www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Odbiór śmieci z komplikacjami 🙁

Niestety sprawa odbioru śmieci w Łomiankach nie obędzie się bez komplikacji. Jedna z firm odwołała się od wyników przetargu. Opóźni to wejście w życie nowego systemu śmieciowego…

Jakie decyzje podejmie Urząd? Kto odbierze śmieci na początku lipca? Szczegóły wkrótce…

redakcja@lomianki.info

Odbiór śmieci z komplikacjami :(

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. Daniel

  Jak widać apele burmistrza nie zdołały uchronić Łomianek przed odwołaniami. Szkoda. Pewnie będzie tak, że śmieci będą odbierać firmy, które robiły to dotychczas, a rozliczenia będzie robił urząd.
  Będzie niezły bałagan tak jak w Warszawie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. janina

  Ale chyba nikt nie jest zaskoczony takim obrotem spraw. Właśnie tego można się było spodziewać 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Sylwia Maksim - Wojcicka

  „Jeżeli jednak któraś z firm skorzysta z przysługującego im prawa do odwołania, podpisanie umowy może się przesunąć nawet o kilka tygodni, ale wtedy gmina ma przygotowany wariant alternatywny.„.
  cytat ze strony: http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=2283

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lulu

  Byś ma tak podpisane wypowiedzenia, że odbiera śmieci tak długo jak długo będzie taka potrzeba, czyli aż UM się pozbiera z tematem. Oczywiście rozliczenie następuje pomiędzy Bysiem i jego klientem. Dzięki temu nie musimy zawozić naszych śmieci pod Urząd.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Madzia

  Wariant alternatywny, wariantem alternatywnym ale ja 21 czerwca nie miałam ostatni kurs śmieciary. W co mam pakować swoje śmieci?
  Ten brak o dalszych losach informacji mnie dobija.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. asdfg

  LEMINGI już widzę robią zadymę. Przyznajcie więcej pieniędzy dla Naszego Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego to będziecie mogli wymagać. Za takie pieniądze nikt poważny nie będzie pracował na 100% żeby wam się „żyło lepiej”.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. do #asdfg

  Jeżeli ktoś się podejmuje sprawować stanowisko Burmistrza, nie powinien to robić najlepiej, jak to tylko potrafi, niezależnie od zarobków. W przeciwnym razie po prostu się na to stanowisko nie nadaje!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. wicek

  O ustawie śmieciowej wiadomo było od dawna. Dlaczego gmina zorganizowała przetarg w ostatniej chwili nie biorąc pod uwagę, że któraś z firm złoży odwołanie? Czy my Polacy musimy być mistrzami ostatniej chwili?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. M2013

  Rzeczywiście, BYŚ nadal może odbierać, tylko, że od 1 lipca oficjalnie śmieci należą do gminy i to gminie do 15 bodaj trzeba zapłacić – choć dalej nie wiem, na jakiej podstawie, bo nowe deklaracje właściwie nigdzie nie dotarły i nikt nie wie, że w ogóle musi znów coś wypełniać.

  Wniosek = mam zapłacić zarówno Bysiowi, jak i gminie?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. z.l

  Płacisz Bysiowi czy innej firmie i rachunek wysyłasz do gminy żeby zwróciła pieniądze. Wysyłasz do wojewody kopie faktury i informacje do RIO, żeby wiedzieli.

  Za to powinien zapłacić Dąbrowski i Rusiecki. Pierwszy, bo jest odpowiedzialny za bałagan w gminie i zatrudnianie klesi z Nowego Dworu Mazowieckiego, a drugi, bo zamiast wziąć się do pracy i organizacji wywozu smieci wypisuje na różnych forach w czasie gdy powinien być w pracy.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Lala

  z.l
  Dodaj co Rusiecki wypisuje – głównie peany o sukcesach Burmistrza. No i swoich oczywiście.
  asdfg
  Szkoda czytać swoje posty. Siedzisz u Burmistrza w kieszeni czy co? Opraw sobie jego zdjęcie w ramkę i powieś na szyi.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Patron

  Tylko krzykacz burak z Burakowa może nam w tej trudnej sytuacji pomóc tylko on potrafi gadać głupoty,tupać ,gwizdać na ludzi zamiast na swoje gołębie.Zachowanie typowego osła .No i ten skowyt razem z małym filutkiem z brodą. A śmieci czekają na wywóz

  0
  0
  Odpowiedz
 13. M2013

  Zadzwoniłam do Bysia – na dzień dzisiejszy nie wiedzą nic. Mam dzwonić w poniedziałek. A planowy wywóz miał być w poniedziałek właśnie najbliższy, więc i pojemnik prawie pełen.

  Od 1 lipca śmieci należą do gminy i nawet, jeśli powiedzmy 15 lipca zrobią wywóz, to niby jak, skoro te śmiecie na pewno nie będą posortowane? A jak z płatnością? Mam wysłać urzędowi fakturę?

  Najgorsze jest to, że nikt nic nie wie – za tydzień wszystkie odpady zaczną lądować w Kampinosie i pod wałem w skali znacznie większej, niż obecnie.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. mieszkaniec

  Ja kupuję worki i od 1 lipca będę wynosił śmieci pod siedzibę urzędu. Proste.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Armii Krajowej

  Niestety, w piątek, 28.06 pracownicy firmy \\\”Byś\\\”” miałem z nimi podpisaną umowę (którą de facto musiałem wypowiedzieć z dniem 1 lipca) zabrali pojemnik. Mam pytanie – co mam robić ze śmieciami????. Będę wynosił do pojemników na ulicę. „

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *