www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nie będzie promu przez Wisłę ?

Prom uruchomiony głównie z myślą o amatorach wycieczek rowerowych mógł jednorazowo zabrać 12 osób z rowerami. Przepłynięcie z Burakowa na Białołękę (około 300 metrów) trwało około 2-3 minut.

Co roku przeprawa była dofinansowywana przez władze samorządowe Łomianek i warszawskiej dzielnicy Białołęka. Prom z umieszczonym na burcie banerem „Łomianki zapraszają” i powiewającą na dziobie flagą Łomianek, stanowił świetną promocję naszej gminy.
W 2007 r. w planach promocji Łomianek – podobnie jak w minionych latach – było uruchomienie przeprawy promowej w dotychczasowym miejscu. Były również zarezerwowane środki. Poczyniono też wstępne ustalenia z właścicielem promu. Jednak władze Warszawy „zawłaszczyły” tę inicjatywę, planując włączenie do systemu komunikacji miejskiej stolicy promu rowerowego przez Wisłę z Tarchomina na Bielany. Dla rowerzystów to niewielka różnica, gdyż prom ma przybijać na wysokości Lasku Młocińskiego. Przeprawę będzie obsługiwać nasz kontrahent.
W tej sytuacji bliższych informacji o planowanej przeprawie promowej może udzielić Stanisław Jan Plewako – Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. Rozwoju Transportu Rowerowego lub Dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy

Wojciech Asiński – Rzecznik prasowy UMiG Łomianki

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z p. Markiem Piwowarskim – pełnomocnikiem m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nadbrzeża Wisły.
„”Chcielibyśmy uczynić prom ważną atrakcją Warszawy. W związku z tym i w nawiązaniu do tradycji rejsów do Młocin zleciliśmyopracowanie przystosowania nabrzeża Wisły w rejonie Parku Młociny na przystanek komunikacji rzecznej.
W tej chwili jest gotowy projekt budowlano-wykonawczy, jesteśmy w trakcie starania się o nabycie praw do gruntów – myślę że jeszcze czerwcu zaczniemy budowę.
Jeśli chodzi o samą usługę przewozową w tej chwili nie mamy zarezerwowanych środków w budżecie na sfinasowanie tego typu usługi – jest to koszt około 46tys. zł na sezon przy 8-godzinnym pływaniu w weekendy – może się uda jeszcze je uzyskać, a na pewno będą gwarantowane na przyszły rok.””
– poinformował nas drogą mailową p. Piwowarski.

redakcja@lomianki.info

Nie będzie promu przez Wisłę ?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *