www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nahorny: Chopin Genius Loci

Jazz Cafe Łomianki zaprasza 22 marca 2012 roku o godzinie 20.00 na koncert: Włodzimierz Nahorny Sextet – Chopin Genius Loci…

Włodzimierz Nahorny jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Łącząc świat muzyki poważnej i jazzu stworzył nową wartość wykraczającą poza znane stereotypy.

Podczas koncertu w Jazz Cafe usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Romana Maciejewskiego, a także samego lidera.

Włodzimierz Nahorny, wśród polskich jazzmanów twórca najbardziej słowiański i romantyczny, zdaje się być wymarzoną osobą predysponowaną do tworzenia takich przedsięwzięć.

Wystąpią: Włodzimierz Nahorny – fortepian, Dorota Miśkiewicz – śpiew, skrzypce, Henryk Gembalski – skrzypce, Wojciech Staroniewicz – saksofony, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja.

„Muzyka Nahornego ma specyficzną, nadwiślańską nutę, która sprawia, że brzmi bardzo swojsko.
Nahorny stoi u progu renesansu popularności. Jego występom towarzyszy wielkie zainteresowanie, znów się o nim mówi, znów się go słucha. (…) Nahorny to trochę Keith Jarrett, Artur Rubinsztajn i Ignacy Paderewski w jednym”
Piotr Iwicki Gazeta Wyborcza

„Nahorny trzyma się z dala od zgiełku show biznesu, unika świateł wielkich ramp, ale jego nazwisko jest wciąż silnym magnesem. Ludzie wiedzą, jakie bogactwo talentów tkwi w tym aż do przesady skromnym artyście…” Adam Ciesielski Życie Warszawy

Bilety w cenie 65 pln do nabycia w Jazz Cafe, ul. Warszawska 69, 05-092 Łomianki, tel. 22 751 41 12

źródło: JazzCafe
redakcja@lomianki.info

Nahorny: Chopin Genius Loci

Nahorny: Chopin Genius Loci

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *