www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nie było łatwo, ale daliśmy radę…

Awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wiślanej ma być usunięta jutro, czyli 8 stycznia – zapewnia firma „Podkowa” świadcząca usługi na rzecz Zarządu Dróg Powiatowych.

Około tygodnia temu w wyniku tzw. zdarzenia drogowego uszkodzeniu uległ sterownik oświetlania, zarządzający ruchem na tym skrzyżowaniu. Urządzenie, które wymagało wymiany jest już u techników i czeka na podłączenie.

Z informacji uzyskanych od Straży Miejskiej, dowiedzieliśmy się, że nie wpłynęły żadne (oprócz telefonów z pytaniami dotyczącymi zaistniałego stanu) zgłoszenia jakoby brak sygnalizacji był przyczyną stłuczek, wypadków itp…
Kierowcy wykazali się (w większości, bo nie zabrakło nawet dziś, około godziny 15.40 raptusa w volkswagenie kombi, któremu przeszkadzała uprzejmość kierowcy fiata cinquecento) ostrożnością, cierpliwością i życzliwością w stosunku do współuczestników ruchu jak i pieszych.

Nie było łatwo, ale wygląda na to, że daliśmy radę 🙂 – żartowała usłyszawszy dobrą nowinę sympatyczna pani z dzieckiem, która – jak twierdzi – kilka razy dziennie pokonuje skrzyżowanie Wiślanej z Warszawską.

redakcja@lomianki.info

Nie było łatwo, ale daliśmy radę...

Nie było łatwo, ale daliśmy radę...

Nie było łatwo, ale daliśmy radę...

Nie było łatwo, ale daliśmy radę...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

6 komentarzy

 1. miszel

  W końcu skończy się te codzienne przeskakiwanie między samochodami na przejściu na Warszawskiej. Ile można naprawiać głupie światła! Nie można było jakoś zainterweniować! Jak widać wybory, wyborami, obiecanki a po wyborach jak zwykle.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Anonim

  wystarczy przeczytać artykuł ze zrozumieniem to przestanie pan/pani wypisywać głupoty…no chyba że jest pan/pani byłym/byłą radnym/radną 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Obserwator III

  Skrzyżowanie pod nosem policji i straży miejskiej, miedzy urzędami, nawet największe gapy odpowiedzialne za gminę, musiały sprawę znać, ze tak powiem naocznie. Pozostaje jedynie pytanie dlaczego to tak długo trwało? Dlaczego nikt w godzinach szczytu nie kierował ruchem. W normalnych warunkach mogliśmy się tego spodziewać, ale jak się okazuje nie w obecnych. Mam wiele podziwu dla wspólmieszkanców, którzy w sytuacji awaryjnej okazali sobie wzajemnie tyle tolerancji i szacunku, że miemo trudności i inercji władzy skrzyżowanie dąło się jednak pokonać bez wypadków.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Witold Prawda

  Obserwator III próbuje manipulować gdyż w sposób zakamuflowany miesza w naprawę sygnalizacji świetlnej Urząd Miejski (czytaj osoby odpowiedzialne za gminę…
  Naprawa sygnalizacji świetlnej nie leży niestety w kompetencjach URządu Miejskiego.
  Za naprawę odpowiada wyłącznie zarząd dróg powiatowych.
  Urząd Miejski zgłaszał uszkodzenie świateł do zarządu dróg powiatowych i to jedyne co mógł zrobić. Fizyczną naprawę przeprowadzono na zlecenie zarządu dróg powiatowych i tyle.
  Mieszanie w to gminy jest nieuprawnione i odczytuję to tak,że ma służyć po prostu zdyskredytowaniu Burmistrza. Niestety kampania nienawiści ta wprost i ta zakamuflowana przeciwko urzędującemu Burmistrzowi jest cały czas prowadzona w moim przekonaniu… Grupki hejterów nie mogą przeżyć,że 58% wyborców dało Burmistrzowi Dąbrowskiemu mandat do sprawowania dalej funkcji Burmistrza…ehh szkoda gadać…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Obserwator III

  Moje uwagi nie dotyczyły burmistrza, ale skoro sprwę poruszasz, to ja też uważam że przynajmniej w zakresie ręcznej regulacji ruchem w godzinach szczyt mógł wykażać się coć troszeczkę większą incjatywą. Ale sprawa już odeszła i nie wiem po co do niej wracasz.
  Acha, jeszcze pytanie, czy każde zapytanie do czytelnikow, bąż ocena poruszanej kwesti bedzie przez niektorych traktowane jako rzekoma agitacja wyborcza, próba pograżenia burmistrza , a nie próba wyrażenia wlasnego zdania i opinii o sprawach nas dotyczących?
  Dokąd i gdzie obywatelu „prawy” zmierzasz?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *