www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Nowe osiedle w Łomiankach

Projekt Naturalis będzie położony na terenie Łomianek Dolnych, pomiędzy ul. Wiślaną i Fabryczną. Inwestycja realizowana w czterech etapach zakłada budowę 11 budynków na działce o powierzchni 31,800 m2. Łącznie przewidzianych jest ok. 500 mieszkań o powierzchni od 32 m2 do 79 m2. 3-piętrowe budynki będą wyposażone w halę garażową i komórki lokatorskie na poziomie -1. Osiedle będzie częściowo ogrodzone, a każda z klatek wyposażona w windę. W strukturze mieszkań przewidziane są najpopularniejsze rozkłady, przeważają mieszkania 2-pokojowe o powierzchni ok. 50 m2. Do lokali na parterze przynależą tarasy z ogródkami o powierzchni 22 – 41 m2. Do wszystkich mieszkań przynależy balkon lub loggia o powierzchni 3,5 – 13 m2. Mieszkania będą wyposażone w duże drewniane okna, które są cechą charakterystyczną wszystkich projektów Ronson Development.

W pierwszym etapie powstanie jeden budynek z 52 mieszkaniami. Średnie ceny mieszkań będą kształtować się na poziomie ok. 6500 zł za m2. Przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży, która ruszy 17 lipca obowiązywać będzie specjalna oferta, w ramach której klienci mogą liczyć na 5% rabatu. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już na przełomie 2011 i 2012 roku.

Naturalis to nowa tętniąca życiem część Łomianek. Obok budynków mieszkaniowych wewnątrz osiedla powstaną sklepy, punkty usługowe i kawiarnie. Osiedle zostało zaprojektowane tak, aby pozwoliło mieszkańcom cieszyć się wszystkimi korzyściami wynikającymi z bliskości dobrze rozwiniętej infrastruktury. Nowoczesna architektura doskonale wkomponowuje się w otaczający, zielony krajobraz. Minimalistyczny charakter inwestycji podkreślają liczne przeszklenia. Na terenie inwestycji przewidziano atrakcyjne elementy małej architektury takie jak kolorowy plac zabaw dla dzieci, liczne alejki spacerowe i skwery z fontannami.

Naturalis to nowoczesny projekt położony w pobliżu licznych terenów zielonych w tym Kampinowskiego Parku Krajobrazowego. Bliskość terenów rekreacyjnych pozwala na długi spacer, piknik czy wyprawę rowerową. Rozwinięta infrastruktura miejska Łomianek w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie swoim mieszkańcom. Dostępność rozmaitych obiektów użyteczności publicznej (szkół, przedszkoli, sklepów, placówek medycznych) sprawia, że życie w Łomiankach jest proste i przyjemne. Do uprawiania sportu zachęcają renomowane ośrodki sportu oraz pobliska stadnina koni. Dystans 15 km do centrum Warszawy pokonuje się szeroką ulicą trzypasmową, zaś komunikacja miejska pozwala dojechać do stacji metra Młociny w zaledwie 20 minut. – tak o nowym osiedlu pisze inwestor.

Budowa osiedla ma ruszyć już w wakacje 2010 roku, na terenach, na których kiedyś była garbarnia – teren ten jest skażony metalami ciężkimi. Według zapewnień Spółki teren zostanie zrekultywowany przed wejściem generalnego wykonawcy na teren budowy.

Jak powstanie nowego osiedla odbije się na zatłoczeniu – i tak już w godzinach szczytu – nieprzejezdnych Łomianek – to się okaże. Możemy być jednak pewni, że informacja inwestora o tym, ze do stacji metra można dojechać w 20 minut jest mocno naciągana… No chyba, że przyszli mieszkańcy Naturalis wybiorą drogę powietrzną w godzinach 22. wieczorem – 6. rano :).

źrdóło: NBS Communications Sp. z o.o. / Ronson Development
redakcja@lomianki.info

Nowe osiedle w Łomiankach

Nowe osiedle w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *