www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Orszak Trzech Króli w Łomiankach

6 stycznia 2014 r., w święto Objawienia Pańskiego, po raz pierwszy ulicami Łomianek przejdzie Orszak Trzech Króli. Pochód rozpocznie się na placu przed kościołem św. Małgorzaty o godz. 12.30.

Orszak Trzech Króli przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych, rozśpiewanych, wielobarwnych pochodów i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach i placach Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa.

W tym roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami ponad 160 miast w kraju i za granicą (w Warszawie po raz szósty) pod hasłem: „Wiele jest dróg do Boga: Prawda, Dobro, Piękno””. Uczestnikom rozdane zostaną śpiewniki, papierowe korony, a także naklejki z logo Orszaku przedstawiające Trzech Mędrców ze Wschodu.

Orszak przejdzie ulicami Łomianek, zapraszając wszystkich do przyłączenia się i aktywnego uczestnictwa w świętowaniu. Pochód poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Ich świtę stanowić będą dzieci i dorośli ubrani w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków.

Głównym organizatorem Orszaku jest Fundacja Orszak Trzech Króli, która odpowiada za Orszak w stolicy oraz wspiera inne miasta w jego przygotowaniu. Od 2012 roku Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, od 5 lat zebrane podczas orszaków datki trafiają do zdolnych dzieci i młodzieży ze źle sytuowanych materialnie rodzin. Orszak współpracuje w tym zakresie z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Do Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy, wierzący i niewierzący, każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu można być jak Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak nie maszeruje za czymś lub przeciwko czemuś, tylko idzie i zaprasza każdego bez wyjątku do odwiedzenia Stajenki. To jest właśnie moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w radosnym świętowaniu, w dawaniu siebie innym.

Oficjalna strona Orszaku w Łomiankach: www.orszak.org/lomianki
Kontakt: e-mail: lomianki@orszak.org

Orszak Trzech Króli w Łomiankach

Orszak Trzech Króli w Łomiankach

Orszak Trzech Króli w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

15 komentarzy

 1. entomol

  Może być ciekawie.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kot w worku

  Można wygrać wielbłąda. Tylko co my byśmy z nim zrobili?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. entomol

  Na wielbłąda nie mamy już szans – mamy dopiero 36 głosów, a konkurs a np. Rzeszów już ponad 1300.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. figiel

  Do tego bałagany jeszcze nam wielbłąda potrzeba a nie wystarczą małpy TRZY już mamy.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. abc

  Tych trzech króli z urzędu może weźmie udział.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. arbi

  Do entomola.
  Ilość oddanych głosów będzie przeliczana na ilość zamieszkujących daną miejscowość i taki współczynnik będzie brany pod uwagę, więc szanse wcale nie są takie znikome. Chociaż wszystko od nas zależy. Jak czytam pozostałe wpisy to \\\\\\\\\\\\\\\”ręce opadają\\\\\\\\\\\\\\\””.”

  0
  0
  Odpowiedz
 7. arbi

  Do tomika, figiel i abc
  Niesamowite dla mnie jest to jakim „człowiekiem” trzeba być aby już od samego początku torpedować inicjatywę, której się nie zna. Podcinać każde działanie tylko dla samego niszczenia. Mącić ludziom w głowach a później się dziwić, że nasza mała wspólnota lokalna się nie udziela. Jak ma się takich klakierów, którzy nawet nie mają odwagi zwrócić się do organizatorów i zapytać o co chodzi a chowają się za klawiaturą i bzdury piszą to nie dziwmy się, że mamy to co mamy. To dzięki takiemu szczuciu wszystko będzie polityczne bo rzeczywistości już nie widać a jedynie chęć dokopania „drugiej” stronie. I nie ważne, że ona właściwie nie istnieje. Ważne, żeby z kimś walczyć bi wtedy mały człowieczek może zaistnieć.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. entomol

  # arbi, no to dobrze, że tak się przelicza głosy, jak napisałaś/eś, bo małe miejscowości nie miałyby szans z dużymi miastami, zwłaszcza, że można oddać tylko jeden głos (chyba, że ma się więcej adresów mailowych, wtedy więcej). Śledzę głosowanie, mamy już 109 głosów. Oczywiście również oddałam swój głos. Może się uda 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Jeti

  Może warto zerknąć na oficjalne wydarzenie i potwierdzić swój udział w łomiankowskim orszaku. Będzie nas więcej. Swoją drogą bardzo ciekawa inicjatywa. Głosowanie na wielbłąda trwa jeszcze do 15 grudnia. Może warto okazać solidarność społeczną i pokazać, że jako społeczność możemy wiele 🙂 https://www.facebook.com/events/199787670208788/?fref=ts

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Kacper

  Kilka tysięcy osób podążało za Trzema Królami przez ulice naszego Miasta. Spod Kościoła przeszli do Heroda (Urząd Gminy)i dalej aż do stajenki – Dzieciątka ze Świętą Rodziną. Umiłowany przywódca kroczył dzielnie w pierwszym szeregu pomimo, że nie dał zezwolenia na organizację imprezy- ale do ZDJĘĆ POZOWAŁ!
  Zorganizował za to wcześniej Halloween i konkurs na najpięknieszy kostium- królowały czachy i szatany… Dzięki Bogu Orszak Trzech Króli odbył się BEZ PATRONATU BIRMISTRZA za to z dużą frekwencją mieszkańców. Gratulacje dla Organizatorów!.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Mieszkanka Łomianek

  Brzydzę sie komentarzami ma łomianki info wszystko co tu piszecie to cały czas JAD .Ludzie wiecej życzliwości i milości w Nowym Roku -mieszkanka Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Witek

  Wspaniały orszak, wspaniale, że udało się w Łomiankach zorganizować coś tak pozytywnego, może to dobry znak na 2014 rok. Obym się nie mylił! Jak było widać burmistrz z radnymi mogą iść w jednym orszaku wszyscy razem!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. asdfg

  A gdzie lemingu lewacki tam radnych widziałeś? Nasz Burmistrz szedł a radnych nie widziałem.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. kot w worku

  Było bardzo fajnie! W przyszłym roku zróbcie coś proszę z nagłośnieniem, a poza tym nie trzeba niczego zmieniać 🙂 Chwała organizatorom!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *