www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Odśnieżanie dachów

Mimo, że po obfitych opadach śniegu nadeszła odwilż, należy pamiętać o zalegającej na dachach – zwłaszcza płakich – grubej warstwie śniegu. To właśnie teraz, przy opadach deszczu ze śniegiem, jest on dużym zagrożeniem zarówno dla stablilności samej konstrukcji budynków, jak i bezpieczeństwa osób będących w bezpośrednim zasięgu osuwających się nawisów śnieżnych.
Metr sześcienny śniegu może ważyć od 250-400 kilogramów, a więc cienka, 10 centrymetrowa warstwa białego puchu to aż 25-40 kg obciążenia na metr kwadratowy. Mokry, ubity i zamarznięty śnieg jest cięższy.

Odśnieżanie dachu najlepiej zlecić firmie zajmującej się tym profesjonalnie. Koszt takiej operacji waha się od 2 do 6 złotych za metr kwadratowy dachu. Można pokusić się o odśnieżanie we własnym zakresie. Należy pamiętać o zabezpieczeniu – najlepiej przywiązać się grubą liną do czegoś stałego np. komina. Uprawnienia do pracy na wysokościach posiadają również strażacy łomiankowskiego OSP.

MSWiA przypomina… Odśnieżanie dachu i usuwanie sopli należy do obowiązków właściciela bądź zarządcy nieruchomości. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem w wysokości co najmniej 500 zł. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

redakcja@lomianki.info

Odśnieżanie dachów

Odśnieżanie dachów

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. tUdYoRrzR5w

    autoowners insurance what is the lowest car insurance network online courses liability insurance employment practices auto insurance quotes

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *