www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nasze Łomianki w Kokko Art

Kokko Art wyrasta na miejsce ciekawych, lokalnych wydarzeń. Pomimo tego, że trzeba się wspiąć po licznych schodach, kolejne imprezy kulturalne ściągają coraz więcej zainteresowanych. W niedzielę, 26 stycznia odbył się wernisaż wystawy upamiętniającej działalność na terenie Łomianek a potem Kazimierza pana Stefana Kurzawińskiego – artysty, społecznika, założyciela Straży Obywatelskiej działającej z sukcesem na terenie Dąbrowy. Pan Stefan reaktywował działalność przedwojennego Towarzystwa Miłośników Dąbrowy Leśnej, które później przyjęło nazwę Stowarzyszenia Ekologicznego Mieszkańców i Przyjaciół Dąbrowy Leśnej. Wydawał też przez około dwa lata Gminny Kurier Mazowiecki, niezależną gazetę, która zastąpiła Gazetę Łomiankowską w połowie lat 90-tych.

Na wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Nasze Łomianki można obejrzeć wszystkie numery Kuriera, co jest szczególnie ciekawe dla nowych mieszkańców, którzy nie pamiętają Łomianek z tamtego okresu. To cenne i bogate źródło danych o naszym mieście.

Inną ciekawą informacją i dokumentem są projekty domów, które zaprojektował pan Stefan, zlokalizowanych głownie w Dąbrowie, ale również w innych częściach gminy. Ich charakterystycznym elementem są narożne przypory.

Pod koniec lat 90-tych pan Stefan przeniósł się do Kazimierza Dolnego i tam, jak wskazują liczne informacje prasowe, również był postacią rozpoznawalną i aktywnie działającą społecznie.

Sylwia Maksim-Wójcicka
foto: Tomasz Sienicki

Nasze Łomianki w Kokko Art

Nasze Łomianki w Kokko Art

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *