www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

1 czerwca 61 osób w tym 23 najmłodszych fanów off roadu stanęło na starcie Mazovia Off Road Family Adventure przy Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Impreza, która odbyła się w ramach lokalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka swoją metę miała w Łomiankach. Entuzjaści jazdy terenowej przebyli dokładnie 60 780 metrów po bezdrożach Mazowsza, w rozlewisku Wisły i Narwi.

Po podliczeniu punktów I Mazovia Off Road Family Adventure zwyciężyła załoga LELUTKI, w składzie: kierowca Anna Bilińska, pilot Adam Biliński, pasażerowie Marcelina (lat 7) i Bartek (lat 3). LELUTKI byli najlepsi też w kategorii „Król Błota”” – zebrali wszystkie pieczątki na trasie, oraz zostali wskazani przez pozostałych uczestników jako ekipa fair play. Drugie miejsce zajęli Jarek Bednarczyk z pilotem Jarkiem Bednarczykiem jr. Na trzecim miejscu podium znaleźli się Grzegorz i Kacper Karczmarzykowie.

Trasę uruchomiono o godz. 9:30. Na 20 załóg czekały ciężkie przeprawy na terenach, nad którymi w nocy przeszły silne opady deszczu. Na trasie wszyscy poddali się jednak atmosferze rodzinnej przygody i pomogli sobie wzajemnie na najtrudniejszych odcinkach trasy. Ten etap zakończył OeS na piaszczystym terenie o zróżnicowanym nachyleniu.

W drugiej części trasy, po przejechaniu przez podmokłe łąki i okoliczne pola, zawodnicy podążali okolicami brzegów Wisły, gdzie trasa biegła wzdłuż wałów rzecznych. W tym miejscu organizatorzy przygotowali wymagający drugi odcinek specjalny, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności techniczne i możliwości swoich terenowych aut. Pierwsze pojazdy wjechały na metę po 6,5 godzinach jazdy, około godz. 16.00. Z 20 załóg, które wyjechały na trasę, sklasyfikowanych zostało 18 – 2 załogi nie ukończyły przejazdu.

Po pełnym wyzwań dniu uczestnicy wyprawy wzięli udział w rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się przy Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach. Tam też samochody uczestników stworzyły swoisty park maszyn, który budził zainteresowanie zarówno dorosłych, jak i najmłodszych fanów motoryzacji. Dla niektórych była to pierwsza okazji, żeby obudzić w sobie fascynację jazdą off road.

Organizatorami Mazovia Off Road Family Adventure są LandWorld Team, Bez Asfaltu i Mador 4×4.
Patronat nad Mazovia Off Road Family Adventure objęli Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Burmistrz Miasta Łomianki, a także Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Patronami medialnymi wydarzenia są OFF-ROAD PL Magazyn 4×4, www.turystyka4x4.pl, www.mania4x4.pl, www.LOMIANKI.INFO oraz Tygodnik Nowodworski.

Organizatorzy przygotowują się już do kolejnej imprezy off road. 6 i 7 września odbędzie się Transgranica 4×4, podczas której załogi poznają okolice Gołdapi.


Anna i Adam Bilińscy – zwycięzcy I Mazovia Off Road Family Adventure
Trasa jak na przejazd turystyczny była rzeczywiście dość wymagająca. Najtrudniejszy był początek trasy. Jak ktoś miał słabszy samochód mógł mieć problemy już na tym etapie. W off roadzie startujemy w sumie od ponad roku. Dzisiaj w Dzień Dziecka, wzięliśmy ze sobą dzieci. Jednak zazwyczaj różnie to bywa. Jeżeli wiemy, że trasa jest bardzo trudna to sami bierzemy udział w rywalizacji, a dzieciaki zostają w domu.

Jarek Bednarczyk i Jarek Bednarczyk jr – II miejsce w I Mazovia Off Road Family Adventure
Dla nas amatorów była bardzo wymagająca. Po tych kilkudniowych opadach deszczu było dużo trudniej niż się spodziewałem. Najwięcej problemów sprawił właśnie podmokły teren i zbyt małe opony na takie warunki w naszym przypadku. To nasz pierwszy start. Samochód kupiliśmy zaledwie miesiąc temu. Syn był dzisiaj moim pilotem. Nauczył się czytać roadbooka, obsługi metromierza i GPS – bardzo mi dziś pomagał. Spisał się wzorowo. Tylko raz zabłądziliśmy, ale pozostałą część trasy przejechaliśmy bezbłędnie.


Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

Offroadowy Dzień Dziecka za nami

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *