www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Orlik czynny – wejścia dla dzieci brak

Jak informuje UM Łomianki… w poniedziałek, 26 marca 2012 roku otwarto Zespół Boisk Orlik 2012 mieszczący się przy ul. Warszawskiej 73 czyli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach.

Obiekt ma być czynny od poniedziałku do piątku: w godzinach 08.00–16.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 (lekcje wychowania fizycznego), a w godzinach 16.00–21.00 na teren obiektu można wejść indywidualnie oraz w grupach zorganizowanych. W sobotę i niedzielę w godzinach 10.00–20.00 – wejścia indywidualne.

Obiekt jest wykonany według standardów programu ORLIK 2012 – dwa boiska oraz szatnia, wszystko ogrodzone i oświetlone.

Mankamentem jednak – co było wielokrotnie zgłaszane burmistrzowi (pierwszy raz na początku lutego w czasie Komisji Społecznej Rady Miejskiej) – jest brak bezpośredniego wejścia na obiekt od strony Szkoły Podstawowej. Jest to nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla dzieci, które mają korzystać z obiektu w ramach zajęć wychowania fizycznego. Obecnie na teren obiektu mogą dostać się jedynie od strony ul. Szkolnej. A więc muszą najpierw opuścić teren szkoły i przejść kilkusetmetrowy odcinek ul. Szkolnej, aż do wejścia głównego tam usytuowanego. Rozwiązanie problemu jest wykonanie furtki łączącej teren szkolny z Orlikiem.

Jak informuje pracownik Ministerstwa Sportu zajmujący się łomiankowskim Orlikiem do dziś (29.03.2012 roku) Urząd nie informował o problemie, a samo wykonanie furtki nie stanowi znaczącej ingerencji w sam projekt boiska. Pracownik Ministerstwa po naszym telefonie obiecał podjąć kontakt z Urzędem w tej sprawie.

Jak informuje wiceburmistrz Rusiecki „W tej sprawie Urząd Miejski wysłał pismo do wykonawcy z zapytaniem czy zmiana usytuowania furtki nie wpłynie na utratę gwarancji. Jeżeli odpowiedź będzie dla nas pozytywna gmina wkrótce zgodnie z sugestiami dyrekcji szkoły i mieszkańców przeniesie furtkę. Projekt boiska Orlik jest adaptacją standardowego projektu, ale pomimo tego każda zmiana w projekcie wymaga zgody projektanta i wykonawcy inwestycji.””

redakcja@lomianki.info

Orlik czynny - wejścia dla dzieci brak

Orlik czynny - wejścia dla dzieci brak

Orlik czynny - wejścia dla dzieci brak

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *