www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy

Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy to już druga tego typu inicjatywa zorganizowana przez mieszkańców dla mieszkańców.Poprzednio swoje ogrody dla sztuki i dla chętnych ją zobaczyć udostępnili mieszkańcy osiedla Chopina i Łomianek Dolnych. Tym razem ogrody „otworzyli” artyści z Dąbrowy, prezentując w nich swoją własną twórczość. I tym razem chętnych na zobaczenie dzieł i poznanie artystów było wielu.

O tym, że w Dąbrowie, zwłaszcza przy ul. Zachodniej, mieszkało i miało swoje pracownie wielu znanych i uznanych artystów pisaliśmy już nie raz na łamach LOMIANKI.INFO. Żeby wspomnieć chociażby Jana Cybisa, Tadeusza Dominika czy Lecha i Piotra Grześkiewiczów. Powstał też film Bohdana Kezika opowiadający o artystach z ulicy Zachodniej.

Na zwiedzających ogrodowe wystawy w Dąbrowie, 6 września, czekało pięć miejsc wypełnionych sztuką. Zwiedzanie można było rozpocząć – sugerując się instrukcją organizatorów – na ul. Granicznej, gdzie wystawione były obrazy Agaty i Jacka Maślankiewiczów oraz Barbary Raszewskiej. Kolejny etap spaceru to ul. Zachodnia 13 i ogród przy pracowni Grześkiewicz Design Studio, gdzie prezentowana była wystawa rzeźb Doroty Grześkiewicz, malarstwa OMG i ceramiki Grześkiewicz Design Studio.

Następnym punktem programu była Zachodnia 41, gdzie wśród zieleni pięknego ogrodu można było obejrzeć kilka rzeźb młodej artystki – Karoliny Szlupowicz.

Na wystawę własnych prac do swojej pracowni zapraszała również Dorota Berger-Słowińska z ul. Irysa. Chętne dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, ponieważ pracownia Doroty Berger-Słowińskiej jest również miejscem, w którym artystka prowadzi w roku szkolnym warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Ostatni ogród usytuowany był na tyłach restauracji Lemon Tree, w której tego dnia odbywał się piknik Dąbrowy Zachodniej. Zaprezentowano w nim malarstwo Karoliny Zwoniarskiej i Marka Zająca, malarstwo i rzeźby Maliny Kokoszczyńskiej oraz malarstwo i film Izabeli Szumen.

Jak informuje Aneta Szlupowicz, jedna z współorganizatorek wydarzenia, następne Ogrody Artystów Dąbrowy za rok. – Ogrody zostały bardzo ciepło przyjęte przez mieszkańców. Zgłaszają się do nas kolejni artyści chętni zaprezentować swoje prace i pracownie – dodaje Aneta Szlupowicz. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Aleksandra Moraczewska

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *