www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nie szukamy dziur w całym, tylko…

Mieszkańcy Dąbrowy Zachodniej postanowili nie czekać na łaskę Urzędu i sami załatali niebezpieczne dziury na ulicy Sierakowskiej i Zachodniej. Jak informuje Witold Gawda – przewodniczący osiedla Dąbrowa Zachodnia – problem był zgłaszany, ale Referat Inwestycji zadeklarował, że problemem będzie mógł się zająć dopiero na wiosnę.

No i po bólu. Załataliśmy w sumie 5 dziur, w tym jedną gigantyczną, do której wszedł prawie cały zakupiony asfalt. Robota jak się okazało nie jest jakaś specjalnie trudna, ogarnęliśmy się w dwie godziny. Trochę szkoda, że nie mieliśmy więcej zapychacza, ale cóż – to nasze frajerskie, na przyszłość będziemy kupować więcej, chociaż z drugiej strony liczymy na to, że zawstydzona gmina może zrobi to co do niej należy następnym razem i nie będziemy musieli tego robić sami.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję – czynnie i finansowo. Szczególnie dziękujemy darczyńcom, którzy dokładali się jeszcze w trakcie naszych prac!
– można przeczytać na facebookowym profilu osiedla Dąbrowa Zachodnia.

Zbiórka pieniędzy zatytułowana „Nie szukamy dziur w całym, tylko je likwidujemy” trwała kilka dni, między innymi w Restauracji Lemon Tree. LOMIANKI.INFO też dołożyło swoje „5 groszy” do inicjatywy mieszkańców 🙂

redakcja@lomianki.info


Po lekkiej pierwszej połówce zimy, pogoda zaczęła nieco szaleć, co zaowocowało tradycyjnymi dziurami w nawierzchni naszych głównych dróg.
Ten fakt tak nam już spowszedniał, że czasem nawet takich dziur nie zauważamy. To źle, bo są one niebezpieczne – wiedzą o tym ci, którzy uszkodzili samochody, musieli wymieniać opony czy pogubili kołpaki. Jednak niebezpieczeństwo bywa jeszcze większe – kiedy ktoś z tranzytowców, nie znających trasy naszego codziennego slalomu, przy złych warunkach wykona gwałtowny manewr… o tragedię nietrudno.

Ponieważ Gmina zobowiązana jest do przetargów, przestrzegania zasad proceduralnej oszczędności etc. itd. odmówiła reperacji bieżących ubytków, tłumacząc nam, że czas na naprawy przyjdzie później.
„Później” nas nie interesuje. Zrobiliśmy research w Internecie, znaleźliśmy firmę, która w Wesołej pod Warszawą sprzedaje poza asfaltem tzw. zimny asfalt, czyli mieszankę mineralno-asfaltową do całorocznej naprawy tego typu ubytków.Skalkulowaliśmy potrzeby, po czym ogłosiliśmy w naszych kanałach (strona www i facebook) potrzebę zrzutki. Zadziałało – zebraliśmy blisko 400 zł, które pozwoliły na:
– zakup 250 kg zimnego asfaltu (10 worków a 25kg)
– wypożyczenie zagęszczarki
– pokrycie kosztów paliwa

To umożliwiło nam 8 lutego na zatkanie 5 dziur na ulicach Sierakowskiej i Zachodniej – jedna z tych dziur (na Sierakowskiej) zmieściła jak się okazało prawie cały zapas naszego wypełniacza).

Mamy nadzieję, że teraz będzie bezpieczniej i że kiedy tylko będzie to możliwe, gmina porządnie nareperuje powstałe wyrwy – nasza naprawa jest tylko prowizoryczna, chociaż mamy nadzieję – solidna.

Jacek Rostocki – Zarząd Osiedla Dąbrowa Zachodnia

Nie szukamy dziur w całym, tylko...

Nie szukamy dziur w całym, tylko...

Nie szukamy dziur w całym, tylko...

Nie szukamy dziur w całym, tylko...

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

48 komentarzy

 1. pieczarka

  Brawo, ale (nie wolno zwalniać Gminy z jej obowiązków ! (to jest cytat z T. Krysteckiego sprzed kilku lat). Powinniście Panowie złożyć fakturę za materiał do gminy i odzyskać pieniądze , aby mieć za co łatać kolejne dziury, bo zima się jeszcze nie skończyła.
  Wdzięczny kierowca.
  A swoja drogą to skandalem jest nawierzchnia ul. Długiej między Wiślaną i Grzybową. Tędy jeżdżą mieszkańcy Dąbrowy do kościoła!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. łahciM

  W gazecie burmistrza wyraźnie napisano że dziury trzeba omijać lub wjeżdżać w nie powoli !!!
  Wydaje się że w tym roku Urząd nie będzie łatał dziur to i mieszkańcy muszą sami się organizować.
  Tylko proszę pamiętać o tym na wyborach jak nas traktuje Dąbrowski

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  a może obecna władza wzorem poprzedniej weźmie kredyt na remont ulic ? albo wzorem poprzedniej położy asfalt, który później rozwali żeby położyć sieć wodno-kanalizacyjną…obie strony ośmieszają się. na wyborach powinno olać się każdego kto za tej kadencji był odpowiedzialny za jakiekolwiek decyzje !

  0
  0
  Odpowiedz
 4. kolokwik

  Widać, że wybory się zbliżają. Rok temu pan Berger miał nas mieszkańców w nosie. Teraz sobie przypomniał po 4 latach?

  0
  0
  Odpowiedz
 5. strażak

  Zgadzam się z Tobą kolokwik…

  Ciekawe czemu ma służyć takie działanie na pokaz ?

  Może radny Berger albo pan Gawda zamierza kandydować na burmistrza? kto wie to tylko pierwsze podrygi na wiosnę , zobaczymy co się będzie działo bliżej wyborów,

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Pokazówka wyborcza

  Toż to niegospodarność absolutna i na pokaz. Za 2 tygodnie dziura będzie jeszcze większa, bo nie zabezpieczono obrysów, nie utwardzono podłoża zgodnie ze sztuką. Ciekawe też czy materiał spełnia normy i odpowiednią gęstość. Jeżeli ktoś urwie koło na tej drodze to przynajmniej teraz mając zdjęcia łatwo ubezpieczyciel znajdzie winnego. Takie dziury to się łata przy conajmniej +10 i nie na mokro. Taki cyrk to tylko w Łomiankach. Pan Berger już zablokował rzadowi S7, teraz załatał dziurę na mokro, znaczy jest specjalistą od dróg. Gratuluje i współczuje mieszkańcom takich osobliwości.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. JacAr

  Przykro mi to czytać, hejterzy. Pan (a może pani) powyżej nie ma pojęcia. Proszę sobie najpierw poczytać, a potem wyjeżdżać z bredniami: http://asfaltnazimno.pl/mieszanki.php.
  Nawiasem mówiąc, skoro tak dobrze się Pan/Pani orientuje – czemu nie pomoże Pan/Pani? Mogę mówić do Pana/Pani Mądralo? Zatem Mądralo – włącz się – pomóż, a nie anonimowo krytykuj. Póki co, kola urywane są na dziurach, Mądralo, a nie na wypełnionych ubytkach.
  Co do wyborczych zakusów – Mili Moi, nie pomyśleliście, że może chodzić o to, żeby było nam lepiej i bezpieczniej? Po prostu?
  Chyba już Wam ten polityczny amok zrobił takie spustoszenie w głowie, że zatraciliście umiejętność odczytywania znaczenia pojęcia NORMALNIE. Normalnie dla nas, dla sąsiadów, dla ludzi.
  Jeśli Was to nienawistnicy pocieszy – ja nie zamierzam nigdzie kandydować, a to ja koordynowałem akcję, kupowałem asfalt i osobiście wrzucałem go w dziurę oraz ubijałem. Z innymi, którzy potrafią zrobić coś więcej w realu, niż wyzłośliwiać się anonimowo (tchórze) w necie.
  Wstyd za was.
  Wstyd.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. JacAr

  Przyszło mi do głowy jeszcze jedno, Mili Sąsiedzi – zwróćcie uwagę, czy nikt czasem nie rozwala naszych załatanych dziur. Poziom zacietrzewienia i hejtu wyżej piszących anonimów i mądrali wskazuje, ze mogą oni zniszczyć naszą pracę, po to tylko, by udowodnić, że racja jest po ich stronie.

  Przypominam też, że społeczna praca dla siebie, dla Sąsiadów jest możliwa w każdym momencie, dla każdego. Wiele osób, które przyłączyły się do naszych akcji to wie. Ale jak widać, nie wszyscy. Jeśli macie Państwo jakieś pomysły, by uczynić nasze życie łatwiejszym, lepszym i przyjemniejszym – zachęcamy do współpracy.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. joozek 501

  To skandal! Jak oni śmieli załatać te dziurę! To powinno być zabronione. Przecież nie umieją tego robić. Zdrowa część społeczeństwa powinna przywrócić stan poprzedni

  0
  0
  Odpowiedz
 10. M2013

  Popieram inicjatywę:-) Krytykować można tylko wtedy, gdy samemu coś się robi. Na marginesie – start w wyborach to duża odwaga i poczucie odpowiedzialności. W przeciwieństwie do tego, co reprezentuje obecna władza wykonawcza – twarz ma się tylko jedną, i bardzo łatwo ją stracić, będąc u władzy. Dlatego właśnie start w wyborach to odważna decyzja. Jak się człowiek zeszmaci, to potem, jak już ze stołka spadnie, nie będzie w stanie patrzeć w oczy sąsiadom i ludziom, których opluwał. No, chyba, że się wyprowadzi z Łomianek.

  Fakt, tak dużej dozy nienawiści nie było nawet za czasów „Leć sokole”. Walka – tak, ale na poziomie! Choć to pewnie apel w próżnię…

  0
  0
  Odpowiedz
 11. kolokwik

  Dlaczego panowie łataliście dziurę tylko koło domu radnego Bergera?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. JacAr

  Panie kociokwik, albo pan nie wiesz, gdzie pan Berger mieszka, albo gdzie była dziura. A dlaczego łataliśmy je na Dąbrowie Zachodniej, dobry kociokwiku zgadniesz, nasz orle śledczy?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. kot w worku

  Smutne jest, że nie potrafimy normalnie ze sobą rozmawiać, że trzeba obrzucać się inwektywami, obrażać, a kogoś kto myśli inaczej oskarżać o swego rodzaju partykularyzm (że np. chce zostać burmistrzem, lub że łata dziury obok swojego domu). To jest małe i beznadziejne a bycie burmistrzem to żaden luksus, szczególnie w Łomiankach. Tyle mam do powiedzenia a pomysłodawcom gratuluję pomysłu. Miał on jak sądzę dwa cele: załatać dziury i pokazać problem. Dziura pewnie za chwilę na nowo się odkryje (tak samo jak dziury łatane urzędowo), ale rozwiązanie problemu może ruszy z miejsca.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. dość nienawiści

  Gratuluję pomysłu, gratuluję inicjatywy. Proszę się nie przejmować ujadającymi, pełnymi nienawiści do inicjatyw mieszkańców zwolennikami wiadomo kogo.
  Dobrze, że mieszkańcy potrafią zadbać o swoje, kiedy kierowany przez burmistrza urząd mówi „później”.
  Już mamy dość polityki nienawiści i opluwania mieszkańców przez zwolenników wiadomo kogo.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. mądrale do roboty

  Cenna inicjatywa mieszkańców.To gmina powinna zrobić,a nie krytykować.
  „Mądrale” krytykanci weźcie się do roboty,bo za to wam płacimy my podatnicy, a waszego ujadania na forum, szkalowania radnych mamy już dosyć.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. kokolinek

  Jak śmieliście zrobić coś bez patronatu jaśnie panującego-a fe.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Witold Gawda

  Brawo Jacek!
  Dzięki za koordynowanie całej akcji.
  Dzięki za to, co napisałeś. Tak rzadko można tu przeczytać coś prostego i mądrego zarazem.
  Panie Orzeł Śledczy!
  Jedna dziura była załatana przed domem Państwa Szczęścików. Domagamy się wyjaśnienie afery. Prowokacja, manipulacja a może działanie wymierzone przeciw?

  0
  0
  Odpowiedz
 18. z Łomianek

  A ja mam propozycję, na naszej ulicy Wiślanej też są dziury.

  Skoro radny Berger tak pięknie zaczął to niech jak mężczyzna pokaże jak konczy.
  – nie chce przyznać pieniędzy na modernizację naszej drogi to niech przyjedzie z kolegami z dąbrowy i w ramach czynu społecznego je zalepi. My też się złożymy i popatrzymy jak robi coś dla mieszkańców, a nie pod wybory

  ściema i propaganda jak za komuny !

  0
  0
  Odpowiedz
 19. julian

  A nawet jakby latali kolo domu jakigos radnego to latali za swoje anie za panstwowe. Co za cwoki i zawistne dekle mieszkaja w tych lomiankach. A nie – przeciez to pewnie przykladni polscy katolicy.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. qwerty

  Żółć oczy zalewa!
  Czy w tej gminie da się to kiedyś wyleczyć?

  0
  0
  Odpowiedz
 21. j23

  strażak i złomianek to deweloper Stefan z forum na gazecie. RAZEM ze swoją zgrają klesi zaśmiecają każde forum uprawiając propagandę wyborczą z trasą S-7. Próbują wepchać się do rady na krytyce, kłamstwach i obrażaniu.

  Inicjatywa mieszkańców Dąbrowy super. Nie pierwszy raz pokazują jak można wspólnie działać.

  Szkoda że Dąbrowski nie uczy się od was !!!

  0
  0
  Odpowiedz
 22. zazdrośnik

  Widzę, że już zwolennikom Umiłowanego się nienawiść ulewa. Czy dlatego, że ktoś coś w Łomiankach potrafi zrobić bez ich patronatu? Żenada na stołkach, powinniście siebie i swoje czerwone z nienawiści szczekawki powstrzymać.

  Gratuluje tak zaradnego Zarządu mieszkańcom osiedla Dąbrowa Zachodnia. Zazdroszczę.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. zdąbrowy

  Brawo Zarząd Osiedla! Może i nie należy pracować za nierobów z Urzędu Miasta, ale pokazać im czasem, że można, ma sens.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. zdruzgotany

  Ileż nienawiści jest w tej krytyce pomysłu mieszkańców. Ileś trzeba mieć w sobie zaciekłości aby tak opluwać. To straszne.

  Skąd się biorą ludzie, którzy tak bardzo muszą bezmyślnie krytykować wszystkich, którzy biorą sprawy w swoje ręce? Jestem zdruzgotany taką postawą. Mam tego dość!

  Dlaczego tak bardzo chcecie zniszczyć więzi sąsiedzkie? W imię czego? W imię kolejnych czterech lat u władzy?
  Ludzie OPANUJCIE SIĘ!

  0
  0
  Odpowiedz
 25. mietek

  Nie opanują się, bądź realistą. To jest taka sama agresja jak w 2005 i 6 roku, kiedy ci sami ludzie pchali się do władzy z Panem Pszczółkowskim na czele. Najpierw agresywna kampania, plotki, opluwanie, pomówienia – a potem wygrane wybory i zmarnowane szanse. Czy mam rację ?

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Anonim

  BRAWA dla Zarządu Osiedla Dąbrowa Zachodnia – a panom Burmistrzom polecam brać przykład! Acha i proponuję, aby panowie burmistrzowie nawet nie myśleli o kandydowaniu na następną kadencję, bo się tylko OŚMIESZYCIE – my swoich kandydatów już mamy !!! Brawo Dąbrowa…

  0
  0
  Odpowiedz
 27. mietek

  Oczywiście brawa dla Zarządu Osiedla. Ale nie zmienia to faktu, że ci sami ludzie nakręcają kolejny raz mieszkańców przeciwko innym mieszkańcom. Kto „prowadził” akcję przeciwko Sokołowskiemu i na siłę promował Pszczółkowskiego? Kto wymyślał te wszystkie głupoty i publikował w Leć Sokole? Kto opanował obecnego Bur i nakręca jednych przeciw drugim? – Za każdym razem była to niezwykle skuteczna robota, bo wygrywał ten, kogo promowali w danym momencie.
  Więc co do ośmieszania, to jeszcze nie mam pewności, bo wyborcy z całej gminy mogą mieć zupełnie inne upodobania niż społecznicy z Dąbrowy.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. tesio

  Zarząd osiedla Dąbrowa Zach. jest NIESKUTECZNY !!! wobec Gminy skoro sam musi łatać dziury.
  Panowie powinniście dać sobie spokój z działalnością społeczną i bo mam wrażenie , że lobbowanie na rzecz mieszkańców zamieniacie na manipulację polityczną.

  P.s . Inicjatywę samą w sobie bez intencji politycznych pochwalam i dziękuję

  0
  0
  Odpowiedz
 29. Oburzony

  Krytykanci akcji, to ci sami co rzucili się na radnego Bergera po akcji sadzenia dębów na Sierakowskiej- posługując się kłamstwami, że drzewa posadzono co 2m i w rezerwie S7 – oba zarzuty nieprawdziwe. Teraz zarzucają, że łatano dziurę w jezdni pod domem radnego – kolejne kłamstwo. Dość już tych bredni, weżcie się sami do roboty na rzecz mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 30. dede

  Ludzie z fanklubu burmistrza, dajcie sobie wreszcie spokój. Ośmieszacie się. Awanturowanie się to wasza specjalność. Ale Łomianki są inne, tu ceni się pozytywne działanie a nie puste gadanie.
  Jak uważacie, że to było działanie propagandowe, to podpowiedzcie swojemu burmistrzowi, żeby zajął się taką propagandą a nie patronatami i przecinaniem wstęgi.

  0
  0
  Odpowiedz
 31. Sławek

  #dede. Nie sądzę, aby Twoje i innych mieszkańców apele oraz prośby przyniosły skutek. Ta ekipa tak ma. Kłamać, opluwać, obrzydzać wszelką aktywność mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. mietek

  Więc nie jestem osamotniony w poglądzie, że fanklub obecnego Burm jest nakręcany przez tych samych ludzi, którzy zwalczali Sokołowskiego, a potem Pszczółkowskiego. Metody wypisz wymaluj takie same. Każdemu kto pokazuje aktywność przykleić jakąś brzydką łatkę. Oplotkować, pomówić – tak było i tak jest nadal.
  Swoją drogą, to czemu się dziwić. Skoro metoda się tak wspaniale sprawdziła, to czemu ją zmieniać?

  0
  0
  Odpowiedz
 33. mieszkaniec

  Bardzo sympatyczna akcja. Oby więcej tak aktywnych mieszkańców było a życie wŁomiankach wroci do normy. Przecież to my decydujemy o naszej miejscowości, nie władza.
  Proponuje nie przejmować się tymi atakami. Normalnych ludzi jest więcej.

  0
  0
  Odpowiedz
 34. mietek

  normalnych jest więcej niż kogo? Prawo głosu ma każdy mieszkaniec. Metoda stosowana w Łomiankach przed każdymi wyborami adresowana jest do wyborców. No i jak mówię jest bardzo wydajna. Więc kogo drogi mieszkańcu masz na myśli, mówiąc „normalnych jest więcej”.
  Atakami też można się nie przejmować, tylko wybory trzeba wygrać. A to właśnie otoczenie obecnego Bur wygrało z Sokołowskim, a potem na złość Pszczółkowskiemu wykreowało obecnego Bur.
  Więc jest ogromna szansa, że za trzecim razem się uda. Ale z drugiej strony, do trzech razy sztuka….

  0
  0
  Odpowiedz
 35. M2013

  Mietek – tak nie do końca prawdą jest, że to środowisko obecnego Bura wygrało z Sokołowskim. Nie posuwałabym się do takiego wniosku. Rusiecki miał swój wkład w sukces Pszczoły, ale bez przesady, „Leć sokole” to była spora grupa ludzi.

  Fakt – obecny Bur wygrał tylko jako opozycja do Pszczółkowskiego, a nie za swoje zalety. I może znów wygra burmistrz jako opozycja do obecnej władzy…Oby.

  0
  0
  Odpowiedz
 36. mietek

  Ale chyba zapominasz, że Piorus działa razem z Tekry. O ile pamiętam tak było w ramach Komitetu Obalenia Sokołowskiego, następnie obaj napędzali Komitet Obalenia Pszczółkowskiego. Teraz to już ciągle działają w taki sam sposób, ale Już jako Komitet OCALENIA Dąbrowskiego.
  Poprzednio ich metody były wydajne, chyba każdy przyzna. więc się tylko pytam, po co ONI mają zmieniać wypróbowane metody.
  Jak piszesz „spora grupa ludzi” stała za Leć Sokole, to tym gorzej, bo to oznacza, że wielu ludzi akceptowało ICH metody. Wielu ludzi dało się zmanipulować.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. M2013

  I tu masz rację. Niestety. Polak mądry po czasie. Tyle, że takiego szamba, jak teraz, chyba jednak nie było. Metody robią się coraz bardziej rynsztokowe i nie zdziwi mnie wyciąganie na światło dzienne tematów w stylu, kto z kim sypia, czy chodzi do kościołą, jaką nosi fryzurę, czy ma dzieci, i czy aby nie za dużo, czy nie jest Żydem, masonem i liberałem. Metody będą, i już chyba są, poniżej pasa. To trafia do sporego elektoratu, który jest podatny na manipulację. A pozostały elektorat? Pracuje i usiłuje sam związać koniec z końcem, nie mając nawet pojęcia, że z-ca burmistrza Łomianek zarabia tyle, co Prezydent m.st. Warszawy.Ten elektorat, potrafiący samodzielnie wyciągać wnioski, niestety jest na tyle zajęty własnymi sprawami, że na analizę lokalnej sytuacji nie ma czasu. I Rusiecki wcale o ten elektorat nie zabiega, bo by go nie zyskał. Rusiecki dba tylko o twardy elektorat o poglądach konserwatywnych, choć wybiórczo konserwatywnych, który łyka każdy blef podany na tacy.

  0
  0
  Odpowiedz
 38. mietek

  No to zgodziliśmy się w ocenie. Podatność wyborców na bzdury i pomówienia jest ogromna. Kampania pomówień przed nami.

  0
  0
  Odpowiedz
 39. fijołek

  Wszystko w życiu jest pożyczone i to całe szambo którym Piotruś i jego ferajna oblewają każdego kto stanie na ich drodze, zemści się tym że sami w nie wpadną po uszy.

  0
  0
  Odpowiedz
 40. aaa

  Podziękowania dla inicjatywy Zarządu Osiedla.
  P.Piotruś i p.Tkry boją się takich akcji,żeby nie odjechali na taczkach.

  0
  0
  Odpowiedz
 41. Anonim

  Czy to nie Tadeusz Krystecki promował przed wyborami Wiesława PSZCZÓŁKOWSKIEGO wożąc jego zdjęcie na samochodzie ?

  0
  0
  Odpowiedz
 42. arbi

  Brawo za inicjatywę. Chociaż tyle ona pożyteczna co i groźna bo z punktu wiedzenia prawa nie mieli do tego uprawnień. Ale z całego serca życzę sukcesów i mam nadzieję, że Bury (fajna ksywa) nie zrobi tego użytku no bo przecież wyszłoby, że nawet dziur nie umie załatać 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 43. ciekawski

  Nie sądzicie chyba, że burmistrz wytoczy działa przeciw mieszkańcom łatającym dziury? Raczej by się ośmieszył.

  Ciekawe jak to się skończy. Pewnie przemilczy, bo patronatem to już raczej tego nie obejmie.

  Chociaż dziś to wszystko jest możliwe :-0

  0
  0
  Odpowiedz
 44. Na plusie ;)

  Sparafrazuję znane z netu:
  Łomianki to nie gmina. To stan umysłu.

  Strach się bać cokolwiek tu zmienić na plus, bo zaraz sępy się zlecą i będą rozszarpywać. Słowami nienawiści.

  Sama inicjatywa – świetna w zamyśle i prostocie – załatanie dziur, by się lepiej jeździło (referat inwestycji ma co i rusz świetniejsze pomysły – tym razem slalomem do wiosny, szkoda słów).

  Słit focie rzeczywiście można odebrać na kilka sposobów – ja wolę wierzyć, że to po prostu euforia, że coś się udało. 😉

  A, i plus za brak zgryźliwości „patronackiej” w opisie 😉

  Można Dąbrowie pozazdrościć tego sąsiedzkiego skrzykiwania się do działania. I miejsca, gdzie te pomysły powstają. To pozytywny patriotyzm lokalny…
  Może i w innych częściach Łomianek będzie kiedyś bardziej „posąsiedzku”.
  Wtedy i budżet obywatelski będzie miał sens. I może przestaną osiedla ze sobą rywalizować, tylko będą współpracować…
  Ale to chyba pieśń przyszłości 🙁

  Jednak jeśli prawdą jest to, co wielu napisało o przedwyborczym opluwaniu się kontrkandydatów w przeszłości, to tylko rzeczywiście zamknąć się w swoich czterech ścianach, wolny czas spędzać z dala od Łomianek i nie integrować się z nikim, bo nie wiadomo kto kogo popiera i z której strony może nastąpić atak…
  Ale chyba nie po to tylu ludzi tu próbuje się zakorzenić, by unikać sąsiadów 😛

  0
  0
  Odpowiedz
 45. zwykły mieszkaniec

  Ja jestem zdania, że jeżeli każdy by się przejmował prymitywnymi szczekaczkami pokroju:
  #strażak IP: 194.15.120.*
  #z Łomianek IP: 194.15.120.*
  to by w Łomiankach nie było miejsca dla zwykłych, szanujących siebie na wzajem sąsiadów. A tacy są, więc powinniśmy się zebrać i te mdłe postacie pozbawić wpływu na życie w Łomiankach i będzie ok.

  ps. dziwna zbieżność adresów IP :))))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 46. z Zachodniej

  Wielkie dzięki za tak wspaniałą inicjatywę. GRATULACJE!!!
  Niestety, jeśli coś się robi społecznie to zawsze trafi się palant, któremu się to nie podoba.

  0
  0
  Odpowiedz
 47. kot w worku

  Napiszcie jak Wam się teraz jeździ. Jest różnica?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *