www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nasz ziomek prezesem LPR 🙂

Roman Giertych – człowiek z rejonu – mieszkaniec Łomianek – robiący zakupy w supermarkecie na skrzyżowaniu Wiślanej i Warszawskiej – został 11.03.2006 wybrany prezesem zarządu głównego Ligi Polskich Rodzin – czy się to komuś podoba czy nie – jednej z najbardziej znaczących partii politycznej w RP…
Gratulujemy (?)

„Giertycha poparło 171 delegatów kongresu. Na jego kontrkandydata, posła Daniela Pawłowca zagłosowało 39 delegatów.

Głównymi filarami programu LPR mają być: opieka nad rodziną, państwo gospodarne, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, walka z biedą i biurokracją oraz rozwój wsi.

„”To program na nowe czasy, czasy budowania rzeczywiście IV RP”” – podkreślił Giertych. Jak dodał, program LPR ma się opierać na zasadzie „”zero radykalizmu””. Według niego, program Ligi będzie odpowiadał rzeczywistym potrzebom Polaków.

Zdaniem lidera LPR, rodzina musi być wspomagana, m.in. poprzez system podatkowy, poprzez ochronę życia i rozwój edukacji.

Zapowiedział, że LPR zamierza przygotować specjalny program dla małych i średnich przedsiębiorstw, który będzie je wspierał „”przeciwko agresji wielkiego, zagranicznego kapitału””, poprzez niskie podatki i obniżenie kosztów pracy. Za kilka tygodni LPR ma także przedstawić program walki z biedą.

Według Giertycha, należy ograniczyć biurokrację i uporządkować sferę własności Skarbu Państwa – podzielić spółki na „”strategiczne i nie strategiczne””. Zaproponował ograniczenie do niezbędnego minimum liczby państwowych agencji i funduszy oraz połączenie lub likwidację pozostałych.

Giertych opowiedział się za sojuszem z USA, zapowiedział także „”koniec serwilizmu wobec Brukseli””. Podkreślił jednak, że Liga nie chce, aby Polska wyszła z UE. Zaznaczył, że o przyjęciu europejskiego traktatu konstytucyjnego powinien zdecydować Sejm. Jego zdaniem, Sejm powinien ten traktat odrzucić.

Prezes LPR ponownie zaapelował do PiS o poparcie wniosku o postawienie prezesa Narodowego Banku Polskiego Leszka Balcerowicza przed Trybunałem Stanu. Poinformował, że być może w poniedziałek Liga złoży projekt nowelizacji ustawy o NBP, który rozszerzyłby krąg osób zasiadających w Komisji Nadzoru Bankowego.

Giertych podkreślił, iż Liga zamierza dotrzymać postanowień paktu stabilizacyjnego. Nie wykluczył, że po roku dojdzie do jego przedłużenia. Poinformował również, iż Liga już dziś rozpoczyna „”budowę siły, która po następnych wyborach parlamentarnych będzie gotowa do objęcia rządów””. Zapewnił, że Liga „”zawsze dotrzymuje słowa””. „”To, co przygotujemy, to zrealizujemy”” – zapewnił.

Jak powiedział dziennikarzom Giertych, zaprezentowany przez niego na kongresie program „”jest zapowiedzią istotnych zmian w LPR””.

Dotychczasowy prezes Ligi wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski został w sobotę wybrany przewodniczącym Kongresu ugrupowania. Giertych zaznaczył, że „”zamiana ról”” między nim a Kotlinowskim pozwoli kontynuować ich „”bardzo dobrą”” współpracę. „”Mnie osobiście współpracuje się z Markiem Kotlinowskim, myślę, tak samo dobrze jak Lechowi Kaczyńskiemu z Jarosławem Kaczyńskim”” – ocenił.

Jako przewodniczący Kongresu LPR Kotlinowski zapowiedziałzwołanie w maju kongresu, który przedstawi program partii najesienne wybory samorządowe.

Odpowiedzialny w Lidze za strategię w wyborach samorządowych wiceszef klubu Bogusław Kowalski powiedział, że program samorządowy partii ma opierać się m.in. na zmianach w kształcie samorządu. LPR będzie proponować wprowadzenie bezpośredniego wyboru starostów oraz połączenie powiatów ziemskich i grodzkich.””

Tak ładnie napisano na www.lpr.pl 🙂

redakcja@lomianki.info

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *