www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Oddaj zepsuty telefon… i nie tylko

W ramach programu Moje miasto bez elektrośmieci mieszkańcy Łomianek mogą korzystać z darmowych punktów zbierania elektrośmieci. Dzięki temu możliwe jest prawidłowe pozbycie się urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Ciężko wyobrazić sobie życie bez urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Nasze domy pełne są sprzętów, których zadaniem jest usprawnić codzienne czynności. Niestety, współczesne urządzenia, mimo, że są coraz bardziej nowoczesne, mają krótszy termin przydatności, niż te produkowane piętnaście czy dwadzieścia lat temu. Nowa pralka czy lodówka działa średnio 5-10 lat, a mniejsze urządzenia typu komputer czy telefon jeszcze krócej. Co za tym idzie, musimy je częściej wymieniać.

Co robić ze zużytym sprzętem?

Urządzenia elektryczne i elektroniczne, nawet te najmniejsze, zawierają w sobie toksyczne substancje. Nieprawidłowe przechowywanie sprzętu, w nieprzystosowanym do tego miejscu może spowodować uwolnienie się tych toksyn do środowiska, negatywnie wpływając na zdrowie ludzi i zwierząt. Dlatego tak ważne jest, aby elektrośmieci trafiły do punktów selektywnej zbiórki, po czym trafią do zakładu przetwarzania. Zostaną tam poddane procesowi przetwarzani oraz recyklingowi.

W łatwy sposób pozbądź się elektrośmieci z domu

ElektroEko, organizacja odzysku oferuje mieszkańcom Łomianek możliwość darmowego pozbycia się urządzeń elektrycznych i elektronicznych, między innymi takich jak telefon komórkowy, komputer, szczoteczka elektryczna i wiele innych. Pamiętajmy, że za wyrzucanie sprzętów razem z innymi odpadami lub pozostawienie na dzikim wysypisku grozi grzywna w wysokości nawet do 5 000 złotych.

PUNKT ODBIORU:
ul. Brukowa 25 (parking przy CH Auchan)
Każda trzecia sobota miesiąca, w godz. 9.00-14.00

Bezpośredni odbiór z domów – możemy także pozbyć się wielkogabarytowych elektrośmieci (np. lodówki, kuchenki elektrycznej, zmywarki do naczyń) nie wychodząc z domu. Wystarczy że wejdziemy na stronę www.elektrosmieci.pl, lub zadzwonimy pod numer 2222 333 00, i wypełniając specjalny formularz, lub dzwoniąc na wskazany numer telefonu ustalimy dogodny termin ich odbioru. Usługa jest BEZPŁATNA.

Oddaj zepsuty telefon... i nie tylko

Oddaj zepsuty telefon... i nie tylko

Oddaj zepsuty telefon... i nie tylko

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. gender

    Świeetny pomysł. Można się pozbyć starych lodówek i telewizorów z domu.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *