www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Osiemnastka Doroty Burkhard-Mikruty

Pani Dorota Burkard-Mikruta dowodzi Domem Kultury w Łomiankach od 18 lat.

Na tę okoliczność pracownicy oraz przyjaciele przygotowali tzw. imprezę składkową, będącą podziękowaniem za współpracę i kierowanie Domem Kultury.

Spotkanie poprowadziła Krystyna Bocheńska oraz Miłosz Kamil Manasterski.

Pierwsza część „osiemnastki” dotyczyła dzieci i zajęć prowadzonych dla nich w Domu Kultury. Wystąpił zespół „Łomianeczki” oraz połączone siły teatrów „Spineczka” i „Spinka”.

Następnie przedstawiono pokaz zdjęć z imprez plenerowych. Podziękowania za współpracę złożyła Dyrektor Biblioteki w Łomiankach – Grażyna Kozińska.

Ciąg dalszy to występ Michała Straszewskiego i łomiankowskiego chóru PATRIUM CARMEN.

Kolejny pokaz slajdów przypomniał dziesiątki koncertów organizowanych przez Dom Kultury.
Spotkanie uświetnił występem Andrzej Brzeski – wielokrotny gość łomiankowskiego Domu Kultury, autor wielu piosenek śpiewanych przez największe sławy polskiej sceny.

Od 2007 roku Dom Kultury w Łomiankach jest wydawcą magazynu Związku Literatów Polskich www.literaci.eu. A w Domu Kultury wielokrotnie odbywały się Turnieje Jednego Wiersza.

Następnym wykonawcą był Mariusz Drzyga – Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Dyrektor Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”, który był organizowany w Domu Kultury w Łomiankach. Akompaniował – Damian Klonowski.

Podziękowanie za współpracę złożyły pani Stanisława Bartosińska i Krystyna Krasuska z Klubu Seniora oraz Grzegorz Porowski – organizator Tarasowych Spotkań Kabaretowych.

Kolejny pokaz slajdów dotyczył najważniejszej osoby na spotkaniu – Pani Dyrektor Doroty Burkhard-Mikruty 🙂

Podziękowanie za pracę na rzecz Łomianek złożył Burmistrz Tomasz Dąbrowski.

Pracownicy Domu Kultury (czyli Kapela z Wiejskiej) zaśpiewali specjalnie przygotowaną piosenkę…

Pani Dorota podziękowała wszystkim za 18 lat współpracy.

redakcja@lomianki.info

Osiemnastka Doroty Burkhard-Mikruty

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. sympatyk

  Ech, to były czasy. Nasz, mieszkańców, łomiankowski Dom Kultury. Bez polityki, bez kompleksów. Szkoda, że to już przeszłość 🙁

  0
  0
  Odpowiedz
 2. pit.

  Miała kobieta klasę. Wiedziała, kiedy odejść. No i to ona razem z Pszczółkowskim pracowali nad rozbudową, ale jak to zwykle bywa, zasługi przypisali sobie inni…

  A z wesołych i złośliwych uwag, to nie mogę się powstrzymać od zauważenia swoistej matematyki Manasterskiego;-)))) Za czasów Mikruty 1 dziecko = 1 jeden odbiorca w skali roku, a Manasterski ma jakiś sobie znany wzór gdzie 1 dziecko = 80 odbiorców w skali roku (1 dziecko chodzi na taniec dwa razy w tygodniu, tzn. 1 x 2 dni, to x 4 tygodnie, to razy 10 miesięcy)…i tak mu wyszło, że do domu kultury przyszło za jego „panowania” więcej osób niż w całej gminie mieszka;-)))))

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *