www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nasze zdrowie – NADCHODZĄ ŚWIĘTA

Szanowni Państwo,

Święta tuż, tuż. Świąteczna krzątanina w domu, w kuchni. Trwają przygotowania do Wigilii. Pamiętamy o karpiu, dzieciach, sprzątaniu, prezentach, ciastach, gościach i tym wszystkim, co dla nas najważniejsze zanim zasiądziemy do tej wyjątkowej Kolacji. A potem…, kolejne dni, podczas których będziemy spotykać się z najbliższymi. I gościć się, gościć.

Do czasu, aż nasz organizm nie przypomni o potrzebie odpoczynku od tłustych potraw lub zbyt obfitych posiłków. Wtedy sięgamy po leki z apteki. A można inaczej. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i to według własnego gustu i uznania.

Proponuję herbaty ułatwiające trawienie:
Wigilijną, która ma w sobie: czarną herbatę OP (Orange Pekoe ) o długich listkach z dodatkiem goździka, skórki pomarańczy i drzewa sandałowego;
Susz Świąteczny zawierający: czarną herbatę OP (Orange Pekoe) i czarną herbatę LAPSANG oraz owoc czerwonej porzeczki,
a także inne herbaty świąteczne jak: Gwiazda Betlejemska, Świąteczne życzenia, Świąteczny Piernik lub kawy np. (Łomiankowska) TIRAMISU, czekoladowe, orzechowe, Irish Whiskey czy Irish Cream.

Dodajmy jeszcze szczyptę magii w ceremonii zaparzania herbaty lub kawy i spotkanie z bliskimi zostanie w nas na długo. Czasami warto zwolnić tempo i pozwolić sobie na bycie razem, w ciszy i spokoju przygotowując i pijąc herbaciany lub kawowy napar.

Aby właściwie zaparzyć herbatę potrzebujemy dwóch porcelanowych lub kamionkowych dzbanków. Jeden z nich przepłukujemy wodą zaraz po zagotowaniu. Wsypujemy do niego herbatę w ilości ok. 1 łyżeczki na filiżankę lub kubek. Zalewamy wodą o temperaturze właściwej do rodzaju herbaty: zielona 70 stopni (3 min. po zagotowaniu), Pu Erh 90 stopni (1 min. od zagotowania), pozostałe 100 stopni. Parzymy zgodnie z ogólną zasadą 3 – 5 minut, a następnie przelewamy do drugiego dzbanka i rozlewamy do filiżanek, szklanek, kubków.

Kawę najłatwiej przygotować w ekspresie. Jeśli jednak chcemy zaparzyć wyjątkowy napój, proponuję tygielek, powszedni i powszechny na Bałkanach oraz w Azji Mniejszej lub włoski zaparzacz podciśnieniowy. W tygielku zagotowujemy wodę, odstawiamy ją i dodajemy łyżeczkę lub dwie kawy, mieszamy, wstawiamy na ogień (płytę grzejną) i czekamy aż piana zacznie podnosić się do góry. Odstawiamy i mieszamy, a następnie ponownie wstawiamy na ogień (płytę). Tę czynność powtarzamy trzykrotnie. Po ustaniu naparu, kawa jest gotowa do przelania do czarek lub małych filiżanek.

Teraz możemy usiąść wygodnie, włączyć muzykę, delektować się smakiem oraz rozmową i chłonąć atmosferę świątecznych dni. Herbata ma wyjątkową moc, a przy kawie panuje dyskretny czar. Nie ma nic lepszego na świecie, gdy zimno za oknem, pada śnieg lub deszcz. Miłego smakowania Świąt.

W Grudniowe Święta, Magia wprzęgnięta,
Nikt nie pamięta jak i skąd.
Każdy ją czuje i wypatruje Radosnych Świąt.

W ten Boski Czas,
życzę WSZYSTKIM CZYTELNIKOM ŁOMIANKI.INFO
uśmiechów w oczach, w większości przeżywanych chwil.

Basia Banaszewska
Salon Ezoteryczny
Łomianki, ul. Warszawska 135 I piętro
www.tekira.pl
e-mail: tekira@tekira.pl
tel. 601 278 961

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *