www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ostatnia prosta… przed II turą

Już w najbliższą niedzielę podejmiemy decyzję, który z kandydatów na Burmistrza Łomianek będzie kierował, dzięki głosom mieszkańców, pracą Urzędu Miejskiego przez najbliższe cztery lata. Niezorientowanym w sytuacji przypominamy, że o to stanowisko ubiegają się Tomasz Dąbrowski i Wiesław Pszczółkowski…

Emocje po I turze wyborów tylko pozornie lekko opadły. Sztaby wyborcze starają się przekonać nas do poparcie jednego z dwóch. Każdy z kandydatów pracuje w inny sposób i z innymi ludźmi. Poniżej szybki przegląd wydarzeń z ostatnich dwóch tygodni.


Komitet Tomasza Dąbrowskiego postawił na przekonywanie mieszkańców, że tylko ich człowiek będzie współpracował z radnymi, bo… są to jego radni. Wanda Karaś, Krzysztof Wawer, Paweł Słupski-Kartaczowski czy Wiesław Bochenek we współpracy ze swoim patronem widzą szanse dla Łomianek. „…współpracuję i wspieram Tomasza Dąbrowskiego jako kandydata na Burmistrza. I o to wsparcie, w najbliższą niedzielę, proszę także Państwa.” – pisze Bochenek. „Zachęcam wszystkich wyborców z mojego okręgu – osiedla Baczyńskiego, żeby w najbliższą niedzielę oddali swój głos na Tomasza Dąbrowskiego.” – pisze Karaś.

Bezpośrednie poparcie swojemu służbowemu zwierzchnikowi deklarują też niektórzy pracownicy Urzędu i tzw. jednostek podległych. Dyrektor Domu Kultury – Miłosz Manasterski oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. ochrony informacji niejawnych w Urzędzie Miejskim, współorganizator Bitwy pod Łomiankami – Paweł Rozdżestwieński, obok czynnego wspierania swojego przełożonego w prowadzeniu kampanii, tak bardzo utożsamili się ze swoim „szefem”, że nawet swoje tzw. zdjęcia profilowe na FB zastąpili wizerunkiem Dąbrowskiego.

Tomasz Dąbrowski w towarzystwie członków swojego komitetu i pracowników Urzędu Miejskiego częstował też grochówką na łomiankowskim bazarku. Można było z kandydatem osobiście porozmawiać. Tomasz Dąbrowski jednak – jak mówią świadkowie – tylko wybranym osobom chętnie poświęcał czas. Pytania z kategorii trudniejszych i te zadawane przez oponentów były ignorowane – podkreślał jeden z konsumentów grochówki.
Tak czy inaczej… Akcja się udała – grochówka Tomasza Dąbrowskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Sam Tomasz Dąbrowski – jako urzędujący burmistrz – dziękuje mieszkańcom za udział w wyborach i za poparcie jego ludzi. W gazecie urzędowej i na banerach finansowanych z pieniędzy publicznych namawia też do głosowania na BURMISTRZA ŁOMIANEK, czyli chyba na siebie… Wszyscy świadomi wyborcy przecież wiedzą, że w wyborach biorą udział KANDYDACI jako osoby prywatne (angażując swoje prywatne środki m.in. finansowe), a nie jako aktualni BURMISTRZOWIE (angażując środki publiczne)?

Otoczenie Dąbrowskiego wykorzystuje też w kampanii wyborczej wyrok Sądu oddalający wniosek Wiesława Pszczółkowskiego przeciw gazecie „Łomianki” (red. nacz. Zofia Kubicka, pełnomocnik KWW Tomasza Dąbrowskiego).


Komitet Wiesława Pszczółkowskiego otrzymał poparcie bezpartyjnych kandydatów na Burmistrza Łomianek, którzy nie weszli do drugiej tury. Poparła go Urszula Gołąb oraz Witold Gawda i Marcin Pawlicki. Wszyscy, mimo różnic, które zapewne ich dzielą, znaleźli – jak deklarują – porozumienie na tematy zasadnicze dla Łomianek. Pszczółkowski, Odwołując się do haseł swoich wcześniejszych kontrkandydatów, deklaruje odkręcenie się od konfliktu, dialog i porozumienie.
„Jest, podobnie jak ja, doświadczonym urzędnikiem samorządowym, mam zaufanie do jego kompetencji”., „Pomóżmy mu w pokonaniu kandydata, który nie jest w stanie dać Łomiankom nic nowego”. – mówią Gołąb i Gawda. Pawlicki pyta: „Który z dwóch kandydatów na burmistrza dopuści do głosu młodych ludzi, otworzy się na śmiałe i odważne rozwiązania? Skończy z patetycznymi patronatami i wszechobecną propagandą?”…

Pszczółkowski odpowiedział na pytania dotyczące ewentualnej współpracy z radnymi (w większości ludzi Dąbrowskiego). „Ufam, iż wybrani radni są Waszymi przedstawicielami a nie marionetkami wystawionymi dla wypełnienia list wyborczych… Biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania zapewniam Państwa, że znajdę wspólne z radnymi cele, w zgodzie z rotą ślubowania. Będę brał czynny udział w kluczowych posiedzeniach komisji i sesjach Rady Miejskiej, na których tworzą się wszystkie akty prawa miejscowego. Jestem doświadczonym samorządowcem i znajdę wiele pokory i zrozumienia dla ambicji i aspiracji nowej Rady Miejskiej…”


Hubert Zadrożny – kandydat z Komitetu PiS – otwarcie nie poparł żadnego z kandydatów. Jednak w ulotce dostarczonej mieszkańcom, poza podziękowaniami za poparcie i udział w wyborach, można przeczytać: „Prawo i Sprawiedliwość nie chce firmować działań pana burmistrza Dąbrowskiego i jego środowiska […] Trudno aby PiS stał za kimś, kto na swojej liście do Rady Gminy wystawia kandydata, który składa oświadczenie, że współpracował z organami bezpieczeństwa w czasach PRL […] To zaprzeczenie naszej wizji uczciwości wręcz dyskwalifikacja. […] Nie można bowiem chwalić się patriotyczną przeszłością, przodkami w szeregach Żołnierzy Niezłomnych i jednocześnie mieć u swego boku potencjalnego ich prześladowcę…”. Zadrożny ustosunkował się też do gazety pt. Łomianki, powszechnie kojarzonej z Tomaszem Dąbrowskim i jego środowiskiem – „Nie akceptujemy takiego poziomu debaty publicznej, która przypomina najgorsze czasy rodem z PRL. […] Rynsztokowy styl gazety „Łomianki” to nie jest poziom, do którego będziemy się zniżać.”


Marcin Kolwas – kandydat PO – zaapelował do kandydatów „o zachęcenie wyborców do oddania głosu 30 listopada. Wasze programy oraz dotychczasową aktywność już znamy, czas na trudniejsze zadanie – przekonanie mieszkańców Łomianek, że każdy głos ma znaczenie. Niech nie decydują za nas ci, którzy z tego obywatelskiego przywileju nie korzystają.”


Z ostatniej chwili…
Marcin Pawlicki informuje: „Wczoraj doszło do, nie można tego inaczej nazwać, bandyckiego incydentu, gdzie Pani, która roznosiła ulotki Pana Pszczółkowskiego i popierających go osób, z niewyjaśnianych przyczyn została w bestialski sposób zaatakowana przez grupę mężczyzn. Dwa samochody zajechały jej drogę, została popchnięta na ogrodzenie, wyrwano jej ulotki oraz używano w stosunku do niej słów takich jak „ty ku..o, ty dzi..o”. Po tej akcji oprawcy odjechali zostawiając przerażoną i roztrzęsioną kobietę. Jeżeli ktoś chciał ją zastraszyć, to tak… osiągnął swój cel, nie będzie więcej ich roznosić, ma rodzinę i mieszka w Łomiankach… Zastanawiam się nad jednym… gdzie jest granica…czy my Wszyscy, którzy w demokratyczny sposób budujemy swoje poparcie też mamy się bać??? o siebie swoje rodziny nas też chcecie zastraszyć??? Proszę mówcie o tym Wszystkim, udostępniajcie tą informacje, nie dajmy się zastraszyć tymi bandyckimi metodami rodem z czasów PRL-u!”


Załączone dokumenty:
Oświadczenie W. Pszczółkowskiego ws. współpracy z Radą Miejską.pdf
Ulotka Huberta Zadrożnego – CZAS WYBORU.pdf

 

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

Ostatnia prosta... przed II turą

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. Anka

  Ciekawe i chyba najszersze dostępne podsumowanie.

  Ale szczerze nie wiem jeszcze na kogo głosować. Może ktoś mnie przekona? Zostały 3 godziny 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kondi

  Anka, jeśli po przeczytaniu tego podsumowania nadal nie wiesz, czy głosować na burmistrza, ktorego kapitał to grochówka oraz wiernopoddańcze hołdy podwładnych i zależnych pracowników, to rzeczywiście masz problem. Ale chyba nie z wyborami, ale z samą sobą.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. as

  A ja nie mam dylematu. Nie zagłosuje na czlonka POpapranej partii, Partii Oszustów, lub jak kto chce nazwac ta bandę grabiąca Polskę.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Ha ha ha, rzeczywiście, trudno wyobrazić sobie, że można było mieć jeszcze wątpliwości na kogo oddać głos.

  Co do grochówki jako kapitał polityczny – grochówka jest apolityczna.

  W zeszłym tygodniu w sobotę zjadłem ze smakiem fundowaną michę, btw siedziałem chyba na tym samym miejscu co kandydat Dąbrowski na zdjęciu, nie przeszkodziło mi to głosować na kandydata Pszczółkowskiego.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *