Nawet w Wielki Piątek muszą 🙁
Wielki Piątek, wszyscy składają sobie wzajemnie życzenia spokoju, miłości, radości z okazji nadchodzących Świąt… Jest jakoś milej, nawet stojący w długiej kolejce na Wiślanej są jacyś tacy sympatyczniejsi, bardziej wyrozumiali. Czuć Święta.
A „wydział propagandy” (jak jest nazywany przez część mieszkańców Łomianek wydział Promocji) Urzędu Miejskiego kierowanego przez burmistrza Dąbrowskiego zamieszcza kolejny artykuł, którego celem, jak można wnioskować z treści, jest wywołania konfliktu i szkalowanie radnych niezależnych od burmistrza.
W artykule można przeczytać… „Jak bardzo radnych opozycji zajmują sprawy gminy, pokazała dzisiejsza sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej Gminy Łomianki na rok 2018. Radni popierający burmistrza Dąbrowskiego oraz zainteresowani rozwojem gminy stawili się praktycznie w komplecie; nieobecny był jedynie radny K. Wawer, który wcześniej usprawiedliwił swoją nieobecność. Z radnych opozycji za stołem zasiadł jedynie radny Etienne. Pozostali radni: A. Salwowski, W. Berger, W. Karaś, B. Pawłowski, E. Krzyżowska, M. Żebrowska-Piotrak, M. Niecikowska nie przyszli… Zignorowali? Zaspali?”
Oczywiście pewnie przypadkiem autorzy informacji zapomnieli wspomnieć kiedy i o której godzinie radni zostali poinformowani o sesji nadzwyczajnej, zapomnieli też dodać kto z radnych niezależnych spóźnił się kilka minut (okazało się, że ultrakrótka sesja się właśnie skończyła), zapomnieli dodać też, którzy radni burmistrza wiedzieli znacznie wcześniej o planowanej sesji…
Zupełnie zrozumiałe jest, że „wydział propagandy” wykonuje polecenia szefa, który podejmuje takie, a nie inne decyzje na kilka miesięcy przed wyborami.
Ale w Wielki Piątek? Zamiast życzeń? Trochę słabo 🙁
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
16 komentarzy
Wyślij komentarz
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...
ZaŁOMOTali po raz siódmy. Festiwal muzyki młodzieżowej w Łomiankach
Przy Centrum Kultury w Łomiankach po raz siódmy rozbrzmiał ŁOMOT. Publiczność mogła usłyszeć różnorodne brzmienia - od...
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...














Skoro popełniono JAKIEŚ zaniechania w terminach czy informacji TO trzeba powiedzieć JAKIE i KTO. Po co taki styl WIEM … NIE POWIEM .. PO co te wygibasy…. Mówić wprost . Ludzie mają też inne zajęcia niż śledzenie wojen podjazdowych i rozwiązywanie politycznych rebusów. A warto wiedzieć KTO i JAK działa dla pomyślności mieszkańców ŁOMIANEK.
Nie wierzyłam, ale faktycznie taka informacja się pojawiła dziś na stronie internetowej Burmistrza. Jestem obużona.
Kim są ci „JZ i LG”?
Mam nadzieje, że Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski wyciągnie konsekwencje jako człowiek wierzący i praktykujący.
Prcownicy odpowiedzialni za to powinni przeprosić. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w Wielki Piątek!
Czy burmistrz ma wyciągnąć konsekwencje w stosunku do siebie? Przecież wszystko dzieje się pod jego dyktando.
A gdzie była informacja i tej sesji? Pytam bo chciałem zadać pytanie burmistrzwi na temat budowy sceny przy Domu Kultury.
JZ (Joanna Zielke) walczy zapewne o kolejną nagrodę SDP – Hiena Roku. Jedną już dostała jako redaktor naczelny Życia Łomianek w 2007 roku. Ta pani jest całkowicie zależna od PR.
Kolejna manipulacja medialna nasycona obłudą uczestników. Byłem na sesji, która trwała około 3 minut. Żadnej dyskusji. Radny Terczyński próbował zabrać głos jednak przewodniczący rady Tadeusz K nie dopuścił go do głosu Niezbyt dobrze świadczy o kierownictwie Gminy gdy rozsyła się zawiadomienia pocztą elektroniczną w czwartek o godz. 15.58 o sesji zwołanej w WIELKI piątek na godz. 8.00. Nie wszyscy mogli pocztę otworzyć, etc… Poza tym w takim trybie to może zwoływać posiedzenia sztab antykryzysowy w ważnych i nie cierpiących zwłoki sytuacjach. W danym przypadku przegłosowano bez żadnej dyskusji jedną uchwałę przesuwającą 150 tys zł z działu 600 do działu 900. Powodem tak nagłych działań, jak napisano w uzasadnieniu do uchwały, był fakt uchylenia się wykonawcy (firma INFRARO) od podpisania umowy na kwotę 1 780 389,00 zł na budowę świetlicy miejskiej o pow. 312 m kw. wraz z placem zabaw o pow. 86 m kw. w Burakowie. Wykonawcę wyłoniono w drodze przetargu. Mieszkańcy Burakowa na zebraniu w dniu 27.03.br wypowiedzieli się jednogłośnie negatywnie w kwestii lokalizacji jak i budowy tej świetlicy. Mieszkańcy swoje a urząd swoje.
Już dajcie spokój. Szkoda mi tego burmistrza. Czy on kontroluje co wypisują jego pracownicy? Ludzie się śmieją z tych „informacji” które są na urzędowym portaliku 😀
W mojej ocenie niezależne lokalne media są od tępienia głupoty, lenistwa, nieróbstwa lokalnych polityków. Jeżeli któryś z radnych nie przyszedł na sesję, bez względu na opcję polityczną, jego wizerunek powinien wisieć zarówno na portalu lomianki. info jak i lomianki.pl. Otrzymuje w końcu sowitą dietę z naszych podatków.
Co robi portal? Krytykuje piętnowanie patologii wśród lokalnej politycznej gawiedzi. Oj nie tak powinno to wyglądać.
jeser pisze -„Byłem na sesji, która trwała około 3 minut. Żadnej dyskusji. Radny Terczyński próbował zabrać głos jednak przewodniczący rady Tadeusz K nie dopuścił go do głosu ”
A pierwsze zdjecie na portaliku jest takie prawdziwe :)Terczyński stoi i coś mówi :))))Przekaz jak u Kima z KRLD, jest demokracja 🙂
Naprawdę trudno przewidzieć dlaczego na dzień przed Świętami Wielkiej Nocy nie było niektórych radnych. Może wyjechali do rodziny na święta? Powód banalny, ale jakże prawdopodobny w takim przedświątecznym czasie. Ja tu głupoty, lenistwa, nieróbstwa ani innej patologii nie widzę.
Ja też uważam, że pan Maciek powinien pokazać zdjęcia kto był na sesji a kogo nie było. Nawet jak kogoś popieram to nie znaczy, że mam tolerować nieróbstwo. W końcu radni dostają diety z naszych pieniędzy.
Przychodzenie na sesję na kilka minut i pobieranie za to 1600 pln nie nazwałbym wielkim poświęceniem i róbstwem jeśli dodatkowa trzyma się mordę na kłódkę, dotyczy radnych burmistrza.
Przychodzenie na sesję na kilka minut i pobieranie za to 1600 pln nie nazwałbym wielkim poświęceniem i róbstwem jeśli dodatkowa trzyma się przez cały rok mordę na kłódkę, dotyczy radnych burmistrza.
Nie sądzę aby ten paszkwil na radnych opozycyjnych ukazał się za przyzoleniem Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego. Przecież w Wielki Piątek Pan Burimstrz by czegoś takiego nie zlecił.
W mojej ocenie ktoś z autorów chciał się podlizać Panu Rusieckiemu a wyszło bardzo nieładnie.
Jak Pan Dąbrowski w przyszłych wyborach będzie kandydował razem z Panem Rusieckim, to nie otrzyma moje głosu. Wszystko na to wskazuje.
Trwa akcja oddawania nagród w RZĄDZIE a co z naszą władzą, wiemy ile zarabia Rusiecki z oświadczenia majątkowego, ile z tego jest nagród już nie wiemy, czas na zwrot tych nagród przez wice, przez sekretarza itd. Przecież oni zarabiają więcej niż w rządzie. Czy nasze władze stać na zwrot nagród? jeżeli nie powinni więcej już nie kandydować. Wstyd dla Łomianek!
Myślicie że mają honor, zwrócą nagrody?