www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Otwarte Ogrody nad Wisłą

Otwarte Ogrody nad Wisłą to inicjatywa mieszkańców, aby urozmaicić wizerunek miejsca, w którym mieszkają.

Łomianki Dolne, Łomianki Chopina, Łomianki Pawłowo, bo o tych miejscach mowa, to tereny zaciszne i sprzyjające spokojnemu sielskiemu bytowaniu, pełno tu domów zanurzonych w soczystej zieleni ogrodów, osiedli, gdzie miło odetchnąć świeżym powietrzem. Cisza, spokój, urokliwe widoki – to z pewnością powód, dla którego wielu mieszkańców pobliskiej metropolii wybiera tę lokalizację na miejsce swego zamieszkania. Idea projektu „Otwarte ogrody” wyrosła właśnie z jednej strony z chęci wykorzystania niewątpliwych zalet miejsca, a z drugiej zaś w odpowiedzi na kulturalne potrzeby mieszkańców.

Wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy, to połączenie artystycznej prezentacji na łonie przyrody, spaceru umożliwiającego podziwianie ogrodów i pikniku ze sztuką. W niedzielę 21 czerwca od godz. 11.00 do 15.00 publiczność będzie miała okazję odwiedzić dziesięć miejsc na trasie „Otwartych ogrodów”, gdzie spotka artystów i ich prace. Będzie sposobność nie tylko do podziwiania dzieł, ale też do rozmowy z ich twórcami. Goście mogą liczyć na różnorodność proponowanej oferty.

W ogrodach zostanie zaprezentowanych wiele dziedzin sztuki: malarstwo, rzeźba, fotografia, ceramika i ręcznie robione kafle. Przy Jeziorku Pawłowskim odsłonięty zostanie stworzony w ramach „Ogrodów” mural. Organizatorki przygotowały specjalną strefę zabaw dla dzieci, żeby najmłodsi „ogrodowi” uczestnicy mogli zrelaksować się w zabawie. Zachęcają też do zabrania ze sobą kosza piknikowego, by można było pobiesiadować w gronie sąsiadów. Integracja mieszkańców i dobra zabawa, to, obok stworzenia ciekawego wydarzenia artystycznego, jeden z ważniejszych celów, jakie postawiły sobie organizatorki „Ogrodów”.

Trasa artystycznego spaceru Doliną Łomiankowską została tak ułożona, że będzie można zacząć ją w dowolnym punkcie i kierując się mapką docierać do kolejnych zakątków pieszo lub rowerem. Spotkania na trasie i ogrodowe rozmowy przy dziełach sztuki nie tylko sprawią przyjemność, ale też pozwolą mieszkańcom poznać się lepiej nawzajem, może nawet spowodują, że narodzą się nowe pomysły i inicjatywy.

Wszyscy mamy nadzieję, że pomysł łączenia sztuki z prezentacją ogrodów przyjmie się i będzie to wydarzenie cykliczne, co roku przybliżające nam nowych artystów i ich dzieła. I że wszyscy będziemy na nie czekać z niecierpliwością.

www.facebook.com/events/1428110670845697
www.facebook.com/otwarteogrodynadwisla?fref=ts

Maria Piątek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *