www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nieczysta gra Burmistrza Dąbrowskiego

Wobec braku informacji o wysokości przyznanych Mieszkańcom Dziekanowa Bajkowego środków w ramach Funduszu Sołeckiego na 2017 r., 8 sierpnia br. skierowałem do Burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego w sprawie tej interpelację.

16 sierpnia otrzymałem, podpisaną z upoważnienia Burmistrza Łomianek przez p. Piotra Rusieckiego, informację zwrotną odmawiającą mi prawa do udzielenia informacji, o którą prosiłem. W nadesłanym piśmie można przeczytać: „W świetle ustawy o funduszu sołeckim jedynym uprawnionym organem do uzyskania informacji o wysokości środków funduszu sołeckiego na rok 2017 jest sołtys, bowiem zgodnie ze statutem sołectwa, jest on jedynym organem jednostki pomocniczej sołectwa do jego reprezentowania.”. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż 18 sierpnia odmówiono Sołtysowi (czy też Mieszkańcowi, jak woli p. Rusiecki) udzielenia informacji we wspomnianej sprawie.

22 sierpnia złożyłem więc na ręce Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego wniosek o udostępnienie informacji publicznej w kwestii naszego funduszu. 6 września, z upoważnienia Burmistrza Łomianek, p. Joanna Zielke przesłała mi żądaną informację.

Konkluzja?

Gra Pan Panie Burmistrzu bardzo nieczysto. Udało się Panu jedynie sprawę odwlec w czasie o 1 miesiąc. Mimo to, w prowadzonej przez Pana nierównej grze, odnotowuję dziś 1:0 dla Mieszkańców Dziekanowa Bajkowego…

W załączeniu moja korespondencja z Urzędem.


Załączone dokumenty:
Interpelacja w sprawie FS.pdf
Odpowiedź Rusieckiego.pdf
Wniosek o informację publiczną.pdf
Odpowiedź Zielke.pdf

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

28 komentarzy

 1. komar

  DO „Mrówki” No i co mrówko? O co tak właściwie chodzi vice PR? O dobro mieszkańców czy o dokopanie radnemu? No i po co to wszystko, pytam? Tak robią tylko psychole, zemsta za niepokorność, zdeptanie człowieka, aby postawić na swoim. Za ponad 200 000 rocznie z naszych podatków facet (vice) prowadzi marne gierki z lomiankowskiego grajdoła.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. P-J-R

  Mimo, że nie przepadam za radnym Eiene to z załączonych pism jasno wynika, że wice Rusiecki coś kręci. Dziwię się, że burmistrz Dąbrowski trzyma przy sobie takiego kogoś.

  1
  0
  Odpowiedz
 3. o żesz

  do PJR
  bo to jest zabawa dla łomiankowskiej gawiedzi w dobrego i złego milicjanta.
  „dobry” to Dąbrowski, a zły Rusiecki.
  Celowo piszę w cudzysłowie.

  1
  0
  Odpowiedz
 4. mrówka

  Do komar też nie popieram takiego działania i muszę przyznać racje. Natomiast oglądałem nagrania z sesji, pytania jakie zadaje radny Etienne właśnie służą dokopaniu burmistrzowi i radnym z jego komitetu. Radny Etienne nie zadaje pytań tylko do uchwał które mogły by mu zaszkodzić (mieszkańcy) i z punktu moralnego są bezdyskusyjne.

  0
  1
  Odpowiedz
 5. gosc

  #mrówka – gdzie oglądałeś nagrania z sesji? podasz link? też bym zobaczył.

  1
  0
  Odpowiedz
 6. o żesz

  Też bym zobaczył to o czym pisze mrówka 🙂
  Podaj link.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Gas

  #mrówka – linku normalnie nie umiesz tu wklejać , czy Robisz to specjalnie…? 😉 Fakt – Ktoś to nagrywa…

  0
  0
  Odpowiedz
 8. mrówka

  Do Gas, zrobiłem to tak jak zwykle robię, a wyszło jak wyszło, a tu już teoria spiskowa (czy Robisz to specjalnie…?) Czy zawsze musicie się czegoś czepiać?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. o żesz

  mrówa, strzeliłeś sobie w stopę tymi linkami.
  Radni niezależni zadają normalne pytania, które maja rozwiać wątpliwości natomiast Rusiecki wykazuje się „kulturom osobistom”, którą wyniósł chyba z domu rodzinnego.
  Wstyd dla rodziców.
  Chyba, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.
  To nie jedyny raz, gdy arogancko odpowiada kobiecie, radnej.
  Pierwszy link, od 19 min.

  1
  0
  Odpowiedz
 10. mrówka

  O żesz czy Ty jesteś jakiś pokrzywdzony przez kogoś, skąd tyle złości i niezadowolenia? Przejrzyj wszystko nie tylko to co przesłałem. Ja nie bronię pana Rusieckiego bo też widzę pewne rzeczy, ale popatrz na całokształt sprawy. A jeśli pytania zadawane przez radnych niezależnych są dla Ciebie normalne to nie komentuj zachowania Burmistrzów bo jesteś krótkowzroczny. To co robią radni niezależni według Twojej oceny jest super, natomiast to co zrobi burmistrz i radni z jego komitetu jest be. Gdzie obiektywna ocena i spojrzenie. Umiesz tylko kopać. Niedaleko pada banan od bananowca.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. o żesz

  Mrówa ,Sekciarzu ! Fragmenty mówią o całości. Oto kolejna próbka zachowania wicka na sesji:

  „Inną sprawą jest sposób pracy wiceburmistrza Piotra Rusieckiego, który – na co często zwra

  cają uwagę radni – nie dość, że większość pytań merytorcznych traktuje jak atak, a pytającego
  jak wroga, to ucieka się do niestosownych żartów i osobistych przytyków, zwłaszcza w stosun

  ku do radnych płci przeciwnej. Burmistrz Dąbrowski nie reaguje na to co robi jego „przyjaciel,
  zastępca” Rusiecki. Wydaje się być nieobecny. Chociaż ostatno bardzo się ożywił, nie mogąc
  opanować rozbawienia, po tym jak wiceburmistrz Rusiecki wyznał, że „ja robię od przodu, od
  tyłu to może pani robi….” Ta wybitnie merytoryczna część wypowiedzi urzędnika dotyczyła
  pytań radnej na temat wykupu działki pod nowy budynek Urzędu Miejskiego.”
  Radni niezależni uczciwie pracują na 1600 pln, zadają pytania, chcą odpowiedzi. W przeciwieństwie do pozostałych, którzy milczą i tylko podnoszą ręce. Chyba troche to za mało na 1600 miesięcznie 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 12. mrówka

  O żesz, praca radnych to nie tylko podnoszenie rąk. Ja widzę że kolega ma takie nastawienie że nie pogadamy. Doceniam pracę wszystkich radnych i tych z komitetu burmistrza i tych niezależnych jeśli widać efekty, a widać i będę klaskał radnym Bergerowi, Małgorzacie Żebrowskiej, Pani Niecikowskiej itd. i niema dla mię znaczenia z jakiej są opcji. Dla Ciebie wszystko jest źle, źle głosują, nic nie robią, za duża dieta… Musisz startować w wyborach na radnego, ba na burmistrza zrobisz wszystko lepiej, a jak wygrasz i będziesz działał dla dobra mieszkańców to też będę Ci klaskał Sekciarzu.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. PPP

  MRÓWKA Z LEMIONGAMI SIE NIE DOGADASZ. NIE ZAWRACAJ SOBIE GŁOWY.
  ROBIMY TO CO I JAK BYLO USTALONE

  BURMISTRZ TOMASZ DĄBROWKI JEST NAJLEPSZYM BURMISTRZEM, ŁOMIANKI ZMIENIAJĄ SIĘ NA LEPSZE. WIDAĆ TO NA KAŻDYM KROKI.
  MIEZKAŃCY DZIĘKUJĄ PRAWDZIWEMU I NAJLEPSZEMU GOSPODARZOWI O DBANIE O DOBRO WPÓLNE, ZMIENIAMY NA LEPSZE ŁOMIANKI RAZEM!!!!!!1

  0
  0
  Odpowiedz
 14. o żesz

  mrówa; aktywność radnych burmistrza polega na harataniu wieczorami w gałe na orliku z wickiem 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 15. mrówka

  O żesz a jest coś co Ci się podoba, bo gdyby to mi nie podobało się wszystko jak Tobie, to zgłosił bym się do lekarza specjalisty może coś zaradzi. A jak nie to zmienił bym miejsce zamieszkania.Powiedz jak rodzina z Tobą wytrzymuje, jak wszystko jest nie tak jak byś chciał.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. gosc

  #mrówka – dzięki za linki, ale to sesje z 2015. Masz coś świeżego?

  Z tego co słychać, to coraz gorzej na tych sesjach.
  O co chodzi Rusieckiemu i jego ekipie?
  Mają większość, a nawalanka co sesja.

  5 radnych z opozycji, 2 wyrzuconych z jego komitetu, a on drakę robi, jakby go goniły wojska Napoleona…

  0
  0
  Odpowiedz
 17. mieszkaniec bajkowego

  Podsumowując. Radny Etienne jest w ostrym sporze z Burmistrzem, co przekłada się na od kilku już lat na brak jakichkolwiek inwestycji w Dziekanowie Bajkowym, o drogach nie wspominając, po których w zasadzie nie sposób jeździć autem osobowym. Sołectwo jest strasznie zaniedbywane (infrastruktura, wodociągi, kanalizacja, oświetlenie, itd..) w kontekście szybkiego rozwoju innych dzielnic miasta. Pytam więc co mieszkańcom Bajkowego z takiego radnego… ?

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Marcin Etienne

  Niezalogowany #mieszkaniec bajkowego ma dziś ewidentnie swój dzień. Sugerowałbym mu nawet, by udał się do kolektury i wytypował jakieś liczby za niewielki grosz…. Jest ogromnym szczęściarzem, bo poświęcam mu swój wpis, choć nigdy wobec anonimów tego nie robię. W dowód wdzięczności chętnie poznam jego prawdziwe dane. Byłoby mi niezwykle miło gdyby zechciał nam się tu przedstawić nasz, niezwykle troskliwy o sprawy Dziekanowa Bajkowego, mieszkaniec. Chętnie też się z nim spotkam, by wspólnie naradzić się, jak rozwiązać ten, jak to trafnie ujął, „ostry spór”.

  O co w nim chodzi… a to za chwilę.

  Zacznijmy jednak od pytania, jakie użytkownik „noname” zadaje mieszkańcom w ostatnim zdaniu swojego wpisu. Odpowiem przewrotnie – również pytaniem, które poprę w dalszej części swojej odpowiedzi kilkoma tezami.

  Tak, więc – co mieszkańcom Bajkowego z takiego burmistrza?

  Powiem więcej… Co mieszkańcom Sadowej, Burakowa, os. Prochownia, Łomianek Starych, Łomianek Dolnych itd. z takiego burmistrza?

  Przenieśmy się kilka lat wstecz. Do czasów, gdy obecny burmistrz większość swojego czasu spędzał z dala od Łomianek (w Radziejowicach), przez co o spory z mieszkańcami naszej gminy było znacznie trudniej. Okręgi wyborcze były wtedy wielomandatowe. Radnymi m.in mojego sołectwa byli Adam Salwowski i Krzysztof Wawer (obecni radni z KWW Tomasza Dąbrowskiego). Sołtysem Dziekanowa Bajkowego był wtedy Mieczysław Łukijańczuk (kandydat z 2014 r. na radnego z KWW Tomasza Dąbrowskiego).

  Jakie inwestycje na terenie Dziekanowa Bajkowego po sobie zostawili? Zorientowanych mieszkańców poproszę o pomoc…

  Tymczasem w maju 2009 roku mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego wybrali sołtysem mnie. Półtora roku później zostałem ich reprezentantem w Radzie Miejskiej. Burmistrzem Łomianek wybrany został Tomasz Dąbrowski (119 głosami), którego Komitet Wyborczy wsławił się brutalną kampanią wyborczą, między innymi za sprawą periodyka o nazwie „Twoje Łomianki” (pot. „zielona gazeta”). Do dnia dzisiejszego, co bardziej gorące głowy z pierwszych stron lokalnej prasy, tłumaczą się za swoje teksty przed sądami.

  Kadencja 2010-14 była trudną, ale nie beznadziejną. Burmistrz nie miał większości w Radzie. Zobowiązany był do realizacji zadań inwestycyjnych, które wpisane zostały wcześniej do budżetu. Mocno „przyciśnięty” je realizował.

  W Dziekanowie Bajkowym musiał zrealizować rozpoczęte zadania inwestycyjne dot. oświetlenia drogi opaskowej, czy budowy dwufunkcyjnego boiska. Musiał zrealizować również kilka drobnych inwestycji, obiecanych przeze mnie mieszkańcom w zamian za przekazane gminie nieodpłatnie grunty pod drogą. Tak było np. z doświetleniem ul. Bolka i Lolka, ul. Kota w Butach, czy ul. Kopciuszka… Co się skończyło? Zabrano nam klucze do tablic osiedlowych i sołeckich. Przestano regularnie równać wszystkie ulice, zaczęto ignorować zaproszenia na sołeckie zebrania mieszkańców. Na łomiankowskim rynku prasy pojawił się kolejny periodyk o nazwie Łomianki (pot. „czerwony szmatławiec”), który szydził i wyśmiewał radnych, w tym i mnie.

  W 2014 r. na kolejną kadencję wybrany został Tomasz Dąbrowski. Posiada dziś większość w Radzie Miejskiej i zręcznie to wykorzystuje. Pozbawił mieszkańców Dziekanowa Bajkowego funduszu sołeckiego na 2016 r. Najpewniej zabierze mieszkańcom również środki na 2017 r. Ignoruje składane przeze mnie wnioski do budżetu dot. inwestycji na terenie Dziekanowa Bajkowego. Próbuje pozbawić mieszkańców sołtysa, ich bezpośredniego reprezentanta. Sołtysa, którego mógłbym posądzić o wiele, ale nie o brak chęci porozumienia z urzędującym burmistrzem.

  Co mi dziś pozostaje?

  Dziś mogę piętnować niegospodarność oraz prywatę, a czasem wręcz kołtuństwo urzędujących władz. Mogę również reprezentować interesy mieszkańców swojego sołectwa przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Co, z niekrytą przyjemnością czynię. I w tym miejscu rodzi się ten „ostry spór”, jak to zręcznie ujął w swoim poście użytkownik „noname” vs #mieszkaniec bajkowego.

  Myślę, że tyle wyjaśnień z mojej strony wystarczy. Ufam, że zasłużyłem swoim wpisem, by poznać dane osoby, której poświęciłem tyle czasu na odpowiedź. Jedyna niepowtarzalna okazja. Więcej się taka nie przytrafi… 🙂

  1
  0
  Odpowiedz
 19. niezalogowany

  Panowie Dąbrowski i Rusiecki nie powinni zajmować takich stanowisk jakie zajmują.To osoby nie przygotowane do zarządzania gminą i kierowania zespołem ludzkim..
  Jeden milczący, a drugi mącący razem z sekretarz .Realizują przygotowane projekty przez poprzedników i chwalą się,że to ich działania.Nie potrafią godnie reprezentować gminy.Tyle krzywd ludzkich,co oni wyrządzili nigdy nie było.Tylu przegranych spraw sądowych i wysokich kosztów takich postępowań też nie było. Trzeba porozmawiać z pracownikami.Przewodniczący rady to też osoba nie na to stanowisko.To ciągły krzykacz,który w porzednich kadencjach występował o zmniejszenie diet dla radnych a teraz milczy.Tak bardzo pasuje mu wysoka dieta ponad 2000 zł.Ja w pełni popieram działania radnego Etienne.

  1
  0
  Odpowiedz
 20. zorro

  Chyba każdy wyborca oddając głos na pana Dąbrowskiego wiedział że głosuję też na Rusieckiego. Trzeba było myśleć przed oddaniem głosu a nie teraz płakać.
  Panowie robią co chcą bo podległa im rada nie jest w stanie i nie chce nawet obiektywnie spojrzeć na ich decyzje. Władza w 100 procentach jest w rękach dwóch a może nawet jednej osoby. Takich wyborów dokonali mieszkańcy, nikt inny.

  3
  0
  Odpowiedz
 21. paranoja

  Bo naszym lomiankowskim wyborcom wystarczy zagrać umpa umpa na dechach, polać trochę piwa, i niczym przysłowiowe chochoły idą tanecznym krokiem do urn wyborczych , aby oddać swój cenny głos. Nic się nie zmieniło od czasów Wyspiańskiego. Niestety.

  3
  0
  Odpowiedz
 22. Lilu

  do #P-J-R Napisałeś
  „Dziwię się, że burmistrz Dąbrowski trzyma przy sobie takiego kogoś.”
  Kto tu kogo trzyma? Lista płac w UM mówi jasno i ostatecznie kto tu rządzi.

  2
  0
  Odpowiedz
 23. zwykły obywatel

  współczuje mieszkańcom Bajkowego głupoty ich radnego…

  1
  4
  Odpowiedz
 24. zalogowany

  Ja gratuluję mieszkańcom Dziekanowa Bajkowego ,że mają tak inteligentnego i doświadczonego radnego jakim jest pan Etienne.

  3
  1
  Odpowiedz
 25. zwykły obywatel

  …i napisał to sam radny Etienne zapewne!

  0
  0
  Odpowiedz
 26. zalogowany

  Zapewne nie pan radny to napisał,tylko osoba uczestnicząca w sesjach.P.Etienne to kandydat na burmistrza!

  0
  0
  Odpowiedz
 27. zsali

  a jak tam procesik o zniesławienie?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *