www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Narodowe Czytanie Trylogii w Bibliotece

Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękno, ale też ciętość Fredrowskiego języka, mądrość i aktualność jego diagnoz.

W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. – pisze inicjator akcji – Prezydent RP Bronisław Komorowski

Akcja z cyklu Narodowe Czytanie odbędzie się też – jak co roku – w Bibliotece Publicznej w Łomiankach – 6 września, w godzinach 9.00-13.00.

źródło: prezydent.pl
redakcja@lomianki.info

Narodowe Czytanie Trylogii w Bibliotece

Narodowe Czytanie Trylogii w Bibliotece

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. DD.

  Podczepianie pod wszystko hasełka „Tomasz Dąbrowski zaprasza” jest już bardzo niesmaczne i zalatuje na odległość kampanią wyborczą 🙁
  Rozumiem, że polityka kieruje się swoimi specyficznymi zasadami, ale Pan Dąbrowski przesadza, jak żaden inny burmistrz do tej pory. Naprawdę nie ma się czym pochwalić, tylko ciągle się gdzieś podpina.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. gość

  A ja naiwnie myślałem że cały naród zaprasza PREZYDENT B. Komorowski ! A w Łomiankach musi być inaczej, u nas ważniejszy jest burmistrz i to on zaprasza. Może ktoś wytłumaczy Panu Burmistrzowi wytłumaczyć burmistrzowi, że takie cudze inicjatywy i to pierwszej osoby w państwie POLSKIM, wykorzystywać po prostu nie wypada!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. kot w worku

  No właśnie – podobnie jak w innej informacji – o gali boksu, organizowanej przez organizację pozarządową – a na plakacie wielkimi literami info o tym, że burmistrz zaprasza. Tu podobnie. A przecież chyba, jeśli już, to powinien dyrektor biblioteki czy domu kultury zapraszać. W sumie.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. kot w worku

  Kiepsko wygląda ten plakat z wyeksponowanym zaproszeniem od burmistrza. Tak naprawdę zaprasza na akcję Prezydent RP i wydaje mi się, że w tym przypadku trochę nawet nie wypadało dopisywać siebie na samej górze. To po prostu nieładnie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *