www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

OPS działa dłużej dla biorców 500+

Już 1 kwietnia rozpocznie się składanie wniosków w związku z wejściem w życie ustawy Rodzina 500+. Specjalnie dla wybranych i uprzywilejowanych rodzin, którym przysługuje dofinansowanie, łomiankowski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie działał dłużej.

Wydłuża godziny pracy do obsługi powyższego świadczenia według załączonego harmonogramu:
1 kwietnia 2016 r. – w godzinach 8-20;
2 kwietnia (sobota) – w godzinach 10-15;
4 kwietnia – 15 kwietnia 2016 r. – w godzinach 8-20 poza sobotami;
18 kwietnia – 29 kwietnia – w godzinach 8-18 poza sobotami.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach, ul. Szpitalna 7, 05-092 Łomianki
tel./fax 22 751-90-57, tel./fax 22 751-40-89

OPS działa dłużej dla biorców 500+

OPS działa dłużej dla biorców 500+

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

27 komentarzy

 1. biuro1

  Czy ktoś wyliczył ile te każde 500 złotych będzie faktycznie kosztowało podatnika? 700? 900? 1000 złotych? Przecież pracownicy OPS nie pracują za darmo.
  Droga ta kiełbasa (dla części pewnie flaszka) wyborcza.

  Jak łatwo jest rozdawać nie swoje pieniądze.
  Margaret Thatcher kiedyś powieziała: Problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. o żesz

  Donald razem z PO przez 8 lat nic nie robili i wtedy był najlepiej;) Publiczne pieniądze nie były marnowane 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Rozdawać nie swoje każdy potrafi

  I Donald z PO i Kaczor z PIS są siebie warci. Zamiast obniżyć podatki rozdają publiczne pieniądze.

  Potrzeba kogoś kto ma nowoczesne spojrzenie na finanse publiczne, kogoś kto nie boi się mocnych decyzji aby zlikwidować przywileje.
  A nie tylko obiecują obniżanie podatków, podwyższanie kwoty wolnej od podatku i nic z tego nie ma. Rozdawać nie swoje każdy potrafi. Kiełbasa wyborcza!

  Kiedyś nasi pradziadowie płacili dziesięcine, a teraz ile płacimy?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. iuyhj

  Dzięki Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowksiemu i Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu Łomianki i Polska zmienia się na lepsze. Zmiany na lepsze widać na każdym kroku.

  Nie podoba się to zwykłej lemingozie i cfaniakom biznesu którzy chcą zbijać fortuny, budować wille i wyjazdy sobie sponsorować !!!!!!!!!!!!!!!!

  Burmistrz Tomasz Dąbrowski zmienia Łomianki na lepsze,
  500+ należy i Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu i Burmistrzowi Piotrowi Rusieckiemu !!!!!!!!!!!!!!1

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Tomek

  Te pieniądze dla WYBRANCYH nie pochodzą z kieszeni prezesów i burmistrzów tylko z cieżkiej pracy WSZYSTKICH.
  Brak górnej granicy dochodowej i pominięcie rodzin z jednym dzieckiem jest bardzo nieprawiedliwe i niezrozumiełe.
  Ale przecież prezesi, burmistrzowie i posłowie nie odrzucą takiego kąska 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  Obniżenie podatków nic nie da bo najwięcej zyskaliby najbogatsi a ci tych pieniędzy nie wydadzą a schowają na przyszłe wydatki. 500 zł wspomoże głównie mniej zamożne rodziny. 97% społeczeństwa jest w pierwszym progu dochodowym (tj pon. ok 85 000). Mediana zarobków w naszym kraju to około 3 500 to znaczy, że połowa zarabia do tej wartości a najczęściej spotykana płaca jest na poziomie 2 400 zł. Jesteśmy biedakami. Każda złotówka wpakowana w tych najmniej zarabiających wróci do obiegu bo ci ludzie będą (bo muszą ) kupować. Oni nie odłożą tych pieniędzy bo ich potrzeby są na poziomie podstawowym.
  Dlaczego byliśmy podobno zieloną wyspą, która okazała się być czerwona w rzeczywistości, … bo nie mieliśmy czego oszczędzać. Niemiec zrezygnował z nowego komputera, wycieczki, nowej kurtki na motor itp. A Polak chleb musiał kupić, but po 5 latach również, nowe książki za 600 też. I tak popyt wew. rósł i pkb się poprawiło.
  A dlaczego nie dostają „pierwsze” dzieci. Bo jest jeszcze aspekt demograficzny, który program 500+ również porusza. Wszak jesteśmy na wymarciu więc do roboty.
  I nie piszcie mi tu o dziecioróbstwie proszę.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. jednoosobowa firma

  Więc twoim zdaniem najlepiej jeszcze bardziej podnieść podatki przedsiębiorcom (podejrzewam, że tak będzie jak się skończy kasa na 500+) i rozdawać, rozdawać, rozdawać…
  GENIALNE!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Rozgoryczona

  Prowadzę firmę jednoosobową od 15 lat, aktualnie w niektórych miesiącach po opłaceniu podatków i ZUS (który wynosi już ok 1100 zł) niewiele mi zostaje na życie. Z przychodu oprócz „na życie” muszę opłacić również pewne inwestycje niezbędne w firmie, nawet tak małej. Mam jedno dziecko, nie stać mnie by wysłać je latem na obóz, z opłaceniem jakichkolwiek zajęć dodatkowych też jest problem, ale w świetle cyferek jestem zbyt bogata by otrzymać na nie zasiłek. W świetle przepisów nie jest zbyt bogaty aby otrzymać 500 zł na drugie dziecko ktoś, kto zarabia miesięcznie tyle, co ja w pół roku. To jest najbardziej niesprawiedliwe. I jeszcze dodam, posiadanie jednego dziecka to nie zawsze jest wybór. Czasem natura decyduje za nas 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 9. arbi

  Do jednoosobowa firma. Jak już idziemy w taki ton to ja pójdę w drugą stronę – zgodnie z zapodanym przez Ciebie schematem myślenia (jak się nie umie rozmawiać to najlepiej strunę napinać). Pewnie Ty (wielka litera nie bez powodu) uważasz, że podatki powinny być na poziomie 0. Po pierwsze nie będzie marnotrawstwa bo nie będzie czego rozdawać a po drugie będziemy mieli kraj wszelakiej szczęśliwości. Nie będziemy rozdawać, rozdawać, rozdawać. Czyż to nie jest genialne?
  A tak poważnie uważam, że gro z pieniędzy przeznaczonych na 500+ wrócą do gospodarki w postaci realizacji zakupów. Co pozytywnie wpłynie na PKB. Pytanie jak duża będzie to część.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Adam

  To rozdawnictwo to kolejne dzielenie, sortowanie, Polaków na lepszych i gorszych oraz powrót do czasów socjalizmu centralnie sterowanego.

  Nikt nie pisze o zniesieniu podatków do zera, ale ludzie sami lepiej wiedzą na co wydać pieniądze. Wystarczy je zostawić do dyspozycji każdego z nas.
  Nikt, żaden prezes czy burmistrz nie musi pokazywać palcem, na to wydaj, a na to nie. To się nazywa gospodarka ręcznie sterowana, już to trenowaliśmy.
  Adam

  do #arbi. A gdzie niby indziej mogą trafić pieniądze jak nie do gospodarki? Myślisz, że ktoś je zabierze ze sobą do trumny?

  0
  0
  Odpowiedz
 11. hgfd

  Tak samo jak Pan Burmistrz Tomasz Dąbrowski i Pan Prezes Jarosław Kaczyński mogą robić to co wedłóg ich jest potrzebne. Protesty, narzekania możecie sobie wsadzić, albo lećcie już poskarżyć się do unii. He he he he he

  Łomianki i Polska zmieniają się na lepsze dzięki Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu!!!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. arbi

  Do Adam. Pieniądze trafiają do gospodarki a i owszem. Pytanie tylko do której. Niestety przez ostatnie naście lat z punktu widzenia wytwórczego zrobiono z nas skansen. I wcale nie jestem zwolennikiem tego co było. Uważam, że firmy zachodnie realizowały swoje interesy. Nic tym dziwnego wszak o zysk chodzi. Ceny transferowe są najlepszym przykładem wyciskania pieniądza z rynku lokalnego.
  Czym bardziej zaawansowany produkt tym więcej w nim wartości dodanej z rynków ościennych. I odwrotnie prosty produkt tym więcej w nim wartości z rynku lokalnego. Taki mamy system i dużo wody w Wiśle popłynie nim to się zmieni.
  Niezamożny raczej kupi towary pierwszej potrzeby – kasa zasila rynek wew. a bardziej zamożny może pozwolić sobie na towary bardziej luksusowe – kasa jest transferowana na zewnątrz. To bardzo uproszczone ale pokazuje naszą sytuację.
  Nie uważam, że to „rozdawnictwo” jest dzieleniem Polaków. Dzieli ich propaganda i manipulacja.
  Co ma 500+ do gospodarki ręcznie sterowanej. Zaryzykowałbym wręcz odwrotne stwierdzenie.

  Do hdfd proszę zamilcz bo wstyd przynosisz.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. mim

  Skąd taka zgryźliwość w informacji o wydłużeniu pracy OPS w Łomiankach ??? Wyrażenia „wybranych i uprzywilejowanych rodzin”, „biorcy 500+” sugerują niską kulturę autora tej informacji. Coraz bardziej się przekonuję, że lomianki.info nie zajmują się po prostu informowaniem i budowaniem relacji sąsiedzkich, tylko jakąś propagandą. Zachodzi pytanie, co to za propaganda i w jakim celu uprawiana.

  Nie można było po prostu normalnie poinformować o wydłużeniu pracy OPS ?

  Co do polityki, to pamiętam, że becikowe uchwaliło PO na złość PIS-owi. Taki jest mniej więcej poziom polskiej polityki. Program 500+ to krok milowy w polityce prorodzinnej. Dzięki niemu polska pomoc rodzinom zbliża się (powoli) do pomocy we Francji czy Szwecji.

  Jeśli zabraknie Polaków w Polsce, to będziemy mieli to muzułmanów i Azjatów. Mądry naród powinien dbać o swoje dzieci.

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz
 14. doktorek

  Przecież rodziny biorące 500 złotych na wybrane dzieci są wybrane i uprzywilejowane. Nie wszystkie rodziny mogą takie pieniądze brać.
  Info Łomianki nie jest ustawodawcą, więc nie mogło podjąć ustawy „500+”, która w swej treści decyduje o tym która rodzina jest uprzywilejowana i może brać 500 złotych na dzieci.

  Rozumiem, że kazali ci dowalić Info Łomianki, ale znów skompromitowałeś siebie i swojego zleceniodawcę. Nieprawdaż?
  ……….
  O propagandzie i manipulowaniu napisał Radny Powiatowy Hubert Zadrożny z PiS: http://www.lomianki.info/document.php?did=3955

  0
  0
  Odpowiedz
 15. do mim

  To ustawa, a nie informacja na portalu, dzieli rodziny na lepsze i gorsze, psuje relacje sąsiedzkie.
  Pretensje można zgłaszać do posłów pisu, którzy za nią głosowali w takiej formie. Jeżeli by pomoc była dla wszystkich dzieci, a nie tylko wybranych, i jak by było wprowadzone dla wszystkich kryterium dochodowe, to miało by to sens.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. abc

  Gmina zdaje się nie dopełniła swoich obowiązków lub zawiedli gdzieś na górze, bo gmina nie została jeszcze podłączona do „Emp@tii” i aktualnie nie ma możliwości złożenia wniosku przez internet. Należy się przygotować na stanie w kolejce lub czekać cierpliwie aż łaskawie ktoś to wszytstko podłączy.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. mim

  Oczywiście, wszystko zależy od intencji piszącego. W tym wypadku pisanie „uprzywilejowane” o rodzinach posiadających kilkoro dzieci nie jest ani śmieszne ani straszne, tylko żałosne. Czy bezdomny jedzący miskę zupy u Kapucynów jest uprzywilejowany ?

  Dla mnie posiadanie kilkorga dzieci wiąże się z wyrzeczeniem i nieraz heroizmem rodziców. Należy więc takich ludzi wspierać i im pomagać, a nie wyśmiewać (jak to robi tutejsza redakcja).

  Oczywiście posiadanie dzieci to normalna rzecz, a nie jakiś szczególny wyczyn. Jednak w dzisiejszym świecie młodzież idzie na tzw. łatwiznę. Nie chcą ani wchodzić w związki małżeńskie, ani mieć dzieci. Ogólnie powiedziałbym, że trudniej jest dziś wydorośleć.

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Rozgoryczona

  Posiadanie jednego dziecka, ubranie go, wyedukowanie i wychowanie go też nieraz wiąże się z wyrzeczeniami. Mam znajomych posiadających więcej niż dwoje dzieci. W przeciwieństwie do mnie otrzymują rabaty na zajęcia edukacyjne w postaci karty 3+, na które mnie nie stać (rabat dotyczy nawet rodziców), dzieci noszą po sobie ubrania, więc i ten wydatek na kolejne dzieci nie jest taki duży jak na to pierwsze-jedyne, bawią się tymi samymi zabawkami, użytkują te same książki (także podręczniki szkolne). Ja kupuję buty, z których moje dziecko wyrasta i co najwyżej mogę je komuś oddać, albo trzymać na strychu z nadzieją, że drugie dziecko jednak się w moim życiu pojawi… Buty, książki, zabawki dla jedynaka czy dla dziecka z rodziny wielodzietnej kosztują tyle samo.
  Czepiasz się #mim słówek zamiast zauważyć, że ustawa ta sprawiedliwa nie jest. Może redakcja ma takie samo odczucie jak ja i daje temu delikatny wyraz w słowach. Ty chyba też nie czujesz się z tą ustawą w pełni komfortowo skoro zawracasz sobie głowę odczytywaniem intencji między wierszami zamiast cieszyć się, że odrobinę łatwiej będzie ci się odtąd żyło oraz tłumaczyć wszystkim jakim heroizmem jest wychowywanie dzieci.
  Odpuść już, ciesz się swoim licznym potomstwem, albo licznymi wnukami, jeśli je posiadasz, i pozwól by ludzie byli niezadowoleni, jeśli tak się czują.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. arbi

  Już miałem odpuścić sobie temat ale tekst w stylu „rabaty na zajęcia edukacyjne w postaci karty 3+,” mnie powalił. Daj spokój. Nie wiesz o czym piszesz. W naszej gminie. Nawet nie mam ulg na komunikację. Przecież gmina nie na upustu na coś co lud kupić musi. Daje na to co zbędne. W karcie brakuje jeszcze tylko dostępu do maniukiere. Jakość tam 🙂 Albo zajęcia edukacyjne w posterunku policji. Na co te pieniądze „na waciki”. Tak poważnie to z rabatów korzystają tylko moje dzieci bo ja nie mam czasu. W sumie około 35zł/miesiąc na dziecko. Zapewne tak samo jak Ty. Bo oboje musimy pracować aby zarabiać. „dzieci noszą po sobie ubrania” a i owszem ale tylko ale tylko jak różnica wieku na to pozwala i oczywiście płeć. Chłopak nie założy różowego płaszczyka ani lakierek na obcasie. Liczmy dalej. Jak wyjeżdżam na wakacje, a wcale nie jest to zbyt często, to muszę wziąć większy pokój, większy samochód, a postój w przydrożnym barze też więcej kosztuje. itd itd. Jak ktoś policzył dziecko kosztuje 600 – 800zł miesięcznie.
  Oczywiście, że każde następne dziecko jest „droższe” ale jest pięknem nowego życia i nie zamieniłbym tego na „lżejsze” życie.
  Współczuję Ci że nie możesz mieć więcej dzieci bo jak sama napisałaś „natura” tak zdecydowała. Ale program 500+ ma również aspekt zwiększenia dzietności i może pomoże tym rodzinom, które ze względów również materialnych zdecyduję się na dziecko.
  Współczuję, że nie spotkałaś na swojej drodze ludzi, którzy potrafią podzielić się z Tobą rzeczami po swoich dzieciach. W moim środowisku jest to naturalne.
  Życzę Ci abyś spotkała kogoś kto odda Tobie część siebie.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Jaga

  do mima. Oczwywiście, wszystko zależy od intencji czytającego. Widać, że twoją intencją jest się przyczepić redakcji , więc się czepiasz.
  Ja mam troje dzieci i czuję się wybrana, uprzywilejowana i będę brać 1000 złotych.

  Potwierdzam to co pisze rozgoryczona. Mając trójkę dzieci proporcjolanie wydaje się mniej pieniędzy niż na jedno dziecko. Każdy to wie.
  potwierdzam, że jako rodzina wielodzietna mamy ulgi dla rodziców i dla dzieci w domu kultury i na basenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Rozgoryczona

  #arbi nie chciałam powiedzieć, że Tobie (i innym rodzinom wielodzietnym) jest lekko, bo masz kartę 3+, tylko że mi nie jest lekko i uważam tę ustawę za niesprawiedliwą, stwarzającą podziały, dzielącą rodziny na lepsze i gorsze i we mnie to powoduje rozgoryczenie.
  Nie chcę się z Tobą licytować na koszty utrzymania dziecka czy kilku. Oczywiście, że koszt utrzymania kilkorga dzieci – biorąc pod uwagę chociażby wakacje – jest w sumie wyższy i nie ma co do tego dyskusji.
  W moim środowisku ludzie także dzielą się rzeczami po dzieciach, ale tak się składa – i znowu mój pech – że wśród dzieci znajomych moje jest najstarsze 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 22. mim

  Dzieci nie da się przeliczyć na pieniądze. 500zł od państwa nie zrekompensuje nieprzespanych nocy ani arogancji nastolatków.

  Akceptuję różne poglądy polityczne i naparzanie się „pisiorów” i „platformersów”. Natomiast nie akceptuję żartowania sobie z rodzin wielodzietnych. A ten artykuł jest właśnie takim żartem. Należy takie rodziny szanować i podziwiać, a nie wyśmiewać.

  Mało ważny jest taki czy inny wariant pomocy rodzinom. Rozumiem, że główną wadą tej ustawy jest to, że uchwalił go PiS. Bardzo mi przykro z tego powodu. Jak pisałem becikowe uchwaliła PO na złość PiS-owi. Taka jest jakoś polityki, że robi się na złość oponentowi, a nie dla dobra ludzi, czy kraju.

  Pozdrawiam,

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Adam

  Mimie, gdzie widzisz żarty? Sam skręcasz i upolityczniasz ten temat. A nas to zupełnie nie interesuje.

  Faktem jest, że część rodzin jest uprzywilejowanych kosztem innych, bo przecież jak ktoś dostanie 500 czy 1000 złotych to ubędzie ze wspólnego portfela, na który się składają wszyscy.

  Czy efekt demograficzny zostanie osiągnięty? Wątpię, no chyba, że w środowiskach gdzie dodatki 500 złotych na dziecko staną się jedynym źródłem utrzymanie nie tylko dzieci, ale całych rodzin.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. mim

  Ludziom nigdy nie dogodzisz. Część w tym wątku wypowiada, że pomoc rodzinom jest w ogóle niepotrzebna, bo „rozdaje się publiczne pieniądze” i jest to „kiełbasa wyborcza”. Można przecież wybudować autostrady, szpitale, albo obniżyć podatki. Przecież rodziny wielodzietne to „margines społeczny” i tak wydadzą pieniądze na wódkę 🙂

  Inni piszą, że za mało dają, bo na pierwsze dziecko też powinni dawać te 500 PLN.

  Krótko mieszkam w tej gminie, ale dostrzegłem, że lomianki.info zawsze było upolitycznione. Niech sobie będzie. Będę natomiast protestował przeciwko fałszywej antropologii. Rodzina to fundament społeczeństwa.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Entomol

  A Ty Mim znowu swoje :/ Jaki masz cel wypisując w kółko, że ten portal jest upolityczniony?
  Masz problem z tym, że ludzie mają różne opinie, niekoniecznie zgodne z Twoimi i chcą (bo mają prawo) je wyrażać. Nie musi się wszystkim wszystko podobać, a zwłaszcza wszystko co wymyślą nasi rządzący. Nikt nie napisał tu, że rodziny wielodzietne to „margines społeczny i wydadzą pieniądze na wódkę”, więc przestań proszę manipulować faktami.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. o żesz

  do mim
  tylko ciebie zacytuję i to wystarczy;

  Krótko mieszkam w tej gminie, ale dostrzegłem, że lomianki.info zawsze było upolitycznione.”

  :)))))))

  0
  0
  Odpowiedz
 27. Dorota

  To, że na portalu Łomianki Info może się każdy wypowiedzieć, bez cenzury to bardzo dobrze. Można być za , można być przeciw, można też widzieć więcej niż tylko czarno – białe za lub przeciw.

  Jak widać nie wszystkim się to podoba.

  #mim ma jakieś obsesje i próbuje cały czas gdzieś odnaleźć jakieś upolitycznienie. Każdy widzi świat przez swoje okulary. Jeżeli dla ciebie mimie wszystko kojarzy się z polityką, to nie miej pretensji do innych, że tak tego nie odczuwają. To ty masz problem, a nie pozostali czytelnicy.

  Mi się podoba pomysł pomocy rodzinom, mam trójkę dzieci i skorzystam z przywileju i wezmę 1000 słotych. Chociaż wolałabym wędkę, czyli np. niższe podatki dla wszystkich którzy mają dzieci, niż rybkę.

  Rozumiem jednak też tych którzy mają jedno dziecko i są pominięci w tym programie. Jest to niesprawiedliwość, bo przecież teraz jest tak, że część z nas płaci podatki na to aby innym, żyło się lepiej.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *