Nauka języków obcych – szansa i przyjemność, NIE obowiązek
Jak wynika z badań, ok. 40 proc. Polaków zna przynajmniej jeden język obcy. Najpopularniejsze są angielski i niemiecki. Wprawdzie nadal wielu naszych rodaków kończy swoją edukację językową na ostatniej klasie szkoły, ale co cieszy – coraz częściej decydujemy się na jej kontynuowanie, czy to podczas indywidualnych lekcji z lektorem, czy w szkołach językowych.
Dlaczego warto uczyć się języków obcych?
Jak zauważyliśmy wyżej i co nie jest niespodzianką, najpopularniejsze pośród Polaków są języki angielski oraz niemiecki, daleko dalej rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Potwierdza to oferta największych szkół językowych, które dawno odeszły od wyłącznej nauki języka angielskiego. Dobrym przykładem jest British School – szkoła założona w 1996 roku i posiadająca kilkadziesiąt oddziałów w całej Polsce. Prowadzi ona naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, a nawet polskiego, co jest ręką wyciągniętą w kierunku imigrantów zarobkowych, którzy coraz liczniej przybywają do Polski.
Nie ulega bowiem wątpliwości, że znajomość języków obcych – zwłaszcza angielskiego – to obok umiejętności i doświadczenia istotny czynnik dla znalezienia lepiej płatnego stanowiska. Wystarczy zauważyć, że coraz więcej firm wymaga jego znajomości na poziomie B1/B2.
Znajomość języków obcych bezsprzecznie otwiera więc drogę do awansu. Szczególnie ważna jest znajomość w stopniu komunikatywnym języka angielskiego, który zdecydowanie przeważa na rynku pracy. Właśnie w angielskim powstają najróżniejsze dokumenty. Ułatwia on też współpracę z zagranicznymi, międzynarodowymi firmami, chociaż wiele zależy od rynku, jaki dana firma chce podbijać i z jakimi podmiotami współpracuje. Stąd ze znalezieniem dobrze płatnego stanowiska nie mają także osoby swobodnie władające językiem niemieckim, a z uwagi na pewną niszę – także włoskim, francuskim czy hiszpańskim. Dają one też lepsze perspektywy dla pracy bezpośrednio za granicą.
Oczywiście język obcy, zwłaszcza angielski pomaga w rozwoju osobistym. Mnóstwo różnych kursów, tutoriali i materiałów szkoleniowych jest stworzonych właśnie po angielsku. Dlatego obok benefitów zawodowych zawsze języka obcego uczymy się także dla siebie, żeby móc czerpać związane z tym korzyści na co dzień.
Gdzie uczyć się języka obcego? Jak wybrać szkołę językową?
Sam fakt, że warto uczyć się języków obcych, nie budzi wątpliwości. Sęk w tym, aby robić to mądrze i mieć coraz wyższe kompetencje językowe. Jak zauważyliśmy nieco wcześniej, jednym z wariantów są indywidualne lekcje z lektorem, najlepiej native speakerem, który nie jest Polakiem, ale rezydentem danego kraju (np. Niemiec dla języka niemieckiego; Francuz – francuskiego; Anglik, Amerykanin, Kanadyjczyk, Australijczyk – angielskiego).
Jednak znacznie taniej, szybciej i prościej języka obcego uczyć się w renomowanej szkole językowej. Za taką możemy uznać podmiot, który nie tylko zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, ale też ma spójną strategię dydaktyczną, opartą o najlepsze standardy potwierdzone licznymi wyróżnieniami i certyfikatami.
Na przykład szkoła językowa British School (najbliższy oddział w Łomiankach, ul. Warszawska 119 A) to Centrum Egzaminacyjne Cambridge English. W przypadku języka angielskiego jako kursanci możemy otrzymać renomowany, uznawany na całym świecie certyfikat jego znajomości: A2 Key (KET), B1 Preliminary (PET), B2 First (FCE), C1 Advanced (CAE), C2 Proficiency (CPE). Podobnie wygląda to przy kursach dla innych języków. Są one przygotowywane dla osób fizycznych, aczkolwiek szkoła prowadzi też zajęcia dla firm – maksymalnie w 10-osobowych grupach, organizowane w siedzibie szkoły lub przedsiębiorstwa, w dowolnych godzinach i z indywidualnie ustalaną częstotliwością zajęć. Szkole zaufały już mniejsze i największe marki (m.in. Plus, ING, Bank Pekao, McDonald’s).
Podsumowując, trudno oprzeć się wrażeniu, że nauka języków obcych daje nam niemal nieograniczone możliwości rozwoju, szanse na kolejne awanse i lepiej płatne stanowisko. Dlatego kluczowym pytaniem nie jest „czy uczyć się języków obcych?”, ale „gdzie to robić?”. Według nas najbezpieczniej wybrać renomowaną szkołę językową jak British School w Łomiankach, gdzie po ukończeniu kursu otrzymamy akceptowany na całym świecie certyfikat.
[artykuł sponsorowany]
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Łomianek Dolnych wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
3 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Łomianki Dolne, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Kępy Kiełpińskiej wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
3 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Kępa Kiełpińska, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Łomianek Chopina wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
2 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina, podczas którego został wybrany...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Kiełpina wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
2 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Kiełpin, podczas którego został wybrany nowy Sołtys...
Podpisano umowę na projekt drogi S7 na łomiankowskim odcinku Kiełpin-Warszawa
2 października w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę na opracowanie dokumentacji...
Dzień Otwarty w łomiankowskim ICDS. Obejrzyj galerię zdjęć
Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe oraz kluby sportowe działające na terenie Łomianek zaprezentowały ofertę...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Sadowy wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Sadowa, podczas którego został wybrany nowy Sołtys...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Dziekanowa Nowego wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Dziekanowa Nowy, podczas którego został wybrany nowy...
Wybory Gmina Łomianki 2024: Mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego wybrali Sołtysa i Radę Sołecką
1 października 2024 roku odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa Dziekanowa Bajkowy, podczas którego został wybrany...
0 komentarzy