www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ogólnopolski strajk nauczycieli

Zapowiadany od dłuższego czasu, ogólnopolski strajk nauczycieli powoli staje się faktem.Nauczyciele z łomiankowskich szkół zapowiedzieli przyłączenie się do protestów.

W referendum przeprowadzonym w siedmiu łomiankowskich placówkach na głosujących 270 osób (tj. 81% ogólnej liczby uprawnionych), za strajkiem opowiedziało się 89%.

Urząd Miasta i Gminy Łomianki poinformował, że prawdopodobnie 8 kwietnia do strajku przystąpią nauczyciele ze wszystkich szkół podstawowych w Łomiankach. W placówkach tych, przez okres trwania strajku, nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a nieliczna kadra niestrajkująca postara się w miarę możliwości zapewnić opiekę tym dzieciom, których rodzice będą zmuszeni przyprowadzić je do szkoły.
Jednak w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym w przypadku strajku nie będzie również zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dlatego rodzice, którzy w tych dniach nie będą w stanie zapewnić opieki dziecku, mogą przywieźć je do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Warszawskiej 73.

Dyrektorzy szkół w naszej gminie wstępnie zadeklarowali, że egzaminy gimnazjalne planowane na 10–12 kwietnia br. oraz egzaminy ósmoklasisty planowane na 15–17 kwietnia br. powinny zostać przeprowadzone.

Do strajku przyłączy się również jedno przedszkole samorządowe (przy ul. M. Konopnickiej 65 w Dziekanowie Leśnym). Pozostałe przedszkola samorządowe w naszej gminie będą pracowały normalnie.

W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna. Informacje będą zamieszczane na stronach internetowych Urzędu oraz w będą przekazywane w komunikatach dzienników elektronicznych.

______________________________

Wszystkim rodzicom, którzy nie mogą zapewnić swoim dzieciom opieki podczas strajku, klub HAPPYLAND proponuje całodzienną opiekę (kreatywne animacje, zajęcia plastyczne itp.) w godzinach 7:30-18.00. Koszt 40 zł. Możliwość zamówienia cateringu. Kontakt: 22 243 25 30, Łomianki, ul. Szkolna 34.

Ogólnopolski strajk nauczycieli

Ogólnopolski strajk nauczycieli

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Anka

  Dziękuję pani minister za zamiesznanie z potrójnym rocznikiem chętnych do szkół śrenich oraz za zamieszanie ze strajkami. Tak fatalnej sytuacji w szkolnictwie chyba nigdy nie było

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Marek

  A tak od strony gminy – jestem ciekaw czy gmina jest przygotowana na składane przez rodziców pozwy cywilne 🤔

  Swoją drogą Happyland może trochę zwiększyć obroty 😂😂

  0
  0
  Odpowiedz
 3. dfw wwe ew

  Jakby Burmistrzem był Nasz Burmistrz Piotr Rusiecki i Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski to nie byłoby rzadnych strajków
  Nikt by się nie odwarzył . : )
  A teraz macie co chciliście .
  He he he he

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Krokodyl

  Ok jestem za podwyżka dla na nauczycieli pod warunkiem wprowadzenia 40 godzinowe tygodnia pracy.
  Nie znam długiej takiej grupy zawodowej która ma tyle wolnego.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *