www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Oskarżeni Rusiecki i Krystecki – winni

Sąd Rejonowy w Warszawie III Wydział Karny orzekł, że oskarżeni Piotr Rusiecki oraz Tadeusz Krystecki (obecnie zastępca burmistrza Łomianek i Przewodniczący Rady Miejskiej) popełnili przestępstwo karne z art. 212 KK.

W grudniu 2010 r., dwa dni przed II turą wyborów samorządowych, pomówili oni Wiesława Pszczółkowskiego o przekroczenie uprawnień burmistrza. Wyrok czeka na uprawomocnienie.

Podobnym rozstrzygnięciem zakończyły się dwa poprzednie wyroki karne, dziś prawomocne, przeciwko redaktorom naczelnym gazety Twoje Łomianki i Miesięcznika o Samorządzie i Sprawach Społecznych Gminy Łomianki. Redaktorzy ci na potrzeby kampanii wyborczej burmistrza Tomasza Dąbrowskiego w 2010 i 2014 roku publikowali pomówienia i nieprawdziwe dane, czym narazili Wiesława Pszczółkowskiego na utratę zaufania społecznego. Zaufania zdobytego w wyniku pełnienia funkcji burmistrza Łomianek, a także zaufania niezbędnego do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym społeczności lokalnej Gminy Łomianki.

Niniejsza sprawa toczyła się przed sądem siedem lat. Zwieńczeniem jej jest wyrok, który obnaża prawdziwe intencje obu oskarżonych. Jest świadectwem ich braku wiarygodności. Wierzę, że Mieszkańcy Łomianek wyciągną z tego wnioski. Nie będą w przyszłości tak łatwowierni i nie dadzą sobą manipulować…

Majka PSZCZÓŁKOWSKA

Oskarżeni Rusiecki i Krystecki - winni

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

16 komentarzy

 1. mieszkaniec

  A można wiedzieć dokładniej o co chodzi? O jakie konkretnie pomówienia? Jakie są konsekwencje dla panów Rusieckiego i Krysteckiego? Dlaczego sprawa dopiero teraz ma rozstrzygnięcie?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Janek

  Gratuluję wytrwałości w dążeniu do prawdy. Mam nadzieję że mieszkańcy zobaczą prawdziwe oblicze wymienionych Panów. Mieszkam w Łomiankach 30 lat i uważam że to najgorsza władza w Łomiankach w tym czasie. „Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni”. Cyceron.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. alka

  To dla wszystkich mieszkańców Łomianek kłopot i wstyd .V-ce Burmistrz i przewodniczący rady skazani za kłamstwa wyborcze a mieszkańcy na nich głosowali .Czy nie można unieważnić tych wyborów ,które przecież obecnie rządzący wygrali tylko dlatego ,że wprowadzali w błąd wyborców.??.Jak znamy naszego burmistrza to uda że sprawy nie ma albo powie ,że to totalna opozycja wymusiła na sądach taki a nie inny wyrok i będzie milcząc czekał do uprawomocnienie się wyroku .Burmistrz powinien natychmiast pozbyć się swojego zastępcy i wpłynąć na radę w celu zmiany przewodniczącego . Ale tego nie zrobi bo to p.Rusiecki rządzi a nie On człowiek wybrany przez mieszkańców.Kompromitacja totalna o ile wyrok się uprawomocni.. ……..

  0
  0
  Odpowiedz
 4. co na to P. Dąbrowski?

  Zastępca Burmistrza i Przewodniczący Rady Miejskiej. SZOK!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Janek

  Ludzie honoru w takich sytuacjach podają się do dymisji.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. michał

  Jakie będą konsekwencje tego wyroku jak się uprawomocni? Czy Panowie Rusiecki i Krystecki przeproszą mieszkańców Łomianek za to co zrobili?

  Taki wyrok z kodeksu karnego na stanowiskach które piastują to bardzo poważna sprawa. Pracują dla mieszkańców i za pieniądze mieszkańców w związku z czym powinni być „czyści”.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. mieszkaniec

  Ci Panowie nie mają i nigdy nie mieli honoru ….

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Janek

  Często słyszę te słowa od mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Magda

  Dla mnie mieszkanki Łomianek najważniejsze jest to jak moje miasto pięknieje.Żaden Burmistrz nie zrobił tyle dla Łomianek co Dąbrowski.Brawo P.Tomku

  Mieszkanka od 20 lat

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Janek

  Jak wyglądały by Łomianki gdyby władza umiejętnie zarządzała? Przy tak ogromnym budżecie w Łomiankach powinniśmy żyć jak w bajce. A u nas ciągle konflikty i polityka. Obecna władza to wg mnie stracony czas dla Łomianek. Mieszkaniec od 30 lat.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. mieszkaniec

  Obecna władza to kompromitacja dla Łomianek. Kłamstwa, pomówienia, intrygi tym głównie zajmują się Panowie Tomcio paluch i Piotruś Pan.
  Mieszkaniec od urodzenia.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. GG.

  A o co konkretnie chodzi? Czy pan Pszczolkowski może jakieś konkrety podać.
  Nie zależnie od powyższego to jak wyrok się uprawomocni będzie to olbrzymia kompromitacja dla Łomianek no a zwłaszcza dla radnych burmistrza i jego samego który zatrudniając pana Rusieckiego pośrednio akceptuje jego postępowanie. No chyba że burmistrz Dąbrowski o niczym nie wie? Ale to chyba nie jest możliwe?

  0
  0
  Odpowiedz
 13. z Akacjowej

  Tak „pięknieje” na przykład u nas na Akacjowej za nasze pieniądze (podatki) budowana jest ścieżka rowerowa i chodniki. Co niestety nie upiększa tej przestrzeni. Swój byt straciło już kilka ładnych drzew. Chodniki ok. rozumiem, ale ścieżka rowerowa przy drodze o tak małym natężeniu ruchu? Ścieżka rowerowa przebiega pół metra przed naszymi posesjami. Strach jechać rowerem po takiej ścieżce, strach wychodzić przed bramę…

  0
  0
  Odpowiedz
 14. job

  Tak to wszystko obserwując tzn. głównie te inwestycje i inwestycyjki robione a jakby nie kończące się i nie dokańczane, to dochodzę do wniosku że chodzi w dużej mierze o przerób kasy.
  Gmina zadłużona na kilkadziesiąt milionów a oni pieniążki przerabiają na lewo i prawo.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. tutka

  Jednego nie można im odmówić, mianowicie skuteczności. Skutecznie zarządzili informacją przed wyborami o sprawie, następnie doprowadzili do przegranej WP.
  Teraz to tylko moralne lecz i Pyrrusowe zwycięstwo które zupełnie poza kwestią moralności nie ma wpływu na bieg zdarzeń.
  To zupełnie potrzebne jak przysłowiowe ,,umarłemu kadzidło,,. Myślę że i oskarżeni mają podobne przemyślenia.
  Czy wyrok ma wpływ na rzeczywistość, czy oskarżeni przestaną pełnić funkcje publiczne, czy WP ma szansę na reelekcję z tego powodu? Jego szansa niestety minęła.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. neutron

  Jedni mówią w takiej sytuacji – seppuku, inni – harakiri.
  No Panowie Rusiecki i Krystecki!
  Do roboty!
  Chcemy widzieć wasze flaki na wierzchu a Was nie widzieć do końca dni naszych!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *