Ogólnopolski strajk nauczycieli
Zapowiadany od dłuższego czasu, ogólnopolski strajk nauczycieli powoli staje się faktem.Nauczyciele z łomiankowskich szkół zapowiedzieli przyłączenie się do protestów.
W referendum przeprowadzonym w siedmiu łomiankowskich placówkach na głosujących 270 osób (tj. 81% ogólnej liczby uprawnionych), za strajkiem opowiedziało się 89%.
Urząd Miasta i Gminy Łomianki poinformował, że prawdopodobnie 8 kwietnia do strajku przystąpią nauczyciele ze wszystkich szkół podstawowych w Łomiankach. W placówkach tych, przez okres trwania strajku, nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a nieliczna kadra niestrajkująca postara się w miarę możliwości zapewnić opiekę tym dzieciom, których rodzice będą zmuszeni przyprowadzić je do szkoły.
Jednak w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym w przypadku strajku nie będzie również zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dlatego rodzice, którzy w tych dniach nie będą w stanie zapewnić opieki dziecku, mogą przywieźć je do Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Warszawskiej 73.
Dyrektorzy szkół w naszej gminie wstępnie zadeklarowali, że egzaminy gimnazjalne planowane na 10–12 kwietnia br. oraz egzaminy ósmoklasisty planowane na 15–17 kwietnia br. powinny zostać przeprowadzone.
Do strajku przyłączy się również jedno przedszkole samorządowe (przy ul. M. Konopnickiej 65 w Dziekanowie Leśnym). Pozostałe przedszkola samorządowe w naszej gminie będą pracowały normalnie.
W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna. Informacje będą zamieszczane na stronach internetowych Urzędu oraz w będą przekazywane w komunikatach dzienników elektronicznych.
______________________________
Wszystkim rodzicom, którzy nie mogą zapewnić swoim dzieciom opieki podczas strajku, klub HAPPYLAND proponuje całodzienną opiekę (kreatywne animacje, zajęcia plastyczne itp.) w godzinach 7:30-18.00. Koszt 40 zł. Możliwość zamówienia cateringu. Kontakt: 22 243 25 30, Łomianki, ul. Szkolna 34.
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
5 komentarzy
Wyślij komentarz
Dopiero trzeci konkurs przyniósł rozstrzygnięcie. Jest dyrektorka żłobka w Sadowej
Po dwóch wcześniejszych, nieskutecznych postępowaniach gmina w końcu wyłoniła osobę, która pokieruje Gminnym Żłobkiem...
Historia spotyka się ze sportem. III Palmirski Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego
W sercu Puszczy Kampinoskiej ponownie pojawią się biegacze, którzy łączą sportową pasję z upamiętnieniem jednego z...
Awaria stacji uzdatniania wody. Pół Łomianek bez wody
Dziś, w niedzielę 18 sierpnia, doszło do awarii jednej ze stacji uzdatniania wody, przez co w znacznej części ...
W Łomiankach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.
16 sierpnia w Burakowie odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy...
Kończy się termin składania wniosków w Łomiankach. Można dostać do 1000 zł na zbiorniki i ogrody deszczowe
Tylko do 31 sierpnia mieszkańcy Łomianek mogą ubiegać się o dofinansowanie na przydomowe zbiorniki na deszczówkę i...
Straż Miejska w Łomiankach odłowiła jeżozwierza. Widziany był drugi osobnik
Nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Łomiankach. We wtorek przy ul. Zachodniej strażnicy odłowili jeżozwierza,...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #162
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" zachęcamy do...
Nowa przestrzeń sołecka w Łomiankach Dolnych. Mieszkańcy spotkali się przy ognisku
W sobotę, 8 sierpnia 2026 roku, mieszkańcy Łomianek Dolnych spotkali się na wspólnym ognisku zorganizowanym na nowo...
Długi sierpniowy weekend? A może na mazowieckiej wsi?
Nie trzeba jechać setek kilometrów, by dobrze wypocząć. Kilkugodzinny dojazd, stanie w korkach, szukanie noclegu -...













Dziękuję pani minister za zamiesznanie z potrójnym rocznikiem chętnych do szkół śrenich oraz za zamieszanie ze strajkami. Tak fatalnej sytuacji w szkolnictwie chyba nigdy nie było
A tak od strony gminy – jestem ciekaw czy gmina jest przygotowana na składane przez rodziców pozwy cywilne 🤔
Swoją drogą Happyland może trochę zwiększyć obroty 😂😂
Jakby Burmistrzem był Nasz Burmistrz Piotr Rusiecki i Nasz Burmistrz Tomasz Dąbrowski to nie byłoby rzadnych strajków
Nikt by się nie odwarzył . : )
A teraz macie co chciliście .
He he he he
Ok jestem za podwyżka dla na nauczycieli pod warunkiem wprowadzenia 40 godzinowe tygodnia pracy.
Nie znam długiej takiej grupy zawodowej która ma tyle wolnego.
https://bezprawnik.pl/ile-pracuja-nauczyciele/