan do Mistrza Jana Pietrzaka, o czyszczeniu z lewactwa i bolszewików się sprawdzają! Precz z lewactwem i innym draństwem!

  Proszę zobaczyć jaka mądrość bije od Naszego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego: http://www.youtube.com/watch?v=4tI_GKkJ8U4

  0
  0
  Odpowiedz
 22. viki

  Macierewicz jest posłem, poprosił o salę gminę i dostał. Nic tu Dyrektor nie robił, z tego, co pamiętam nawet go nie było. Jak mówicie o Pietrzaku, to szkoda, że nie dodanie, że był w DK też Halama, Ciach i Krosny. Jak komuś Pietrzak nie pasuje, to mógł sobie przyjść na Krosnego.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. mieszkaniec

  Dom Kultury otwarty jest dla wszystkich i tych z prawej strony i tych z lewej strony np. sam byłem na spotkaniach PO w DK, więc to dobrze, że każdy może się tam spotkać.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Zdziwiony?

  Z powyższego wynika, że Dom Kultury jest darmowy dla partii i Maciarawicza, a za zajęcia i teatrzyki dla dzieci trzeba płacić.

  No super! Gratulacje! Kolejna nagroda się należy jak nic, albo chociaż szabelka od Burmistrza Dąbrowskiego na pocieszenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. M2013

  Do mieszkańca – o ile wiem, spotkania PO nie odbywały się za kadencji Dąbrowskiego w DK, a wcześniej, więc nie bardzo rozumiem argument…A darmowe imprezy dla zamkniętego koła znajomych dorosłych versus płatne zajęcia dla dzieci to jest problem…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *